Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire befolyásol egy...

Mennyire befolyásol egy kapcsolatot a vallás, ha az egyik fél ateista, a másik hívő ember?

Figyelt kérdés

Barátom keresztény, jár templomba, tényleg hisz Istenben, engem nem is foglalkoztat a téma, abszolút hidegen hagy de amúgy sem hiszek az egészben. A kapcsolatunk elején feltettem neki a fenti kérdést, de azt mondta ne aggódjak, ő nem fog rám eröltetni semmit...

Ehhez képest a gyerekvállalás szóbajött, és ő ragaszkodik ahhoz hogy a gyerek meg legyen keresztelve, meg járjon templomba, meg imádkozzon meg mittudomén...És aggaszt engem ez a dolog, mert én idegenkedek az egésztől, és ha vallásos lesz akkor azt saját maga miatt tegye, ne azért mert az egyik szülője belekényszeríti...Ha a gyerek és az apja hívők lesznek, attól félek hogy én kirekesztett leszek abból a családból...

A másik dolog pedig, hogy párom templomi esküvőt akar, én viszont szimplán polgárit. Pont azért, hogy ne kényszerüljek bele a vallásos emberek világába...Nem tudom ezek a problémák mennyire tehetnek tönkre egy kapcsolatot....



2017. márc. 1. 13:49
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé.
2017. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 Alain Delon ***** válasza:
48%
Abszolút. Én férfi/ateista létemre el nem tudnám képzelni, hogy vallásos nővel álljak össze. Javíthatatlanok. Előbb-utóbb úgyis oda lyukadnak ki.
2017. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáállás kérdése.

Én ismerek egy házaspárt, akik már vagy 20 éve házasok, a nő hívő, a férfi ateista. A gyerekeket a nő vitte mindig templomba, tanította, stb. És nem volt ebből konfliktus, mert a férfit tényleg hidegen hagyta az egész, látta, hogy gond nem lesz belőle (mert nem valami elvakult szektás volt a nő). A férfi megmaradt ugyanúgy ateistának, de nem zavarja, hogy a feleség és a gyerekek nem azok. Meg fordítva sem próbálták téríteni a férjet soha.

De lehet, hogy ők a 100-ból egy kivétel...

2017. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, mennyire van jövője egy ilyen kapcsoatnak. Ha neki tényleg fontos a vallás, nem fog engedni belőle. és ha ez téged ennyire zavar, hát... igenis tönkre mehet emiatt egy kapcsolat. Nem kellene megvárni azt, hogy már házasok legyetek és esetleg gyerekeitek is lesznek, és utána jöttök rá, hogy ez így együtt nem működik.
2017. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
31%
Ha az ateista nem túl bunkó, lenéző, gúnyolódó, akkor működni fog.
2017. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy apám buddhista, anyám katolikus. Minden csak tolerancia, elfogadás, nem gúnyolódás kérdése. És persze intelligencia.
2017. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bunkó, gúnyolódó, de akaratlanul is elmosolyodok néhány butaságon...Persze nem kötöm a párom orrára.
2017. márc. 1. 16:07
 8/57 KZitus ***** válasza:
28%

Szia


Egyetértek a 4-es válaszolóval. Sok probléma forrása lehet a későbbiekben.

A házasság, mivel összeköti a férjet és a feleséget, olyan, mint egy iga, ezt a Biblia írja a Mt 19:6 versében "Úgyhogy ők már nem kettő, hanem e g y test. Amit azért az Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza.". Ennélfogva ha egy keresztény nem hívő személlyel lép házasságra, az ’felemás iga’ lesz, erről Pál apostol írt a 2Ko 6:14-ben "Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel.Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel?", és nagyon nehézzé teszi, hogy gondolatban és tettben egyek legyenek.


A kommentedből (megmosolyogtad a butaságot) viszont úgy tűnik sem tisztelni, sem értékelni nem tudod a leendőd álláspontját. Gondolod ezen később változtatni akarsz majd? Hogyan lehet egy olyan férfival élni, akit nem tudunk tisztelni a teljes valójában: külső, és belső értékeivel együtt?


Lehet nem értesz velem egyet, pedig csak sok sok év tapasztalata mondatja velem a fenti sorokat. A férjemmel valláás nélküliek voltunk. Egy idő után, én keresztény életre vágytam, ami hatalmas ellenállásba ütközött a páromnál. De leültünk, és megbeszéltük a dolgokat. Azóta sok év telt el, ő még mindig kerüli a vallást, én pedig továbbra is élem keresztényi életemet, de nincsenek problémáink ez miatt a házasságunkban, de ettől függetlenül nekem sokkal nehezebb így az élet. Mennyivel könnyebb lenne "közös igában" élni :-)

Csak idővel derül ki, mennyire tudod felvállalni ezt a kettőséget a családodban.

2017. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Taknyos 20 évesként mondom ezt neked és igen ezért lehet szidni, de nem tapasztalatból beszélsz hanem az álláspontod miatt mondod ezt. Én nem hiszek Istenben és kész. Az egész nekem egy vicc.

Ettől függetlenül tisztelem a páromat, a tulajdonságait, mert ez csak egy butaság amit beleneveltek, ettől ő még az az ember akit szeretek.

Ne gyere nekem a Bibliával, úgysem érdekel hogy mit írnak benne, mert nem az alapján ítélem meg hogy mi a jó és mi a rossz. A Bibliában azért van az írva hogy ne kössenek a hívők nem hívőkkel házasságot, mert sérti a büszkeségüket a hívőknek, hogy van aki nem hiszi el a sok hülyeséget.

Na most szidhatjátok az anyámat, de tudod ha te így, akkor én is... :)

2017. márc. 1. 17:27
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem sok mindent képes megoldani. De van egy olyan tulajdonság, hogy fogja magát, és elmúlik. Na, akkor kezdődnek a gondok.

Én ateista férfiként tuti, hogy nem kötném össze az életemet egy vallásos nővel.

2017. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!