Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen katolikus közbenjáró...

Milyen katolikus közbenjáró imát ismertek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor én imádkozom egy másik emberért. Tudom, hogy minden imát el lehet mondani ilyen szándékkal, de most nekem valami komolyabb közbenjáró imára lenne szükségem. Hivatalos, illetve a katolikus egyház által elismertre. Az illető nem fog tudni róla, hogy érte imádkozom. Akár imasorozat is lehet, kilenced vagy hasonló.

2017. ápr. 25. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Szóval azt állítod, az imád akkor lesz csakis hatásos, ha előre leírt mantrát követ, s nem ha őszintén, a saját szavaiddal teszed? :)
2017. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vortrekker ***** válasza:
70%

irgalmasság rózsafűzér

szent vér litánia

"sima" rózsafűzér


meg a böjtölés volt még hatásos, ha másik emberért végeztem, kiegészítve az imával.

2017. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem állítom ezt. Azt állítom, hogy nem vagyunk egyformák. Van, aki a saját szavaival tud jobban imádkozni, van, aki a megírt imákat szereti jobban. Én az utóbbihoz tartozom.

Azt tudom, hogy az Egyháznak vannak közbenjáró imái komolyabb ügyekre, csak konkrétan nem ismerem őket. Aki tud konkrét ilyet, az segíthetne.

2017. ápr. 25. 13:36
 4/12 Ozcar ***** válasza:
47%

Timóteus 2:5


"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus."


Nem kell közbenjáró imákat keresni. Elég az Atyához imádkozni a Krisztus nevében. Te magad személyesen, közvetlenül az Atyához megteheted.

2017. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Molnár Sándorné ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező!

A 4/4-es nagyon jól válaszolt neki. Senki más nincs közvetitő ember és Isten között, egyedül Jézus, aki letette az életét, hogy megváltson minket a büntől és a haláltól. Egyetlen apostol, vagy 'szent' sem járhat közben értünk, mivel ők ugyan olyan tökéletlen emberek voltak mint mi. Egyedül Jézus volt tökéletes, ezért csak Ő lehet közvetitő köztünk és Isten között. Imádkozz a saját szavaiddal, és mindig tedd az imához hozzá, hogy mindezt kéred 'Jézus Krisztus nevében, és általa'. Üdv: Judit!

2017. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Ennyire értetlenek nem lehetnek már emberek...


"Arra gondolok, amikor én imádkozom egy másik emberért."


A kérdező akar imádkozni másért, ami nagyon helyes, mert az apostolok is erre buzdítanak minket.


Milyen szándékra szeretnél imát mondani? Majd megpróbálok keresni egyet.

2017. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Szent Pál apostol is kérte, hogy imádkozzanak érte, de hát úgy néz ki, ő sem ismerte a Szentírást és nem volt elég keresztény...


Egyébként a kérdésre válaszolva: nincs ennek megszabott formája- imádkozhatsz saját szavaiddal i, de mondhatsz ismert imát is. Számtalan formája lehet.

2017. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vortrekker ***** válasza:
78%
A 4. es 5. válaszoló szerint nem szabad másokért imádkozni. Vagy el se olvasták amit a kérdező írt... 😆
2017. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az tényleg jó kérdés, hogy ki olvasta el a kérdést, mielőtt válaszolt.


Minden imát el lehet mondani minden jó szándékra. Lehet imádkozni kötött imát is és lehet saját szavakkal is. Istennek mindegyik kedves.

A katolikus Egyházban vannak hivatalos kötött imák a hívek hitéletének segítésére. Ezek között van, amit ilyen és van, amit olyan szándékra ajánlanak. Van közbenjáró ima is és szabadító ima is. Vannak komolyabb helyzetekre ajánlott imák. De ezek nem mind közismertek. Én sem ismerek sokat, ezért érdeklődöm. Komolyabb közbenjáró szabadító imát keresek.


Pszichológiai problémákkal küzdő barátomért mondanám.


Amíg jobb nincs, addig mormolom a Rózsafüzért.

2017. ápr. 26. 10:07
 10/12 Ozcar ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy ne imádkozz másokért, sőt, másokért kellene a legtöbbször imádkozni. Én azt mondtam, hogy nem kell más közbenjáró az imádért a Krisztuson kívül. Nem kell senki tolmácsolja az Atyának a kérésed. Kérd az Atyától a megváltó Krisztus nevében, mert csak ő egyedül a közbenjáró.
2017. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!