Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miképpen igazolható az hogy...

Miképpen igazolható az hogy két Teremtő Isten személy létezik?

Figyelt kérdés

Kort és nemet is kérnék szépen ha lehetséges! Református Újjászületett Isten hívő keresztény vagyok 19 éves fiú vagyok!

Engedjétek meg hogy ki fejezem az​t hogy ahogyan a Biblia tanítás érti!

Az Atya Isten Ő maga Szellem személy maga a Létezés Önmaga a Szeretet az élet forrása! Örökkévaló Isten pusztán Önmagától él! A Fiú Isten Istenből született meg Természetfeletti módon! Abban különböznek egymástól hogy a Teremtő Isten Örökkévaló halhatlan és a Fiú Isten belőle született meg még az idő meg teremtése előtt! És Jézus meg üresitette Önmagát miértunk feláldozta Önmagát a Megváltásunkert és mikor meg halt a Teremtőnk feltamasztotta Őt mert Önmagát nem tudta volna feltámasztani nem , de ? és aztán azt is mondta hogy Én Istenem miért hagytál el engem meg azt is hogy Atyám bocsáss meg nekik mert nem tudják mit cselekszenek és azt mondta végül! Elvégeztetett és hogy a Te kezdbe teszem le a lelkemet! Innentől kezdve láthatjuk meg hogy két különböző személyről van szó!

Ti is így gondoljátok ? És a Szent Szellemét is hiszem csak nem tudtam pontosan hogy Ő neki mi a szerepe Jézus feltámadásaban.


2017. ápr. 27. 02:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
62%

Sehogy.

Miért lenne igazolható, akár az egyik?

Amit írtál, arra semmiféle bizonyíték nincs, innen kezdve nem tekinthető igazolásnak.

2017. ápr. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
21%

Hogy lesz az atyának fia?

Nem kéne hozzá egy nő is?

:)

Az isten magához hasonlatossá: férfinak és nőnek teremtette az embert.

Tehát az isten úgy 2, hogy férfi és nő.

Az egyik teremtéstörténet szerint.

Mert a Bibliában kettő teremtéstörténet van!

2017. ápr. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
4%

Érdekes, hogy a keresztények észre sem veszik a becsapásokat a Bibliában. Van egy rész az új szövetségben, amikor keresztelő János állítólag tevékenykedik, megérkezik Jézus, és megtörténik a bemerítés, majd leszáll az égből egy galamb, majd jön a "Ez az én szeretett fiam, benne gyönyörködöm rész" Vajon a keresztények tudják e, hogy a galamb az nem a kereszténységbe jelenik meg először, mint isteni közvetítő eszköz, szimbólum, jel, csatorna, stb. Ez már évezredek óta a női istent volt hívatott szimbolizálni, számtalan a kereszténység előtt létezett vallásban. Nem véletlen, hogy totálisan érthetetlen a "Szentháromság" tana, mivel a harmadik személyt a nőt, direkt helyettesítették be. Ezért van az, hogy az Atya, Fiú teljesen adott, mint egy családban az apa, és a fia, de hol van a női szereplő? A "Szent lelket, szellemet, szellőt, sugallat" nem más, mint a női isten.


Nem véletlen az sem, hogy mekkora elnyomás alatt volt a női nem, még a kereszténység elterjedését megelőző időszakhoz képest is. A boszorkány üldözések, és a Bibliában szereplő alá fölé rendeltség a gyülekezetben a női és férfi tagok között, a teremtés könyvében a férfiúból lett nő, mely teste, és része az embernek, mind-mind szándékos céllal történt.


Mindig jót mosolygok, hogy felnőtt emberek, akik gyereket vállalnak, és a társadalomban felelősségteljes szerepet kellene, hogy vállaljanak, nem képesek túl nézni az elfogultság sűrű ködén, és képesek elhinni, egy pontosan 2500 évvel ezelőtt megírt hazugságot.


És most a szeretet jegyében, jöhet a keresztényi lepontozás.


Kérdező, már nem egyszer láttam, ezt a kényszeres kor nem iránti kérésedet, más kérdések alatt is. Az írásodból nem az jön le, hogy te bárminek is az újjászületett, és felemelkedett tagja lennél, hanem valamiféle totálisan, személyiség zavaros fiatal srác, aki mindent elhisz az egyházi személyeknek, ahelyett, hogy használná az egészet, ami adatott neki, és kinyitna pár görög, római, ókori könyvet, ami felnyitná a szemét a sok hazugságból.

2017. ápr. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Kedves utolsó hozzászóló: Szeretnélek meg nyugtatni hogy jól vagyok! Csupán elmélkedés szempontjából írtam ki! Nem muszáj hogy higyj a Bibliában! De ha netalán tán még is meg történik amint meg van írva! Akkor majd meg látjuk hogy mi fog történni.
2017. ápr. 27. 05:47
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló: ebben az esetben nem kell nő mivel Isten Szellem ezáltal nem tudja olyan módon világra szülni gyermekét mint az emberek! Mert itt Isten Fiáról van szó aki azonos az Istennel és nem ember teremtésrol van szó!

Tisztelt utolsó hozzászóló: én hiszek a Bibliának mert a Szent Szellemének a betöltése által éreztem magamban hogy Isten él! Mert a Szent Szellem tesz tanúbizonyságot e felől!

2017. ápr. 27. 06:05
 6/29 A kérdező kommentje:
Oké lehet nem fogom mindig ki írni a kort és nemet és nem kényszeresen írtam ki hanem mert olykor érdekel az élet korotok. Attól függetlenül még nem muszáj le írnotok azt! Míg helyesen járok el és a Moderátorok mindent rendben találnak nem fogok feleslegesen​ aggódni az én kérdésem úgy írom ki hogy meg feleljenek az itteni el várasoknak! Másrészt pedig nem muszáj válaszolni rájuk ha nem szeretnék vannak más emberek kérdései is akkor válaszolj azokra ha szeretnéd.
2017. ápr. 27. 06:14
 7/29 anonim ***** válasza:
64%

Én csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy elég "fura" Reformátusnak tartalak ilyen szóhasználattal és gondolatmenettel.

Nézd el nekem, nem kekeckedni akarok...és bocs az off-ért!

Egy Isten van, egy Teremtőnk van, egy Megváltónk van!

Mi olyan nehéz ebben megérteni?

2017. ápr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Bocsi akartam mondani hogy ha nem szeretnéd.
2017. ápr. 27. 06:17
 9/29 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom! Köszi a helyes választ értékelem kedves vagy! Csupán jó dolog jobban meg tekinteni hogy hogyan és mi képen mi módon állnak össze az Igék! Mert azért vannak is vannak hogy elemezni is tudjuk őket gondolkodni rajtuk. Csak kicsit ki vesezve írtam le ez van.
2017. ápr. 27. 06:22
 10/29 A kérdező kommentje:
Ja meg nem figyeltem oda jól egy szót kétszer írtam le elnézést! A gondolkodásom ilyen ez van olykor szeretem alaposan meg nézni az Igét és szét boncolni hosszabb terjedelemben hogy hogyan fog az Ige összeállni.
2017. ápr. 27. 06:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!