Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi által használt...

Jehova Tanúi által használt Biblia mennyire tér el a többi irányzat Bibliájától?

Figyelt kérdés
Úgy tudom tanúk szerint a Bibliába vannak későbbi betoldások, amik eredetileg nem voltak részei a Bibliának, például János evangéliumában.

2017. márc. 21. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ezek nem feltétlenül betoldások, arról van szó hogy nem minden ókori kéziratban találták meg az adott részt, de nem biztos, hogy ez hiányt jelent hiszen más kéziratokban emgtalálható, akár régebbiekben is, ezeket amúgy a legtöbb magyar bibliafordítás jelöli, néhány esettől eltekintve még a tartalom em igazán módosul, mert többnyire olyan különbségek vannak h pl egy felsorolás minden eleme között van e "és"


a Jt "biblia" véleményem szerint nem igazán mondható bibliának, mert ha bármilyen szöveget módosítasz, úgy hogy az kulcsmondatokban már tartalmat szolgáltasson akkor az már nem az eredeti szöveg vagy annak egy szövegváltozata


Jt azt állítják minden más biblia hamisítvány, vagy szándékosan félrefordították, ám ezt csak olyan információk látszanak alátámasztani ami Jt-tól származik, minden más tudományos leírás származzon az vallásos vagy ateista, keresztény vagy zsidó, protestáns vagy katolikus tollából, közelítse meg történeti vagy nyelvészeti vagy bármi egyéb irányból pedig cáfolja


tipikus hogy a Jt kiadványokban felsorolnak néhány hasonló "bibliafordítást" ezzel látszólag azt alátámasztva hogy az ő irataik igenis helyes és érvényes szövegváltozatok, én egyszer vettem a fáradságot hogy a megadott referenciáknak egyenként utánanézzek, hogy tényleg úgy van e ahogy írják, noss az idézett szövegek egy része nem létezik egy másik részét pedig (micsoda meglepetés) Jt adták ki


gondoltam rá, hogy azért a meg nem talált referenciákhoz hasonló nevű forrásokat megnézem hátha arra gondoltak, de (ismét micsoda meglepetés) egyik sem mutatott olyasmit amit a Jt kiadványban olvastam


az is megvilágító erejű, hogy minden nyelven kiadnak Jt egy saját bibliát ami pont ugyan abban tér el MINDEN NYELVEN


nemsokára várható hogy az én postomra reagálva az itt fórumozó Jt majd olyasmiket írnak hogy "egy afrikában misszionáló anglikán pap tett elismerést Jehova Tanúinak bibliafordításáról" de azt hogy mi a neve, melyik afrikai országban volt, kb mikor, stb már nem tudják megmondani


érdemes tudni, hogy egyetlen olyan papírfecnit sem találtak még a régészek amit úgy lehetne lefordítani hogy az alátámassza Jt sajátos "bibliájának" a szövegét


de nem kell nekem hinned, elég ha keresel a neten egy ingyen olvasható görög újszövetséget megkérsz egy ókori görögöt ismerő(akár ateista) cimborádat/kolegádat hogy mondjam eg ő az adott részt hogy fordítaná, meglátod azt fogod kapni hogy nem a Jt hanem a MINDENKI MÁS fordítása a helyes

2017. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Eléggé eltér. Vagyis, apró részletekben, de mégis úgy, hogy teljesen átírják vele egyes igék jelentését.

Szép példa erre Róma 9:5, ahol Pál Istennek nevezi Jézust. De ők meg ugye azt tanítják hogy Jézus csak egy angyal volt, tehát meg kellett hamisítaniuk az igét, tehát két külön mondattá szedték az igét, hogy az Isten szó ne vonatkozhasson Jézusra.

Károli:

"A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen"

ÚVF

"övéik az ősatyák, és tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen."

2017. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jt-k azt fogják erre mondani hogy "dehát az ókori szövegekben ne mvoltak vesszők, ez is egy helyes értelmezés!" de ismét mondom, az eredeti görög szöveg a nyelvtani szerkezetéből adódóan kizárja ezt a fordítást, de nem várom el senkitől, hogy csak ezért történészeket zaklasson, elég ha eslolvasod az adott felyezetet a Jt "fordítás" egyszerűen inkonzisztens
2017. márc. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Eltér sok dologban, más szavakat használnak, olyan dolgokat is megmásítanak, amelyek már nagyon mélyen bevésődtek a magyar köztudatba..


