Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenések könyve 13.1-8. Ez...

Jelenések könyve 13.1-8. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
És láttam, hogy a tengerből feljön egy fenevad, tíz szarva és hét feje volt, szarvain tíz korona, és a fejein istenkáromló nevek. Ez a fenevad, amelyet láttam, párduchoz hasonlított, lába, mint a medvéé, szája, mint az oroszláné: a sárkány átadta neki erejét, trónját és nagy hatalmát. Láttam azt is, hogy az egyik feje szinte halálosan megsebesült, de halálos sebe meggyógyult. Az egész föld csodálta a fenevadat: imádták a sárkányt, hogy átadta a hatalmat a fenevadnak, imádták a fenevadat is, és így szóltak: „Ki hasonló a fenevadhoz, és ki tudna vele harcra kelni?” És adatott neki nagyokat mondó és istenkáromló száj, adatott neki hatalom a cselekvésre negyvenkét hónapon át; és megnyitotta száját káromlásra Isten ellen, hogy káromolja az ő nevét és sátorát, azokat, akik a mennyben laknak. Megadatott neki, hogy hadat indítson a szentek ellen, és legyőzze őket, megadatott neki a hatalom minden törzs és nép, minden nyelv és nemzet felett: hogy imádja őt mindenki, aki a földön lakik, akinek neve nincs beírva a megöletett Bárány életkönyvébe a világ kezdete óta.

2017. febr. 17. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyéni értelmezések alapján bármit ki lehet belőle olvasni, de a szentírástudomány alapján minden valószínűség szerint a Római Birodalmat jelenti.


Saját részletesebb magyarázatom a szakaszhoz, a kutatásból kifolyólag:


A fenevad képanyaga a Kr.e. 2. században összeállított Dániel könyvét veszi alapul, innen az állatképek, amelyek ókori birodalmakat jelképeztek. Minden valószínűség szerint azért, mert a látomásíró azt akarta érzékeltetni, hogy olyan hatalomról beszél, amely felülmúlja azokat, akik eddig voltak, és bizonyos tulajdonságaikat magába olvasztja.


A fenevad megsebesítése és meggyógyulása a történeti háttéren keresztül minden valószínűség szerint a Néró legendára utal, egy elterjedt monda szerint a császár nem halt meg, hanem azt beszélték visszatér majd.


Az "egész föld" az Újszövetség nyelvezetében a Római Birodalom területét jelenti (Lk 2,1; Rm 1,8), amely egy igen nagy terület volt, Nagy Sándor makedón világbirodalmával vetekszik. Az imádat sem véletlen, ugyanis a Rómában elrendelték a császárkultuszt, ha jól emlékszem Domitianus császár is ezt követelte magának. Aki nem vett ebben részt, az a birodalommal ment szembe, innen a keresztények és a Római Birodalom közti konfliktus.


A káromlás az ókori keresztények szemszögéből értendő, ugyanis ők Krisztust tekintették Istennek, tehát részt venni a császárkultuszban felért egy káromlással. A birodalmat azonban ez nem érdekelte, ami keresztényüldözésekhez vezetett, innen a "szentek elleni hadakozás"


A sárkány szerepeltetése teológiai vonatkozású: keresztény értelmezés szerint a birodalom mögött maga a Sátán állt, valószínűleg ezzel próbálták megmagyarázni, hogy miért kényszerítik őt olyan dolgokra, amit ők nem tartanak helyesnek.


Üdv,


Dante

2017. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az azonosítás Dániel könyve alapján egyszerű, abban benne van a párduc a medve és az oroszlán is, ráadásul beazonosítva. A hét fej is egyértelmű...tehát ahogyan Dante is írta: Róma. A kérdés csak az idő...méghozzá a 42 hónap miatt... :-)


Üdv. Péter

2017. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van, lényegében a kommentárok között egység van abban, hogy Rómáról van szó.


A 42 hónap értelmezése azonban meghatározza, hogy Róma melyik részére gondol az illető [Jómagam mint fent kifejtettem, az ókori Római Birodalommal azonosítom a vadállatot]. Én ennek az időtartamnak három félre értelmezését tudom elmondani:


1. Szerintem nincs különösebb jelentése, apokaliptikus szám, amely azt jelenti, hogy a szerző szerint Isten korlátozza a fenevad uralkodási idejét, azonosítsuk bárkivel.


2. A második értelmezés amit olvastam, a 42 hónapot szó szerint veszi, és Néró császár idejére vonatkoztatja.


3. Az utolsó magyarázat a régi protestánsoktól származik, és az egyházi Róma idejére vonatkoztatják. A 42 hónapot 1260 nap/évbe átváltva.


Üdvözlettel, Dante

2017. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 imakommandós ***** válasza:
42 hónap az a Jézus visszajövetele előtti utolsó 3 és fél év. Az a "nagy nyomorúság" amiről Jézus beszélt a Máté 24-ben.
2017. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 imakommandós ***** válasza:
A fenevad jelenti a római birodalmat, és az antikrisztust is.
2017. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyfajta UNIO-ról van szó, melynek több vezetője van. Ám a vezetők sorra kibuknak, megbuknak, lebuknak. A végén három marad és a háromból egy kiemelkedik és a másik kettőt megalázza, lealázza.


Ennek ereje lesz a hatalmasságokon. Istennek kiáltja ki magát és elvárja, megköveteli az imádatot.

Aki nem hódol be neki, az üldözötté válik.

Aki behódol neki az Isten tagadó,Jézus tagadó. Kirekeszti és kizárja magát az üdvösségből, az örök életből, feltámadásból.

2017. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
A 13. fejezet háttérismeretet ad a Jelenések 11:18-hoz, mivel leírást közöl Sátán politikai szervezetének eredetéről és létrejöttéről, arról a szervezetről, amely a föld pusztulását okozza.
2017. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!