Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi idő áttérni római...

Mennyi idő áttérni római katolikus vallásról evangélikus vallásra?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok, meg vagyok keresztelve, volt elsőáldozás, és bérmálás is.

Szeretnék áttérni az evangélikus vallásra. Mennyi időbe telne ez kb? Csak érdekel.


Mit ajánlotok, milyen szentírást olvassak? Sajnos kezdő vagyok a témában, eddig nem voltam vallásos, de most szeretnék vallásos lenni és hinni!

Minden érdekelne az evangélikus vallással kapcsolatban!


Szimplán bemegyek a templomba, keresek egy papot, hogy segítsen az áttérésben, vagy ennek van valami menete is?



2017. febr. 23. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom csak kell egy-két év hittan. De biztosat a lelkésztől fogsz tudni.
2017. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha Kaposvaron elsz tudok ajanlani gyulekezetet es lelkesznot aki segitene....

Egyebkent tenyleg az a legmegfelelobb ha elmesz egy evangelikus templomba es beszelsz a lelkeszel.

2017. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A menet pontosan az, amit írtál: keresel egy evangélikus templomot, bemész a lelkészi hivatalba és beszélsz a lelkésszel. Esetleg előzetesen felhívod telefonon vagy küldesz neki egy email.


Természetesen nem kell az orrunkra kötnöd, de mégis, miért akarsz áttérni? Templomba, istentiszteletre, bibliaórára, kvázi akármilyen evangélikus rendezvényre bátran eljöhetsz.

Meg vagy keresztelve, tehát keresztyén vagy, így lehet egyházi esküvőd, keresztszülő is lehetsz.

Akár úrvacsorát is vehetsz nálunk (mivel a saját vallásod, a római katolikus szerint áldozhatsz).


Nyilván a Te döntésed, de jogilag szinte semmi plusz nem lesz, ha hivatalosan áttérsz. (Csak annyi, hogy hivatalos tisztséget is viselhetsz.)

Azt persze csak Te tudod, hogy lelkileg mit szeretnél, abba mások nyilván nem szólhatnak bele.


A "minden érdekel" részhez pedig ajánlom egyházunk honlapját: evangelikus.hu például az "online hittan" fület!

De írhatsz magánban is, ha szeretnél.

2017. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!