Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik a leginkább...

Szerintetek melyik a leginkább egocentrikus vallás? Melyik veti meg a többit a leginkább? Világvallásokról beszéllek nem terorista-mozgalmakról. Hamasz vagy Irgun.

Figyelt kérdés
vallások,egocentrikus

2017. jan. 25. 16:03
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Bocsi rossz volt a fogalmazás. Melyik veti meg a többet a legnyíltabban,tehát kendőzetlenül. Így korrektebb a kérdés
2017. jan. 25. 16:05
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Jehova Tanúi a leg egocentrikusabbak és ezt minden rosszindulat nélkűl mondom.

Számukra minden egyes vallás hitehagyott.

Én ezt így tapasztaltam.

2017. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
igazad van de ők csak egy elvakult neoprotestáns szekta és nem vallás:D köszönöm mindenesetre a válaszodat kétségtelen hogy nem szívbajosak a "fiúk":D
2017. jan. 25. 16:24
 4/30 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés, a megvetés, az igen durva kifejezés.


Nem elfogadható, a helyes szó,

azért kedves kérdező, kérlek nézz vissza egy kicsit a valamikori Isten népére.

Akkor azt is egocentrikusnak lehetne nevezni, mert Isten nem engedte, a másokkal való keveredést, sem hitben sem együtt élésben. Hogy az általa felállított imádatba ne kerüljenek oda nem illő hiedelmek, szokások.


Az EGY NÉP, egy imádatot gyakorolt, egy gondolkodásban.

2017. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

living witness.


Amiről te beszélsz az az ószövetség ideje és a zsidókkal kötött szövetség. na már most mi közük van Jehova Tanuinak bármilyen téren is a zsidókhoz,azonkívül hogy valószínüleg ők pénzelik őket hogy még gyengébb legyen a kereszténység tábora,nem tudom

2017. jan. 25. 17:41
 6/30 A kérdező kommentje:
az ószövetség amúgy is csak egy mesterségesen összeeszkábált maszlag semmi valóságalapja sincs
2017. jan. 25. 17:48
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Mi köze van a Zsidókhoz?


Mint nemzethez semmi, és nem pénzelik az ehhez a nemzethez tartozók.

A valamikori Istenükhöz annál inkább közünk van.


Mivel velük már nem foglalkozik, választott magának egy másik népet, de most már emberi szemszögből nézve, bármilyen nemzethez tartozó is lehet, de egy népet alkotnak egy imádatban, a Teremtő Isten erkölcsi elvei alapján, a fia vezetése alatt.


(1Péter 2:10) 10 Mert egykor nem voltatok nép, most azonban Isten népe vagytok; azok voltatok, akik iránt nem tanúsítottak irgalmasságot, most azonban azok vagytok, akik iránt irgalmasságot tanúsítanak.


Istennek mindig is egy népe volt, és egy népe is lesz.

2017. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Igazából bármelyik, ami zárt csoportként működik. Mint egy szekta.


Pl.: Jehovisták. Akármilyen más keresztény csoporthoz tartozhatsz, szerintük te bárhogy is kepesztesz Jézusért, nem üdvözülhetsz, mert nem vagy szektatag. Na meg a kis kiközösítésük.

Aztán ottvannak az ortodox zsidók. Hozzájuk csak származási alapon kerülhetsz be. "Nem volt anyád anyjának anyjának anyjának anyjának [...] anyja zsidó? Sajnáljuk." Bár mennyire is szeretnéd a héber istenséget a magadénak tudni, bármilyen jó életet is élhetsz, zárt kapukra találsz. Kivéve, ha a faterod nagymagyaroszágos bolttal rendelkezik, a Jobbik egyik vezető politikusa vagy, és kikerült rólad egy anyag, amint éppen vesztegetni akarsz. Akkor bekerülhetsz, csak az anyád [...] anyjának kellett zsidónak lennie ... No Comment.

2017. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

living witness.


Nekem is van egy ismerősöm aki sajnos jehovista de már megingott a "hitében" és én azon leszek hogy ezt a fekélyt kiégessem belőlle mert a megismertem az "igazság"-ot szöveg olyan dolog amihez nem sok közük van a jehovistáknak

2017. jan. 25. 18:37
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

living!


Isten nem robotokat teremtett hanem embereket, embereket akiknek lehet saját gondolatuk és önálló döntésük.

Az őrtorony ezt elvette híveitől, és ez nem helyes!

A szektátokon belül bármi történik ti szaladtok a vénekhez mert már önállóan sem tudtok dönteni.

Isten valóban imádatot akar de nem azt a fajta imádatot amit megkövetel tőletek az az ocsmány szervezet.

2017. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!