Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miért pont a keresztény...

Te miért pont a keresztény Istenben hiszel?

Figyelt kérdés

Szerencsésnek tartod magad, hogy egy olyan családban születtél, vagy,hogy olyan emberekkel hozott össze a sorsod ahól megismehetted a Biblia Istenét?

De a fő kérdésem még mindig az, hogy miért pont a keresztény Istenben hiszel?



2017. jan. 21. 19:05
1 2
 1/20 KZitus ***** válasza:
7%

Szia


Aki ismeri a Biblia Istenét, az tudja, hogy csak egy Isten van

Amikor a zsidó nép volt az övé, akkor zsidó Isten volt? Vagy hogy is van ez?

Mi a keresztény törvény, vagy alapelvei alatt élhetünk(ha ketesztényeknek valjuk magunkat), de isten mitől keresztény? Elmondanád mire gondolsz?

2017. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Akkor ez a kérdés csak a hívő keresztényekhez szól?


Én keresztény családban nőttem fel, megkereszteltek, jártam hittanra, elsőáldozó is voltam, bérmálkoztam, vasárnaponként ministráltam, de ennek ellenére nem hittem Istenbe. 22-23 éves koromban olvastam ki a Bibliát pusztán kíváncsiságból, és nagyon érdekesnek találtam, sok mindenre rávilágított, pozitív hatással volt az életemre, viszont hívő ettől se lettem. Azóta eltelt sok-sok év, és ma már tudom, hogy van Isten, de ő nem keresztény. Ő minden nép istene, csak valahol Allahnak hívják, valahol Sivának, vagy épp Manitunak, de ugyanarról van szó.

2017. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Isten nem keresztény hanem Ő maga a kereszténység!

Keresztényként én erre gondolok.

De ugyanígy gondolkodhat egy muszlim, egy hindu,egy buddhista, vagy ugyan így gondolkodhattak a többi letünt vallás követői is.

Szóval inkább a válaszra koncentráljunk mint keresztkérdésekre ha megkérhetlek. :)

A parancsolat is azt kéri tölünk,hogy "Ne leyenek neked idegen isteneid".

Szóval akkor miért pont a Biblia istenében hiszel?

Mi győzött meg, hogy a helyes útat és az igaz Istent követed?

2017. jan. 21. 20:09
 4/20 anonim ***** válasza:
2%

A Teremtő Istenhez nem tartoznak ilyen jelzők, mint keresztény Isten vagy Zsidó Isten.


A népét nevezik annak ami épen.

Ahogy Zitus írta, régen az Izraeliták voltak a választott népe, velük kötött szövetséget, majd későbbiekben, mikor elhagyták, és felrúgták az Istennel kötött szövetséget, Isten a nemzetekhez fordult, és belőlük válasz népet a nevének.


A fia tanítványait hívják kereszténynek, vagy is Krisztust követőknek,

2017. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ez nem szerencse kérdése, mert Isten választja ki azokat akiket elfogad, és nem család vagy vallás alapján.


Jézus a következőket mondta:

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . .


ennél fogva ha a család keresztény életet él, de az egyik tag nem, vagy fordítva, az azért van, mert Isten nem vonzza hogy legyen a fia tanítványa.

2017. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Egy kis módosítás:


Nincs olyan,hogy "keresztény Isten",csak olyan,akit Krisztus mutatott be életével.

Aki ezt az Istent tartja urának,és úgy,amiként Krisztus,követi akaratát,az "keresztény",vagyis "krisztusi".


Nos,én hálás vagyok néhai édesanyámnak,és anyai nagymamámnak,akik nem elsősorban szavaikkal,hanem inkább életükkel megmutatták mi a szeretet,Aki az Alkotónk.


Ezzel az Istennel,a számunkra elkülönített Szellemiségén keresztül megismertem,és megszerettem Őt.Mivel jóságában,szeretetében tökéletesnek találtam,nem kerestem anyagi istenségeket,bár igyekszem megismerni embereket,akik ilyesmikkel áltatják magukat,hogy felajánljam nekik,az Élő Istent,aki a Szeretet.

2017. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves living witness!


Ez tévtanítás:

"ennél fogva ha a család keresztény életet él, de az egyik tag nem, vagy fordítva, az azért van, mert Isten nem vonzza hogy legyen a fia tanítványa."

A Biblia ezze szemben ezt tanítja:


"Mert megjelent Isten üdvözítő kegyelme MINDEN embernek, és arra nevel minket, hogy megtagadva a hitetlenséget és a világi kívánságokat, józanul, igazságosan és kegyesen éljünk e világban,..."(Titusz 2:11,12)

2017. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
80%
Miért hiszek Istenben? Mrt megtapasztaltam azt, hogyha vele élem az életem, akkor minden sokkal jobb, természetesen nem csak ebből álk, de röviden ennyi.
2017. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 7-es válasszal!


living vitness téved mert Isten nem személyválogító és ezt nem én mondom,hanem Péter apostol;


ApCsel 10:34-35

Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonynyal látom, hogy nem személyválogató az Isten;

Hanem minden nemzetben kedves ő előtte, a ki őt féli és igazságot cselekszik.


Itt mi a vagyunk a probléma mert mi vagyunk azok akik az istenek között válogatunk tetszésünk szerínt, de Isten nem az, nekünk csak meg adta a jogot arra, hogy választhatunk.


Egyébként Mózes egy kicsit még a kérdésemre is megadja a választ és ő is egyetért azzal,hogy az Isten nem személyválogató;


5Móz 10:17

Mert az Úr, a ti Istenetek, isteneknek Istene, és uraknak Ura; nagy, hatalmas és rettenetes Isten, a ki nem személyválogató, sem ajándékot el nem fogad.

2017. jan. 21. 22:33
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem személy válogató.

ezért bárkiben láthat olyat ami által kiválaszthatja a céljára.


Sajnos félre értetted, amit írtam.

Isten igen is választ, mert nem mindenki alkalmas, még ha magáról azt hiszi is.


ezt nem azért teszi mert személy válogató, hanem azért mert nem mindenkit talál alkalmasnak egy feladatra.

Nincs benne kellő alázat, vagy valamiben még hiányossága van, amiben erősödnie kell.

2017. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!