Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik a Nirvánában vagy a...

Akik a Nirvánában vagy a Menyországban hisznek, mit gondoltok mi vár ott? (többi lent)

Figyelt kérdés
Elvileg mindkét vallás (buddhizmus, kereszténység) a földi örömöktöl való megszabadulás után juthat el az ember a jobb világba de mégis, mit nyújthatnak ezek a világok, ha a Földhöz való kötődéseink megszűntek? Elvileg nem ugyanazt kéne mint itt a Földön, mert akkor minek is kéne megszabadulnunk a földi örömökhöz való kötődéseinktől? Rájöttem, hogy nem értem ezt a két koncepciót. Engem érdekelt a Nirvána, de felmerült bennem, hogy "de miért is akarom én azt elérni, ha le kell mondanom mindenről? Tehát ott nincsen semmi"

#mennyország #Norvána
2017. febr. 21. 19:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azért sem értem részben, mert egyre kevesebb dolog hoz lázba, tehát mi a tejbetök lehet olyan vonzó a túlvilági megváltásban?
2017. febr. 21. 19:50
 2/8 KZitus ***** válasza:

Szia


akik a "Menyországba" kerülnek, róluk azt írja a Jelenések 20:6 verse: "az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt"

2017. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van ott valami, csak nem ilyen mint amit mi ismerünk. Azt gondolom, hogy aki oda kerül átlátja ezt az egész rendszert és egyszerre mindent megért, mi miért történt és történik. Azt hiszem bármilyen legjobb helyre szülessen ide egy ember, elkerülhetetlenül sérülni fog az őt körülvevő világtól. A földi örömöket is a lelki örömeinkért hajszoljuk, de ezzel soha nem érhetjük el a teljes elégedettséget. Ezt a hiábavaló küzdelmet szünteti meg a halál, és adja meg a lehetőséget arra, hogy egy magasabb szintre érkezzünk. Legalábbis nagyon remélem, hogy így van!
2017. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az Isten országa,uralmának helye,a szeretet birodalma.

A Gondviselő, mindent elkészít ott,ami boldogságunkat szolgálja.

Ha valaki jósolgatni kezdi az ottani körülményeket,nagy eséllyel téved,hisz olyan dolgok várnak ott,amiket ember képtelen elképzelni,mert romlott világunk fogalmai közt élünk.

2017. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Darkmoon80 ***** válasza:

Kedves KZitus!


Csak egy aprócska kérdés: Ki fölött is fognak uralkodni?

2017. febr. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.Hsz!


Jó kérdés!

Plusz,milyen módszerekkel fognak, kicsodákon uralkodni?

2017. febr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Elnézésedet kérem kedves Kérdező, de feltettek egy kérdést, és szeretnék rá valaszolni.


Kedves 5-ös.

Ír arról a Biblia, hogy kik fölött fog Kriszrus uralkodni.

Pl. Dániel (7:13,14) ezt írta le ezzel kapcsolatosan: " Néztem tovább az éjszakai látomást, és íme, egy emberfiához hasonló valaki jött az egek felhőivel. Bebocsátást nyert az Öregkorúhoz, és egészen elé vitték. Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják. Uralma időtlen időkig tartó uralom, amely nem múlik el, és királysága nem semmisül meg."

Ez Krisztusról szóló prófécia, amelyből a kérdéseddel kapcsolatban azt olvassuk, hogy uralkodni fog "népek, nemzetek és nyelvi csoportok" fölött, ami azt jelenti, hogy a Királysága minket embereket szorosan érint. Hiszen értünk is halt meg Kriszus!

Maga Krisztus is megerősíti ezt a tényt, hiszen a Máté 28:18 veresében ezt mondja magáról: "Jézus pedig odament, és így beszélt hozzájuk: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön." - ezeket a szavakat feltámadása után, de még itt a földön mondta a követőinek.

A Jelenések 12:7–12 ír arról, hogyan, mikor kapta meg a Királyi uralmat Krisztus

"És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, 8 de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. És hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben:

„Most lett meg a megmentés, az erő és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt! És legyőzték őt a Bárány vére miatt és tanúskodásuk szava miatt, és még a halállal szemben sem volt kedves a lelkük. Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”


Valaki, talán a 6-os hozzászóló az uralom milyenségéről kérdezett. Hát erről nagon sokat ír a Biblia, én csak egy részletet idéznék, a Jelenések 21:4, 5 verseit: "És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”

Amikor Krisztus Király-jelöltként a földön volt, kis méretekben megmutatta, hogy uralkodó Királyként mit fog tenni világméretekben az Isten által meghatározott időben: Táplálta az éhezőket. Meggyógyította a betegeket, a vakokat, a mozgássérülteket, a siketeket és a némákat. Még néhány halottat is visszahozott az életbe. Ha van kedved, itt olvashatsz ezekról Máté 15:30, 31; Lukács 7:11–16; János 6:5–13.

2017. febr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:

még egy gondolat az 5-s válaszolónak:-)

most néztem meg, és rád gondoltam :-)

[link]

2017. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!