Pl. Mária azt mondja: Íme én az Úr szolgálóleánya vagyok

A jehovás Bibliában valahogy így van: Íme, én Jehova rabszolganője vagyok


Keresztelő János helyett Alámerítő János szerepel.


Emellett sok helyen apró dolgokban ferdítenek. Köztudott, hogy sokmindenben gyökeresen mást vallanak mint a keresztények nagy többsége.


Tipikus példa:

Jézus azt mondja a jobb latornak: Bizony mondom neked, még ma velem leszel a paradicsomban. (ez ugye azt az alapvető keresztény tanítást támasztja alá, miszerint Jézus a kereszthalálával megnyitotta a mennyország kapuját, ez a lényege mindennek, ettől vagyunk keresztények.. ha Jézus feltámadásával nem állva nyitva mindenki előtt a mennyország, akkor Jézus működése értelmetlen lenne)


A jehovások viszont a lélekaluvásban hisznek, s ezt a jézusi mondatot valahogy értelmezniük kellett, ezért úgy oldották meg, hogy egyetlen vesszőcskét egy szóval arrébb raktak:


Bizony mondom neked ma, velem veszel a paradicsomban.

Vagyis a vessző miatt a "ma" időhatározó a "bizony mondom neked"-re vonatkozik, nem pedig a paradicsomra.

Dehát ez így értelmetlen, hiszen akkor a "ma" teljesen fölösleges lenne.

2017. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 How Arrow ***** válasza:

#4

Nem vagyok JT


Luk 23:43 És monda neki Jézus: Bizony mondom neked: Ma velem leszel a paradicsomban.


Ján 20:17 Monda neki Jézus: Ne illess engem; MERT NEM MENTEM MÉG FEL az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.


A keresztkérdés:

Aznap a paradicomba volt Jézus a latorral?

2017. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 How Arrow ***** válasza:
0%

Továbbá #4


"A jehovások viszont a lélekaluvásban hisznek"


Máté 9:24 Monda nekik: Menjetek el innen, mert a leányzó nem halt meg, hanem aluszik. És kinevették őt.


Ismét egy kereszt kérdés.


Te szerinted a leányzó halott volt vagy csak aludt?

2017. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

a lány nem halt meg valószínűleg egy kómaszerű állapotban volt, kérdezz meg egy néprajzost, mielőtt a modern orvostudomány lehetővé tette az életjelek aprólékos figyelését számos szokás irányult a "tetszhalál" kivédésére, aminek a lényege az volt, hogy ne temessenek el halottnak hitt de valójában élő embert, a szokások léte és még számos leírás is tanúsítja, hogy voltak ilyen balesetek, előfordult, hogy az emberek halottnak hittek valakit aki nem volt halott, Jézus is minden bizonnyal egy ilyen esettel találkozott, máskor mikor Lázárt támasztja fel nem mondja, hogy csak aludna vagy ilyesmi


igen a lator a még aznap vele volt a paradicsomban, ugyanis Krisztus maga Isten, az atyával és a szentlélekkel egylényegű, és párhuzamosan jelen tud lenni akárhol, tehát ha a mennybe kerül a lator ott Istennel lesz, és mint említettem Krisztus maga Isten

2017. márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 How Arrow ***** válasza:
0%

#7


Ugyan azt teszed mint a Jehova Tanui csak örtorony nélkül.

Kiforgatod Jézus szavát a saját és vallásod értelmazése szerint.


Mikor Jézus azt mondta hogy "még nem ment fel"- erre te azt mondtad hogy de igen.


A kereszt kérdés: ki hazudik?

2017. márc. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én igazából azokra a részekre vagyok kíváncsi amik a tanúk szerint nem része a Bibliának.
2017. márc. 22. 09:01
 10/15 anonim ***** válasza:
Kivették azt a történetet, amiben Jézus megbocsát a házasságtörő asszonynak, azzal az indokkal, hogy betoldás.
2017. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!