Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusként ortodox...

Római katolikusként ortodox lelki olvasmányok olvasása és a Jézus-ima imádkozása mennyire elfogadható a Római Katolikus Egyház szerint?

Figyelt kérdés

Római katolikus vagyok.

NEM gondolkozom sem rítusváltáson, sem azon, hogy másik közösségbe áttérjek.


Érdeklődésből elkezdtem olvasni a Kis Filokáliát (A szívbéli imádság könyvét). Továbbá már egy ideje rendszeresen imádkozom a Jézus-imát.

Nekem nagy megnyugvást és lelki békét adnak ezek gyakorlása.


A Római Katolikus Egyház mennyire fogadja el mindezt?



2017. ápr. 14. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen elfogadható. Néhány apróságtól eltekintve az ortodoxok hit(tana)e ugyan olyan, mint a katolikusoké.
2017. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az imát nem az egyháznak ajánlod fel ahnem Istennek, Istent nem érdekli hogy te most nyugati vagy keleti keresztény vagy hanem Őt az érdekli hogy imádkozol hozzá hiszel benne.
2017. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az első hozzászólóval nem értek egyet, természetesen ortodox és másik ortodox illetve katolikus és másik katolikus között is óriási lehet a különbség, ezért is fordulhat elő hogy egyes ortodoxok egyes katolikusokkal kapcsolatban úgy érzik nagyon hasonlítanak de nagy álltalánosságban az ortodoxia nem "egy kicsit más katolicizmus" ez gyakran nem is annyira az igazán kézzelfogható dolgokon látszik meg


egy nyitottabb fajta katolicizmusba ez is belefér

2017. ápr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elfogadják olvasd és imádkozd nyugodtan.

Orthodox lelkiség.

2017. ápr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes eddigi választ!


Én azt olvastam, hogy a római katolikusok elfogadják az ortodox szentségeket (tehát pl. szükség esetén lehet gyónni, áldozni ortodox templomban is), bár elsősorban mindenki maradjon meg a saját helyén.


Viszont az ortodxok esetében nem érvényes a katolikusoknál való gyónás és áldozás.

2017. ápr. 15. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez azért lehet, mert akkor a katolikusok jobban követik a Szentírást és Krisztust, ha valóban úgy van, ahogy írtad.


Mi katolikusok elfogadjuk, hogy az ortodox püspökök is úgyan úgy az apostolok utódai, így szükség esetén lehet náluk áldozni és gyónni is. Ha ők ezt nem tudják, akkor még túl elevenen él bennük a szakadás emléke és fontosabb nekik a szembenállás, mint Krisztus követése.

2017. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az ortodoxiában nincs "érvényesség" áldozni nem lehet katolikusoknál, vagy nekik adni, nem azért mert ott megszakadna a püspöki vonal vagy ilyesmi, hanem mert az egy teljes közösséget fejez ki, akivel együtt eszed az eucharistiát azzal közösségben vagy, szervezetileg is, hitelvekben is stb stb, és ugye ez nincs meg a katolikusok és az ortodoxok között
2017. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Elfogadja, mert a hitbeli dolgokban teljes az egység, nyugodtan imádkozhatod ezeket, viszont ne vidd túlzásba.

Ezt egy görög katolikus paptól olvastam egyszer, hogy nem szerencsés a rítusokat kevergetni, mert az csak zavart okoz, ráadásul egy teljesen más világ. Mert bár a hitbeli dolgok ugyanazok, de a keleti egyházak annyira más formában adják elő, ami nagyon eltér a római katolikustól.

Én is római katolikus vagyok, megvan nekem az Akatisztosz-imafüzet (mely görög katolikus), az nagyon tetszik nekem, de ennél a pontnál megállok. A saját egyházunk is nagyon gazdag lelki téren, biztosan találsz benne olyan imákat, könyveket, énekeket, melyek ugyanazt a nyugalmat megadják számodra.

2017. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező az igaz hogy szúkség esetén gyónhatnál és áldozhatnálaz orthodoxoknál de ez csak papírforma szerint van így mert nem lesz az az orthodox atya amelyik kiszolgáltatja a szentségeket (max. életveszély esetén). Orthodox egyházban ez ugy működik hogy még a másik patriarchatusba sem megyünk àt gyónni,áldozni csak ha valmilyen különös ok van rá és akkor is előtte meg kell beszélni az ottani atyával (pl.görögökhöz jár valaki és szeretne mondjuk a románoknál áldozni).

Ahova tartozunk ott mindenkit ismernek a papok. Áldoztatáskor egy rövid imát mond az atya a nevünket belefoglalva és gyónás után a feloldozási ima elmondásakor is ugyanígy.

2017. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!