Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jelentősége a szűznemzésn...

Mi a jelentősége a szűznemzésnek és mely kultúrákban jelenik meg?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 21. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A megváltás árát,a Teremtő Isten fizette ki helyettünk.


Isten nem halhat meg,mert örökéletű.


Isten,hogy meghalhasson,lénye egy darabját egy asszony méhébe helyezte- számunkra ismeretlen módon-,s az így született gyermek 100%-ban ember,(s így maghalhatott),és 100%-ban isten(s így elégséges váltság bűneinkre).

2017. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
A tibeti buddhista tradícióban is feljegyeztek egy szűznemzést, pl. Garab Dordzse így született. Ha ráguglizol, találsz róla írásokat.
2017. ápr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 szp72 ***** válasza:
A szűznemzés biológiai fogalom. Az a jelenség, amikor egy nőstény vagy hímnős állat megtermékenyítés nélkül is képes a szaporodásra.
2017. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 23. 21:12
 5/18 anonim ***** válasza:
Melyikben nem... ennyire eredeti a kereszténység. Összelopott eltorzított maszlag, egy szűk nem-európai csoport hatalomban tartására és kiszolgálására. Egy politikai ideológia, nem vallás.
2017. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mithrászt december 25-én egy barlangban szülte meg egy szűz, egyik beceneve az volt, hogy „Megváltó”.


"(Mithrász) Egyes mítoszok szerint december 25-én született egy szűztől (más mítoszok szerint sziklából). Nagy mesternek tartották, ő volt a bölcsesség, az igazság és a hit. Funkciója miatt megváltónak is hívták."

2017. ápr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

" "Mithrászt december 25-én egy barlangban szülte meg egy szűz, egyik beceneve az volt, hogy „Megváltó”.


"(Mithrász) Egyes mítoszok szerint december 25-én született egy szűztől (más mítoszok szerint sziklából). Nagy mesternek tartották, ő volt a bölcsesség, az igazság és a hit. Funkciója miatt megváltónak is hívták.""


Milyen könnyen benyaljátok ezeket:(

https://www.youtube.com/watch?v=NnDSPVrCgR8

2017. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Milyen könnyen benyaljátok ezeket:("


Amit megadtál linket, ott ez a cím szerepel: "Jézus történetét valóban pogány istenségek mítoszairól másolták?"


Egyáltalán nem állítottam olyat, amin te szomorkodsz.


Amúgy, ami az egyik hozzászólásban van, a wikiről van:

[link]


Olvasd el és ha helytelennek találod, szerkeszd.

2017. ápr. 24. 09:47
 9/18 A kérdező kommentje:

#7-es hozzászóló! Megnéztem a videót.


Ezek szerint te keresztény vagy? Amennyiben igen, akkor válaszolhatnál a kérdésemnek az első részére: "Mi a jelentősége a szűznemzésnek"?


Jelzem, hogy nekem semmi bajom nincs Jézus Krisztussal, hanem érdeklődöm.

2017. ápr. 24. 10:11
 10/18 anonim ***** válasza:

"Mi a jelentősége a szűznemzésnek?"

1. Prófécia beteljesedett (szűztől való fogantatás)

2. Földi anya + isteni Szentlélek az "apa" azaz Szentlélektől fogant az anya méhében, így testesült meg maga Isten. Ahhoz, hogy el tudja venni bűneinket, mint tökéletes áldozat Istennek és embernek is kellett lennie.

2017. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!