Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

Békéscsabán milyen keresztény felekezeteknek vannak templomaik?

Református, katolikus, evangélikus? Görögkatolikus vagy ortodox (görögkeleti) van?

Keress kérdéseket hasonló témákban: felekezet, vallás, keresztény, katolikus, református, ortodox

01-22 20:01  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Van mindenféle.Kezdjük azzal, hogy itt található Európa egyik legnagyobb katolikus temploma.De van református és evangélikus is, van görögkeleti is, de azt úgy tudom, már nem lehet látogatni, bár kívülről szép épületnek tűnik, én eddig csak bezárva láttam.De aztán vannak egyéb felekezeteknek is imaházaik, például Jehova tanúi, stb.Itt Békéscsabán mindenféle megtalálható.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 01-22 20:18 Privát üzenet
1-es, Európa egyik legnagyobb katolikus temploma??? Tényleg??? És mi a neve, Szent Péter bazilika??? Ne viccelj már...

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 01-22 21:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mondjuk ez az egyik legnagyobb katolikus templom-dolog engem is meglepett, de én nem tudom.
Görögkatolikus van esetleg? Vagy a szomszédos városokban?

# 3/5Időpont 01-22 21:44 Privát üzenet
Békéscsabán nem tudok görögkatolikus templomot,de Békésen,mintegy 15 km-re biztosan van,a Széchenyi tér nyugati végében.

Békéscsabán van még református,baptista,adventista templom is,és két zsidó zsinagóga,a már említetteken kívül.

A város,alapvetően tótország,s így többségében evangélikus vallású.

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 01-23 03:34 Privát üzenet
Bocsánat, elírtam.Nem a katolikus, hanem az evangélikus az, amelyiket Európa legnagyobb evangélikus templomaként neveznek meg.Ha ez mégsem így lenne, kedves nagyon okos 2.válaszoló, akkor a wikipédiával tessék vitatkozni ne velem. Belinkelem.Már az első sorokban írják.

[link]

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 01-25 10:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Keresztények! Ha valaki álmodik valamit, amiben valami olyat csinál, ami igazából bűn a Biblia szerint, akkor ezzel az a valaki bűnössé válik?
Keresztények, ti mit gondoltok a vikingek vallásáról?
Katolikusok és keresztények! Ismertek szent életű rossz embereket?
Te miért pont a keresztény Istenben hiszel?
A keresztény hit szerint házasság előtt a nyak, comb, hát, has, kéz, arc simogatása megengedett vagy bűn?
A különböző keresztény felekezeteknek mi az álláspontjuk a dinoszauruszokról?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu