Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan készültök a karácsonyra?

Hogyan készültök a karácsonyra?

Figyelt kérdés
Csakis olyan emberek válaszát kérném, akik ünneplik keresztény emberként a karácsonyt.
2016. dec. 6. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy érted, hogy lesz e karácsonyfánk, vagy mit sütünk?
2016. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi vagyis a családom nagyon várjuk a karácsonyt, és nem az ajándékozás miatt hanem önmagáért a karácsonyért.

Nálunk a családban amit még a nagyszüleim inditottak el van egy hagyomány. Karácsonykor nincs ajándékozás. Üneplünk de ajándékok nélkül, ők így próbálták vissza adni a karácsonynak az eredeti szerepét.

Én már lassan ott vagyok 50 éves és a három gyerekem se kiskorú már de soha nem volt gond az, hogy nem kaptak semmit a karácsonyfán kívűl karácsonykor, az ajándékozás el volt mindig halasztva az új évre, és így ebben a formában annó én is megértettem, hogy tulajdonképpen mi is a karácsony lényege és hálás is vagyok azért amiért így neveltek mert én is ezt tudtam tovább adni. Annál nagyobb ajándék nincs amikor a család összeűl és együtt vagyunk mindannyian szeretetben boldogságban és Jézus a vendégünk.

Kell ennél több? :)

Ilyenkor mindig össze gyűl elég sok cucc amit már nem használunk de más ember még örűl neki és nálunk ez az ajándékozás. :)

És ez így van jól.

Nem kell egyetérteni velem de én ezt tartom helyesnek.

A karácsony a szeretet ünnepe is és én ezt próbálom tovább adni.

2016. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!