Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bűnbe eséskor tulajdonképpen...

A bűnbe eséskor tulajdonképpen a Sátán volt a fő kolompos?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint így is történhetett meg például hogy az Éden kertben nem volt szabad szét válniuk egymástól míg örök életet nem kapnak​ Istentől mert csak feltételesen voltak tökéletesek ezért ettek a tilos fáról mert ha ezt mellőzve egyenesen ettek volna az őrök élet fájárol Isten engednélyekor utána már akkor hibátlanok​ lettek volna de mivel döntés előtt álltak és a tilos fáról ettek így már nem volt joguk enni az örök élet fájárol mert örökre a bűnbe maradtunk volna ennek meg előzése érdekében lettek ki küldve az Éden kertből! Eddig érhető remélem.

Azért estek bűnbe szerintem mert Éva sajnos eléggé kíváncsi​ hiszékeny kételkedo természetű volt így könnyű dolga volt Sátának vele mert Ádám nem volt sajnos Éva mellett! És mire rá jött Ádám hogy Éva mit tett meg sajnálta Őt mert tudta meg fog a szerelme halni de mivel Ádám kétségbe esett hogy most már hogy boldoguljon nélküle mert nem akar egyedül maradni ezért Ő is evett a tilos fáról így már együtt lehetek amíg meg nem haltak fizikailag is.

Egyetértettek velem ?


2017. ápr. 27. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem ertek egyet (bar ez teged nem erdekel, ugyis csak az szamit amit osszehordasz kozpontozas meg tagolas, meg kb. minden kulonosebb ertelem nelkul).


A sztori szerint a Satan csak felajanlotta a tiltott gyumolcsot, de Eva es Adam fogadta el.


Abba szerintem nem is mersz belegondolni, hogy milyen morbid humorerzeke van a kitalalt baratodnak: teremt egy Edenkertet, es DIREKTE A KOZEPERE odapakol egy fat, aminek a gyumolcset tilos megenni. Aha.... nyilvan veletlenul kerult oda, ugye?

2017. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló: Én is úgy értettem hogy felajánlotta nem azt akartam ez alatt érteni hogy rá erőszakolta hogy azért is egye meg mert a Sátán azt mondta. A végső döntés mindenképpen az emberé lesz és marad is a világ végéig bocsi ha nem irtam le értehetőbben csak próbálkoztam röviden le irni a véleményem szerinti történetet hogy ne irjak le egy regényt helyette ez csak egy érvelés volt nem kell hinned nekem ha nem akarsz.
2017. ápr. 27. 22:08
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ember... vesszok, pontok, TAGOLT mondatok. Tudod, olyasmi, amivel ertelmes ember kifejezi magat.


Amugy a sztori, amit eloadtal a 'kerdesedben', egy katyvasz, unatkozol es kitalalsz mindenfele baromsagot ami sehol nincs leirva csak a fejedben letezik.


Menj inkabb csajozz be, keress valami normalis munkahelyet, mert lassan beszippant a vallasi pszichozis.

2017. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Egyet kell értsek az előttem szólókkal. A feléig sem jutottam el a kérdésnek, és már azt sem tudtam mit akarsz kérdezni.


Ha nem megyünk bele abba,hogy a biblia egy tákolmány, a kérdésedből akkor is csak az erőltetett, meg-és belemagyarázás jön át.


Az előttem már megfogalmazott "vallási pszichózis " nálad reális veszélynek tűnik.


szép napot

2017. ápr. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Értem! Ez csak egy példa volt én sem gondoltam ezt így komolyan ahogyan le írtam nektek ez csak egy érv volt.

Hogy talán így is történhetett volna.

Sajnálom hogy ha nem lett kitűnően hibátlan a kérdés ez van!

Semmilyen bajom nincs egyszerűen​ engem érdekel a vallás ennyi!

2017. ápr. 28. 08:04
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem kellene többet beleképzelni annál,mint ami történt,mert így egy Rómeó és Júlia féle regény jött ki belőle. A fő kolompos pedig az ember volt,addig nincs igazi bűnbánat,amíg folyamatosan a Sátánra hárítunk. Nem véletlenül nincs azonosítva nagyon sokáig,hogy ki volt a kígyó,csak utalás van rá teljesen máshol,mert Isten ezt valószínűleg nem tartotta fontosnak,mert ez közte és az ember között zajlik és az ember pedig ne a Sátánt kukkolja állandóan és mutogasson rá,hanem nézzen magába.
2017. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ok! Semmi gond! Akkor tanulmányozd!


Ha adhatok egy kis tanácsot, akkor olvass a többi vallás, és filozófia körében is.


Hidd el ez a kérdés az "egysíkú nemtudásodból" jött.


Nem sértés! ☺


Ha a vallás érdekel hát olvass! Mert abból sok van ám!

2017. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy vessző nélkül nem lehet pontosan értelmezni az írásbeli információt.


Egyetemlegesen felelős a sátán, Ádám és Éva is. Nem ismerték a hazugságot, meg semmi rossz dolgot, ez tény, de attól még feltűnhetett volna, hogy a kígyó igencsak megkérdőjelezi Istent.

Azt nem tudni, hogy Ádám miért evett, nincs kinyilatkoztatva.

Mindenesetre a szabad akarattal törvényszerű az egyszeri elbukás, mivel Isten mindent tökéletesen csinál. De még így is megérte Istennek és nekem is. (Más nevében nem nyilatkozom:))

Legalább kiderül, ki az, aki szívből követi Istent a teremtett világban, és egy örök életre megtanultuk, hová vezet a bűn... És nem kérünk belőle többet, mi hívők.

2017. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szintén le írom ítt is hogy nagyon szépen​ köszönöm a segítségeteget. Nem akartam idegesíteni ezzel kapcsolatban senkit csupán elmélkedés szempontjából írtam ki a kérdést hogy ki mit gondol a bűnbe esésrol. Hála Istennek látjátok vita nélkül is meg tudunk egymással egyezni.
2017. ápr. 28. 13:23
 10/16 anonim ***** válasza:

Próbáljuk meg most már megjegyezni véglegesen, hogy az élet fája volt a kert közepén:

1 Mózes

2,9 És nevele az Úr Isten a földből mindenféle fát, tekintetre kedvest és eledelre jót, az [Jel. 2,7.] élet fáját is, (a kertnek közepette), és a jó és gonosz tudásának fáját.


Jel

2,7 A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az [rész 22,2. 1 Móz. 2,9.] élet fájáról, a mely az Isten paradicsomának közepette van.

2017. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!