Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Békéscsabán milyen keresztény...

Békéscsabán milyen keresztény felekezeteknek vannak templomaik?

Figyelt kérdés
Református, katolikus, evangélikus? Görögkatolikus vagy ortodox (görögkeleti) van?

2017. jan. 22. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Van mindenféle.Kezdjük azzal, hogy itt található Európa egyik legnagyobb katolikus temploma.De van református és evangélikus is, van görögkeleti is, de azt úgy tudom, már nem lehet látogatni, bár kívülről szép épületnek tűnik, én eddig csak bezárva láttam.De aztán vannak egyéb felekezeteknek is imaházaik, például Jehova tanúi, stb.Itt Békéscsabán mindenféle megtalálható.
2017. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es, Európa egyik legnagyobb katolikus temploma??? Tényleg??? És mi a neve, Szent Péter bazilika??? Ne viccelj már...
2017. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mondjuk ez az egyik legnagyobb katolikus templom-dolog engem is meglepett, de én nem tudom.

Görögkatolikus van esetleg? Vagy a szomszédos városokban?

2017. jan. 22. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Békéscsabán nem tudok görögkatolikus templomot,de Békésen,mintegy 15 km-re biztosan van,a Széchenyi tér nyugati végében.


Békéscsabán van még református,baptista,adventista templom is,és két zsidó zsinagóga,a már említetteken kívül.


A város,alapvetően tótország,s így többségében evangélikus vallású.

2017. jan. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elírtam.Nem a katolikus, hanem az evangélikus az, amelyiket Európa legnagyobb evangélikus templomaként neveznek meg.Ha ez mégsem így lenne, kedves nagyon okos 2.válaszoló, akkor a wikipédiával tessék vitatkozni ne velem. Belinkelem.Már az első sorokban írják.



[link]

2017. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!