Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyik szektához...

Szerintetek melyik szektához tartozhatott az az ember aki (többi lent)?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt a templomba, ahova járok,a szertartás alatt berontott egy ember kezében egy Bibliával és hangosan ordítozva felolvasott egy neki tetsző részt "Izrael fiainak" bűneiről, majd odatermett két hívő és kivezették a templomból hogy kint ordítozza a Bibliát.


Külföldön rendszeres az ilyesmi sajnos a templomokban újabban,láttam is olvastam is, de itthon most tapasztaltam először.

Mi lenne ez,új evangelizáció?

Amúgy sohasem értettem hogy miért nem az ateistákat próbálják megtéríteni, miért kell bemenni így egy templomba. Aki így viselkedik, annak ez nem ciki?



2017. ápr. 30. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kérdésre pontosan nem tudok válaszolni.

Viszont hasonló volt bálunk is, csak nem ennyire radikálisan. Nálunk a templomkapuban álltak meg térítők és várták, hogy a miséről kijövőket letámadják. Mivel az akkori plébánosunk egy elég határozott ember, ezért valószínűleg nem tették zsebre, amit kaptak tőle, hogy a templom területén próbálnak csak úgy térítgetni. Azóta se jöttek, szerencsére.

2017. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Lehet részeg volt, vagy szellemileg fogyatékos. Nálunk is kellett már kivezetni ilyen óbégatót.
2017. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ennyiből nem beazonosítható. De simán lehetett egy konkrét vallási ág nélküli őrült is.
2017. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen velem is előfordult (jó,nem így) de rontott már nekem is egy másik hívő,hogy térjek meg,én az ilyet csak skalpvadász hívőnek szoktam nevezni. Abban tényleg nagyobb a kihívás,ha egy atesitát kell megtéríteni,mint abban,hogy elcsábítasz egy hívőt egy másik felekezettől. Az mindig sokkal könnyebb volt :)
2017. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ennyiből tényleg nehezen azonosítható,lehet bármelyik felekezet tagja,akinek finoman szólva "vannak problémái",mert a társai kivezették,szóval gondolom ez nem egy előírás náluk. :)
2017. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 imakommandós ***** válasza:
58%

ez vallási őrült volt szó szerint, úgyhogy nem ciki neki, sőt az ő szemében isteni üzenetet közvetitett. nem felekezetfüggő az ilyesmi.

előfordulhatnak bárhol, van amelyik kést is hord magánál. Ha nem akar kimenni és esetleg fenyegetőzik akkor rendőrt kell hivni és 3 évig terjedő szabadság vesztés lehet belőle.

2017. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
#6 És ez nagyon krisztusi magatartás volna. "rendőrt kell hívni, szabadság vesztés, stb" Még mindig meg tudok azon döbbenni, amit a gyülisek csinálnak, ezek után tényleg meg sem lepődök, hogy a gyülisek a sérelmeiket, vagy perekben, vagy lelki kiátkozásokban torolják meg. Végül is Jézus csak a gyilkosainak bocsájtott meg, azoknak kínált életet, akik megverték, megalázták, és mindenféle emberi méltóságában semmibe vették, de te azért biztasd arra a keresztény embereket, hogy jogilag akarják, megoldani a gondjaikat, jogilag, magyarán a Sátán világától várván a megoldást.
2017. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván,ennyi információból nem lehet felismerni,hogy milyen vallási fanatizmusban szenved az illető.

Annyi viszont bizonyos,hogy Jézus nem tett volna ilyet.


Eleve,a templom,nem feltétlen az Isten jelenlétének helye,hacsak annak látogatóinak szívében nem lakik Krisztus,de akkor azzal nincs semmi baj,hogy bankok mobil irodáit,és állatkereskedők boltjait kellene átrendeznie.


Aki ilyet tesz,az Krisztustól távol él.

2017. máj. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 imakommandós ***** válasza:

" jogilag, magyarán a Sátán világától várván a megoldást."


Szerinted Isten országában teljesen ismeretlen fogalom a jogkövetés vagy mi? Ne történjen ilyesmi, de ezek szerint ha bemegy hozzátok az Istentiszteletre valaki és szidalmaz meg fenyeget titeket akkor csendben megvárjátok amig a késsel hadonászva egyre jobban felhúzza magát, majd belerohantok a késbe, mert a szeretet úgyis elfedez mindent. Ennyire elvakult bigott választ rossz volt olvasni. Csak azért válaszoltam mert van némi rálátásom rendészeti ügyekre. Ilyen bigottan nem lehet 6-8 ezer fős Istemtiszteletek zavartalanságát biztositani. De én vidéki vagyok, és nálunk is lehet egy vasárnapi Istentiszteleten annyian vagyunk mint a templomotokban 2 hónap alatt összesen megfordulnak.

2017. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!