Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet a "lábmosás"szert...

Mi a helyzet a "lábmosás"szertartásával?

Figyelt kérdés

János 13:13-15-ben ezt találjuk:


"Ti engem így hívtok: Mester, és Uram . És jól mondjátok, mert az vagyok.Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek."


Ez nem úgy tűnik,mint egy választható ceremónia az Úrvacsora előtt,hanem egy világos parancs.


Miért nem teljesítik az egyházak ezt az egyértelmű parancsot?



2016. dec. 25. 00:49
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Az adott bibliai szakasz tanulmányozásából kiderül,hogy egymás alázatos szolgálata nélkül nem vagyunk Krisztus követői,tehát keresztények,csak hazugok.Jézus,ezt a szertartás azért vezette be,hogy aki nagy akar lenni,tanuljon meg másokat szolgálni.Meghajtani magát a másik ember lábai előtt.


Ezt annak tudatában tette, "... hogy az Atya mindent hatalmába adott néki, és hogy õ az Istentõl jött és az Istenhez megy..."

2016. dec. 25. 01:03
 2/45 anonim ***** válasza:
37%
Pontosan kitől várod, hogy megmossa mások lábát? A papoktól? Minden kereszténytől? Szerintem a lábmosás csak egy jelkép, azt jelzi, hogy ne tartsd magad többre másoknál, és ne utasíts másokat olyasmire, amit te sem tennél meg. De a pápa szokta mosni mások lábát a nagypénteki szertartáson (ebben nem vagyok 100% biztos, de azt hiszem, akkor), és ő az egész egyházat képviseli, téged is, ha hívő vagy, tehát a te nevedben mossa meg.
2016. dec. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Számomra nem jelentene problémát megmosni bárki lábát.(A rabbi,akit gondoztam,néha teljesen összepiszkította magát,s én mostam ki belőle.)

Csak annak kellene megmosni a másik ember lábát,aki keresztény,tehát Krisztus követője.

2016. dec. 25. 04:14
 4/45 A kérdező kommentje:
A lábmosás valóban csupán jelkép,s ezt a jelképet parancsolattal hagyott ránk Krisztus,úgy,mint az úrvacsorát.
2016. dec. 25. 04:17
 5/45 anonim ***** válasza:
54%
Jelkép, amit meg kell csinálni? Gondolom evés előtt nem mosol kezet! Mk7
2016. dec. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
97%
A lábmosás a nagycsütörtöki szertartásrend része, katolikusoknál és ortodoxoknál van ilyen.
2016. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 How Arrow ***** válasza:
53%

Ján 13:15 Mert példát adtam nektek, hogy amiképpen én cselekedtem veletek, ti is akképpen cselekedjetek.


Mikor Jézus példát ad az jelkép?

"Aképpen cselekedjetek" ez jelkép?


Máté 15:8 Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem.

2016. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

5.Hsz.


Természetesen mosok kezet étkezés előtt,de nem jelképesen.


A lábmosás parancsa egyértelmű,és nem jelképes.

2016. dec. 25. 17:22
 9/45 A kérdező kommentje:

6.Hsz.


Tudomásom szerint,csak a pápa szokott lábatmosni néhány embernek,de az alázatosság,és szolgáló lelkület nem tükröződik a ruházatán,viselkedésén,tehát csupán formaság.


A jézusi parancs minden követőjére vonatkozik.

2016. dec. 25. 17:27
 10/45 anonim ***** válasza:
56%

"Tudomásom szerint,csak a pápa szokott lábatmosni néhány embernek"

Nem, mindenhol van, hacsak nincs valami nyomós indok (pl. nagyon öreg már az atya). Ez a nagycsütörtöki szertartás része.


"de az alázatosság,és szolgáló lelkület nem tükröződik a ruházatán,viselkedésén,tehát csupán formaság."

A lábmosásnak igazából Jézus korában más jelentősége volt, mint ma. Akkor az volt a szokás, hogy a vendégeknek megmosta a lábát a rabszolga. Tehát ilyen szempontból valóban formaság.

Amúgy meg: [link]

2016. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!