Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, illetve Jézus miért...

Isten, illetve Jézus miért várja el tőlünk, hogy megbocsássunk az ellenségeinknek, mikor Ő maga ezt nem teszi?

Figyelt kérdés
Ha Jézus is megbosszul, ítél és kárhozatra juttatja azokat az embereket, amelyek nem teszik ki azokat a feltételeket, amit Ő maga alkot, akkor hogy várja el ezt egy embertől, hogy várja el a feltétel nélküli szeretetet, és alázatot, ha Ő maga ugyan úgy messze van ettől? Tudom, hogy ő az ítélő bíró, de ha a türelme véges, akkor hogy a viharba ne lenne véges az én türelmem, és megítélek embereket?
2017. jan. 13. 18:43
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:

Isten ítélete kegyelem mindenkinek.


Azoknak,akik elfogadták Jézus Krisztus felajánlott bűnbocsánatát,az örökélet a jutalma,

s azoknak,akik megvetették azt,és a szeretet törvényét,-mely Isten országa alkotmánya-az örök kárhozat,az örök megsemmisülés,hisz nem kell egy örökkévalóságon keresztül elviselniük egy megvetett rendszert.

2017. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Szépen nyomod a betanult szöveget, nincs is ebben hiba. Akkor nekem miért is kell eltűrnöm bármit is, és megbocsátanom az ellenségemnek, ha Ő maga, aki ezt a törvényt hozta s em tartja be? Megbocsát egyetlen embernek is, aki nem teljesíti a feltételeit?
2017. jan. 13. 18:56
 3/57 anonim ***** válasza:
Először is: Quod licet Iovi, non licet bovi. Másrészt szaba akaratod van, jogod van visszautasítani Isten meghívását. Ha vendégségbe hívsz valakit saját lakásodba, kikötheted, hogy ne dohányozzanak bent. Aki akar, elmegy, és tisztletben tartja a kérésed. Akinek ez a feltétel nem tetszik, nem megy el, és nem tud enni a töltöttkáposztából. Jogod van meghatározni, hogy kit engedsz be a lakásodba, nem? A mindennapi életben viszont nem működik a tanács, mert ha mindig megbocsátasz annak, aki bánt, valószínűleg vissza fog ezzel élni, és mindig bántani fog.
2017. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
Igen, Isten mindenkinek megbocsát a halál pillanatáig. Lehetsz a legnagyobb gané, ha a halálod pillanatában bűnbánatot tartasz, mennybe jutsz. A halál után azonban már nincs pardon, addig kell döntést hozni, mely utat választod.
2017. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Oké, én is mindenkinek megbocsátok, amíg nem kerül az utamba. Ugyanis Te ezt mondod Kolompár. Nincs azzal gondom, hogy a házigazda határoz meg dolgokat, a gondom azzal van, hogy Jézus azt mondja, hogy én, mint házigazda, ha valaki nem tartja be a feltételeimet, azt is szeressem és bocsássak meg. Viszont Ő ezt nem teszi. Ő, ha nem tartom be a feltételeit, megsemmisít, vagy pokolra juttat, most teljesen mindegy, hogy melyik nézetet nézzük...
2017. jan. 13. 19:15
 6/57 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, a halál pillanatáig megbocsát. De most komolyan. Szerinted mi lett volna, ha Isten azt mondja: emberek, bármit csinálhattok, lophattok, csalhattok, ölhettek, mert én mindenkinek mindent megbocsátok, és mindenki a paradicsomba jut. Ez annyira nem ösztönöz a becsületes életre, igaz?
2017. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Még egyszer mondom, az, hogy Ő ítél, nem gond. A gondom a nagyon, de nagyon bocsánat, én sem érzem jól ennek a szónak a használatával magam, de ez fejezi ki legjobban talán, illetve nem tudok jobbat, miért képmutató azzal, hogy ő nem bocsát meg, míg tőlem elvárja? Érthető?
2017. jan. 13. 19:45
 8/57 anonim ***** válasza:

Jézus mondott egy nagyon frappáns szemléltetést.

Biztos vagyok benne, hogy ismered.


Ültessük át a napjainkra.


Volt egy uralkodó akinek egy ember 100 milliárd dollárral tartozott.

Elengedte neki. Ez az ember viszont nem engedte el az ember társának a 100 dollárt.


Az uralkodó a Teremtő, az emberek pedig mi vagyunk.

Egy ember Isten ellen sokkal többet, és nagyobbat vétkezik mint mi egymás ellen.


Az hogy a Teremtő egyszer ezt lezárja, az nem hatalmazza fel az embert hogy ugyan így tegyen, mert nem vétünk egymás ellen akkorát összességében mint ellene.

2017. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, amit írsz, living... Tehát azt mondod, hogy Jézus nem tanított olyat, hogy mi bocsássunk meg az ellenségeinknek, bocsássunk meg annak, aki belénk rúg végtelenszer (napi 77-szer is ha kell)? Miért várja el ezt tőlünk, ha Ő nem tesz ilyet? Jézus megbocsát végtelenszer? Biztos, hogy nem, hiszen akkor nem létezne ítélet. De lesz, tehát nem cselekszi azt, amit a követőitől elvár.
2017. jan. 13. 19:51
 10/57 A kérdező kommentje:
Az a gond szerintem, hogy a megbocsátást magatokra értitek. Megbocsát-e egy vétkesnek, ha nem érdekli a vallás, nem érdekli Jézus személye? Mit mondott a farizeusoknak? Nagyobb lesz a büntetésük, mint a sodomaiaknak. Megbocsátott nekik még 2000 éve? Már akkor sem, holott a tanítványainak azt mondta, hogy bocsássanak meg mindenkinek. Akkor ezek szerint egy ember, aki megbocsátja az ellenségének a vétkeit, nagyobb személyiség lenne, mint Jézus? Engem is bántanak ezek a szavak, félre ne értétek, de van arcom és van bátorságom kérdéseket feltenni, még magának Jézusnak is, akkor is, ha nagyon nem hangzik jól.
2017. jan. 13. 19:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!