Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a katolikus,...

Mi a különbség a katolikus, református, ortodox és protestáns kereszténység között?

Figyelt kérdés
És a katolikuson belül a római és a görög katolikus között?Hosszú válaszok is jöhetnek.Köszönöm. :)

2017. febr. 24. 18:51
 1/4 szeptim válasza:
39%
Mindegyik másról hiszi hogy igaz.
2017. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú és értelmes válaszokat aligha fog neked bárki is írni. Keresd fel a Wikipédia megfelelő szócikkeit!
2017. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus és az ortodox vallás hitben szinte ugyanaz, csak az elsőnek a pápa a "feje", a másiknak a patriarha. No meg más a szentmise felépítése, menete. A görögkat. a kettő örvözése, görög rírusú, mint az ortdox, de a pápához tartozik. Még egy lényeges különbség, hogy a róm. kat.-nál nem házasodhatnak a papok, a többinél igen.

a protestáns egyházakból nagyon sok van, én leginkább az evangélikus és a református felekezetekről tudok némi információval szolgálni. van néhány apró eltérés, pl, a protestánsok nem hisznek szentekben, meg nincs náluk gyónás, nem vetnek keresztet, nincs megjelenítve Jézus a kereszten, vagyis hordhatnak keresztet, de feszület nélkül, ugyanez a helyzet a szentképekkel. De a lényeg nem változik, ugyanúgy mindkét felekezet hisz a szentháromságban, ami a keresztény hit alapját képezi. Még egy apropó az eukarisztia. A katolikusok, ortodoxok abban hisznek, hogy az átváltoztatott kenyér és bor Krisztus teste és vére. Az evangélikusok azt vallják, hogy csak akkor válik azzá, amikor magukhoz veszik, a reformátusok pedig nem hisznek ebben (elnézést, ha valamit rosszul mondtam, nem vagyok spéci a protestáns katekézisben)

no és ott van a többi kisegyház, szekta, amely első sorban a Szentháromságot nem fogadja el, és egy csomó másban is eltér a történelmi egyházak tanaitól. amelyik egyház(ka) nem hisz a Szentháromságban, nem tekinthető kereszténynek.

2017. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
a 3-as válaszát annyival egészíteném ki hogy az evangélikusoknál is lehet képen ábrázolni Jézust, vagyis csak olyan kép készülhet ami kizárólag Jézushoz köthető tehát ószövetségi nem, ha jól tudom. Meg annyit hogy az úrvacsoránál vagy ááldozásnál a római katolikusok és az evangélikusok kovásztalan kenyeret használnak a többi nem(bár az ortodoxon belül az örmények is )
2017. febr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!