Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te mennyiben nézel utána,...

Te mennyiben nézel utána, hogy a lélkészed mennyire helyesen tanított gyülekezetednek?

Figyelt kérdés

Adventista háttérrel,református lelkész vagyok.Szeretném,ha közösségem tagjai megvitatnák velem az általam prédikáltakat,úgy amint azt,az adventistáknál tapasztaltam,és gyakoroltam,de ez nálunk nagyon ritkán működik,és akkor is,szinte kizárólag krisna hitű tagjaim részéről.

Hiába igyekszem őket vitára provokálni,nem sikerül.

Rendszeresen figyelmeztetem őket,hogy ne higyjenek nekem!Olvassanak utána tanításomnak a Bibliában különböző neten elérhető fordításokban,nincs válasz.

Az az érzésem,mintha engem,mint lelkészüket felsőbbrendű lénynek tartanának,pedig rendszerint hátam mögött keresgélek,ha "Nagytiszteletű Úrnak"szólítnak.


Esetleg van valakinek ötlete,miként érjem el,hogy ne nekem higyjenek,hanem a Bibliának?



#Biblia #közösség #tekintély #nagytiszteletű úr #vita provokálása
2017. ápr. 24. 23:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a Tiéd. Ilyen lelkészek, papok, pópák, rabbik, imámok kellenének a világnak, akik önálló gondolkodásra, istenkeresésre, építő vitára serkentik a híveket. Ez vezet el Isten igaz megértéséhez, nem a tekintélyelvű tanítás.


Szívesen megismerkednék veled. :)

2017. ápr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Imádkozz értük.
2017. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Azt teszem rendszeresen,és kérem őket is,hogy imádkozzanak értem,hisz esendő ember vagyok.
2017. ápr. 24. 23:46
 4/34 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban próbáld arra buzdítani őket, hogy mondják meg, nekik mit mondott a prédikáció, hogyan értelmezik, milyen tanulságot vonnának le, stb. Ez bármilyen közösségben segít elindítani a kommunikációt.
2017. ápr. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Békesség Istentől!


Véleményem szerint az lenne a legjobb első lépésként ha szerveznének Biblia órákat.

Pl Vasárnap van az Istentisztelet, és akkor Hétfőn megvitatnák a Vasárnapi prédikációt. Közéjük ülni mint "nem" lelkész és talán akkor elindulna egy olyan folyamat ami bátorságot adna nekik és rájönnének, hogy lehet beszélgetni veled mint egyenrangú partnerrel és nem csak mint lelkésszel.

Ott a közösségedben csak van valami, kell legyen valami ami gátolja őket. Talán az elődeid követelték meg maguknak azt amit most te próbálsz kijavítani. És ha ez így van akkor bizony nehéz "munkád" lesz.

Az ima viszont sokat segít!

Én mindenképpen azt javasolnám első lépésnek, hogy ne csak a templomba lássanak téged a szószéken beszélni, hanem menj közéjük mint hétköznapi ember és próbálj velük beszélgetni mint hétköznapi ember és nem mint lelkész.

Az idősebbekkel van a gond mindig mert ők már be vannak "törve" az elődeidtől, de Isten segedelmével mindent helyre lehet hozni csak akarat kell hozzá.

Remélem, hogy sikerülni is fog!


Áldás Békesség!

2017. ápr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Közel 2 éve vagyok lelkészük.

Bevezettem,hogy minden istentisztelet után leveszem a fekete öltönyöm kabátját,a nyakkendőt,és rövidujjason kávézgatunk,süteményezgetünk,vagy megosztjuk ebédünket,s közben beszélgetünk mindenről.Néha déltől este 8-ig.Ott Zoli vagyok,s ezt elvárom mindenkitől.

Meglehetősen nagy távolságokról érkezünk.Én 120 km-ről.A hétköznapi bibliaóra jó ötlet,de attól félek nem jönnének el.

2017. ápr. 25. 09:12
 7/34 anonim ***** válasza:

Sajnos a hívők hajlamosak szentként tisztelni a presbitereket, ezzel nehéz bármit kezdeni. És ebből fakadóan elfogadják azt, amit mond. Az adventista szombatiskola-szerű együtt tanulás nem működik? esetleges házi feladattal?

Másik módszer, hogy Neked kell maximálisan utánanézni a prédikálandó anyagnak, hogy véletlenül se taníts helytelent. Ha a szíved vágya ez, Isten ebben segíteni fog.

2017. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Nahát...ilyet még nem tapasztaltam. Én adventista teológus vagyok református háttérrel... :-)


Ahogyan írod is nálunk mindig van visszajelzés, amikor én állok ki és prédikálok mindig kapok visszajelzéseket. Ha nem így lenne, akkor legközelebb nem is állnék ki.


Mi minden igehirdetést felveszünk és megosztunk a Neten. Próbáld ki, én például szívesen meghallgatlak és visszajelzek... :-)


Üdv. Péter

2017. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Ozcar ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy vannak hozzád hasonló lelkészek, mert igazából ez lenne a normális, hogy egy lelkész ne várja el, hogy higgyenek neki. Mindenképpen valamilyen külön alkalmat kellene szervezni valahogyan, ahol akár házi feladatot is ki lehet osztani, hogy az emberek jobban magukénak tekintsék az elhangzottakat.
2017. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
A felvételt,feltétlen kipróbálom!
2017. ápr. 25. 17:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!