Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az ökumenizm...

Mi a véleményetek az ökumenizmusról?

Figyelt kérdés

Nyilván kb lehetetlen elérni már a keresztények egységét, annyi részre szakadt már az egyház. De mégis számomra olyan jó látni, amikor több felekezet összefog, együtt imádkozik, programokat szervez, és nem az ellentétekre éleződik ki minden, hanem a közösre.

nektek mi a véleményetek erről? esetleg ismertek-e ilyen közösségeket? írjátok meg azt is, milyen felekezethez tartoztok.

Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 21. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog. A városunkban minden nagyobb ünnepen, eseményen közösen vesz rész a katolikus, református, evangélikus és baptista lelkész. De egyen ként tartanak nyilt imaheteket si, ahol a más vallásúak is részt vesznek.
2017. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes.

Mivel a szomszéd faluban van 4 féle keresztény felekezet (kat., ref., ev., bapt.), így van egy kis rálátásom a dologra.


Amiket írtál, hogy együtt imádkoznak, különböző programokat szerveznek valóban nagyon szép kezdeményezés. Azonban amikor egyik felekezetnek fel kéne adnia hitéből (itt a globális ökumenizmusra gondolok), azt már nem támogatom. Meg úgy vettem észre, hogy minél kisebb egy gyülekezet, annál inkább próbálja magát előtérbe hozni, felülreprezentálni.


Ha konkrétabb öku. közösség érdekel, akkor a taizé-t ismerem, de sok tapasztalatam nincs velük kapcsolatban.


Katolikus vagyok.

2017. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A törekvés maga helyes és követendő.

Csak én sajnos sokszor inkább azt veszem észre, hogy átesünk a ló túloldalára: feladunk mindent, csak nehogy "megsértsük a másik érzékenységét". Pedig, pont hogy az egymás mélyebb megismerése lenne a cél elvileg...

2017. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
A nacionalizmus sem káros. Pl. ha egy görög szereti a műemlékeiket büszke arra, hogy görög. Ott is azzal van a baj, amikor valaki lenéz a külföldit. Bár ez nem a görögökre jellemző.
2017. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%
Az ami Isten véleménye.
2017. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Tanú, te még Istent sem ismered, hogy tudhatnád mi a véleménye? Csak mert elolvastál erről egy őrtorony újságot? Kik is írják? Akik se nem ihletettek, se nem tévedhetetlenek. Ilyet az állít, aki a maga képére akarja formálni Istent.
2017. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
miért, szerinted mi Isten véleménye?
2017. márc. 21. 20:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én templomom ökumenikus közösség.


Reformátusok,luteránusok,katolikusok,ortodoxok,presbiteriánusok,adventisták,krisna hitűek,és zsidók járnak.


Tanításom lényege az evangélium,tehát az üdvösség jóhíre,Isten szeretete hirdetése,gyakorlása.

Én,lelkészükként mindannyiukat elfogadom feltételek nélkül,s így ők is elfogadnak engem,és egymást.


Az ökumenikus mozgalom jó,ha nem vallásként bizonyos hitet akar rákényszeríteni emberekre.Amennyiben a krisztusi szeretet uralja,helyénvaló,és üdvözlendő.


Mi református közösségként működünk.

2017. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 How Arrow ***** válasza:
20%
Olvasd a Bibliát és megtudod
2017. márc. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
hát olvasom. és eléggé egyértelműen kitűnik belőle, hogy Isten szemében az dícséretes, ha egységben imádják őt.
2017. márc. 21. 23:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!