Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homeopátia. Placebo. Okkultizm...

Homeopátia. Placebo. Okkultizmus. Bővebben lent (? )

Figyelt kérdés
Egy budapesti lelkiatya előadásán hallottam, hogy a homeopátia az okkultizmus tárgykörébe tartozik, tehát súlyos bűn, megkötözötté tesz. Nem volt lehetőségem megkérdezni tőle, hogy akkor ezek szerint a placebo-tabletták alkalmazása is az? Hiszen a homeopátia is a placebohatáson alapszik. Valaki tud erről valamit?
2010. máj. 14. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a homeopátia és a placebohatás nem ugyanaz. Placebo az a hatóanyag nélküli, gyógyszernek látszó készítmény. A homeopátiás szerek pedig természetes, gyógynövényalapú termékek. Ezek a gyógynövények hatásával segítik a gyógyulást. Azt nem tudom, hogyan lehet az okkultizmusba sorolni, ha csak nem azért, mert anno boszorkányoknak is tarthatták azokat, akik növényekkel gyógyítottak. Ez ugyan szerintem ostobaság, hiszen Hippokratész idejében sem voltak még gyógyszergyárak, viszont voltak a füves asszonyok. Én a homeopátiás szereket választom, ha szükség van rá. Nincs mellékhatás, nincs hozzászokás, és nem egy mesterségesen előállított vegyszer.
2010. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A homeopátiás szerek növényi, állati, és ásványi eredetűek. Tehát nem lehet őket placebonak nevezni, mert van bennük hatóanyag. A placebonak meg az a lényege, hogy nincs bennük hatóanyag.
2010. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak ilyesmi cikkek, nézdd meg:

[link]

2010. máj. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Elképesztő, hogy kulturált, iskolázott ember ilyen ostobaságot terjesszen, méghozzá szószékről!

A homeopátia kipróbált és remek gyógymód. Persze a nagy, erős és a betegeken meggazdagodott gyógyszeripar nagy ellensége neki.

2010. máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Homeopátia


A homeopátiát Samuel Ch. F. Hahnemann (1755-1843) német orvos találta fel. Ahogy az ismert francia tudományos lexikon, a "20. századi Larousse" 1930. évi kiadásában kutatások alapján írja, Hahnemann hitt abban, hogy "a homeopátiát mennyei (földönkívüli) hatalmak kijelentése által nyerte". Ez a gyógymód egyfelől az ismert gyógyszerek egészen nagymérvű, dinamikus felhígításán (potenciálás), másfelől a "hasonlatosság" elvén nyugszik.

A potenciálás mágikus-alkimista folyamat, amelynek rejtett szellemi erőket kell felszabadítania. Hahnemann erre a "dinamizálás" kifejezést használta.

Feltehetjük azonban a kérdést, vajon Isten, vagy pedig eltévelyítő szellemek ihlették a szabadkőműves Hahnemannt! Ezért ne csodálkozzunk azon, hogy sok homeopata gyógyász nem tanult orvos, és spiritiszta eszközökkel, mint az inga és a látnoki szemdiagnózis, dolgozik. A páciensek ezt természetesen nem tudják megállapítani, mivel rendszerint mindez titokban történik, vagy pedig egyszerű szemvizsgálat címén.

Mivel a homeopata kezelés - ingával és szemdiagnózissal - általi spiritiszta befolyásolás veszélye rendkívül nagy, tanácsos kerülni.

A homeopátiát nem lehet a gyógyászatban természetes gyógymódnak, sőt akár tudományosan igazolt eljárásnak tekinteni. A marburgi Philips Egyetem orvosi kara elveti a homeopátiát, mint tévtanítást. Ehhez a nyilatkozathoz a jénai Friedrich Schiller Egyetem orvosi fakultása is csatlakozott:

"Mi nem tekintjük a homeopátiát mintegy szokatlan módszernek, amelynek további vizsgálatokra van szüksége. Megvizsgáltuk. A homeopátiának semmi köze a természetes gyógytudományhoz. Gyakran hangoztatják, hogy a homeopátiának "másfajta gondolkodás" az alapja. Ez lehetséges. A homeopátia szellemi alapja mégis tévedésekből áIl (hasonlósági szabály; gyógyszerkép; potenciálás; nagymérvű hígítás). Céljuk, hogy ezeket a tévelygéseket valóságnak tüntessék föl."

2010. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem kívánom, hogy megtapasztald milyen az egy éves gyermekeddel több mint egy hónapig egy egyszerű náthával szenvedni, amire nincs gyógyszer. A "hagyományos" gyógymód, semmit nem segített. Aztán a gyermekgyógyász javasolt homeopátiás kezelést. Elég szkeptikusan fogadtam, de gondoltam veszíteni valóm nincs. 3 nap alatt megszűnt a gyermekem náthája. Azóta amit lehet homeopátiás szerekkel kezelek.


Félre értés ne essék, nem arról van szó, hogy most már csak abban hiszek, hogy a homeopátia az egyetlen lehetséges gyógymód. De ha nem muszáj nem szedek és szedetek a gyermekemmel feleslegesen antibiotikumokat. Mindent az sem gyógyít meg. Pl. vírusok ellen semmit sem ér.

2010. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt van két kimerítő cikk. Keresztény nézőpontból vizsgálja, hogy mágia-e a homeopátia:


[link]


[link]

2010. jún. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 05-15 20:48! Amit leírtál, óriási zagyvaság.

Amúgy azt mondom, mindegy, minek tekintjük, a lényeg, hogy hat!

2010. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!