Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti mit gondoltok...

Keresztények, ti mit gondoltok a vikingek vallásáról?

Figyelt kérdés

Ha lehet, olyanok válaszoljanak, akik tudnak is róla valamit

És ha lehet, indokoljátok meg a válaszaitokat!



2017. jan. 20. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Pokolra kerül MIND!!!!! Inkvizíciót érdemelnek!!
2017. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Aggodalomra semmi ok, viselkedjéé'!! -vendégségbe vagyunk.


Szóval mint keresztény én azt gondolom a vikingek vallásáról, hogy sokan hajókáztak és szerették a vizet. :3

2017. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy valaki azt is megkérdezhetné már végre hogy a keresztények mit gondolnak a Jehova tanúi vallásáról.


Már vagy 2 órája nem volt kint JT kérdés.

2017. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra igen érdekes kérdés :D Hívő keresztény vagyok, mégis nagyon érdekel ez a vallás. Nem olyan szinten, hogy hiszek benne, hanem az értékek amiket képvisel, illetve az északi mitológia, a rúnaírás, a viking kultúra, az ilyen dolgok nagyon megfogtak. Így pl. amikor megláttam egy mjölnir nyakláncot, megtetszett, meg is vettem. Viszont nem olyan rég találtam rá, hogy van Magyarországon is működő vallási közösség, akik még ebben a dologban hisznek. És így elfogott egy ilyen furcsa érzés, és pl. a nyakláncot se szívesen hordom, hisz ha pl. találkozok egy olyannal, aki ebben hisz, ez neki olyan lehet, mint amikor engem zavar az, hogy valaki divatból keresztet, vagy rózsafűzért hord.
2017. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vélem, rendkívül értékes kulturális kincs, amiből rengeteget lehet tanulni függetlenül attól, hogy valaki hisz-e benne vagy sem. Az általa képviselt értékek, mint becsület, egyenesség örök érvényűek. Összességében nagyon pozitívan állok hozzá, az egyik kedvenc érdeklődési köröm.
2017. jan. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"És így elfogott egy ilyen furcsa érzés, és pl. a nyakláncot se szívesen hordom, hisz ha pl. találkozok egy olyannal, aki ebben hisz, ez neki olyan lehet, mint amikor engem zavar az, hogy valaki divatból keresztet, vagy rózsafűzért hord."


nem északi vallást követek ugyan, de közel áll hozzám az újpogányság, és több újpogányt ismerek, így azt mondom, nyugodtan hordd, elvégre te nem divatból teszed, hanem a kultúra iránti tiszteletből, még ha te magad nem is követed.

2017. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ingwar98 válasza:
100%

Noha tudom, ez kotozkodesnek fog hangzani, de szimplan csak lenyugozott a kerdes valahol. A vikingek az akkori skandinav tarsadalom hajos, nemzetkozi retege volt, akik - ahogy a regeszeti leletek es irott forrasok is bizonyitjak - szokasaikban es kulturaikban sokszor eltertek a hazai normatol es kevertebb volt, figyelembe veve hogy sok mindent atvettek attol a masfajta nepektol, akikkel erintkeztek. Ebbol kifolyolag azt is tudjuk, hogy gyakran atvettek azoknak a nepeknek a vallasat, akikkel kereskedtek, politizaltak, akik kozott letelepedtek, stb. Ez tobbnyire a keresztenysegre valo atterest jelentette, de van forrasunk iszlamra es szlav politeizmusra valo atteresre is. Magyarul a vikingek massziv szazaleka kereszteny volt, igy a kerdes valahol ugy is hangozhatna, hogy "keresztenyek, ti mit gondoltok a keresztenyseg kora es erett kozepkori formairol?"


Felreteve a kotozkodest, ha az oeszaki poganysagrol van szo, ahogy errol folyik a beszelgetes, mint ennek a hitnek a kovetoje, az a tapasztalatom, hogy mind a helyi (skandinav, brit) keresztenyseg vett at sokat tolunk, mind mi a keresztenysegtol. Ezt el kell ismerni es ertekelni kell mindket oldalrol szerintem. Termeszetesen a hitteritesek traumatikus emlekek szamunkra, amelyek miatt limitaltak a lehetosegeink az osi zarandokhelyek latogatasara es a forrasaink egy resze is elveszett (bar szerencsere mi kozel se jartunk olyan rosszul, mint a kelta vagy szlav poganyok). De ettol fuggetlenul hiszunk a vallasi toleranciaban es ertekeljuk a hasonlo felfogast a masik oldalrol, szoval kedves kereszteny hozzaszolo, nyugodtan hord azt a mjolnirt, nem vesszuk istengyalazasnak :)

2023. jan. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!