Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem Jézust imában, hogy...

Kérhetem Jézust imában, hogy bocsássa meg bűneimet?

Figyelt kérdés

Mert a Jehova Tanúi szerint nem!

A Biblia szerint viszont pontosan Ő előtte fogunk állni és Ő fog ítéletet mondani.


2Tim 4:1

"Kérlek azért az Isten és Krisztus Jézus színe előtt, a ki ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor és az ő országában."


Róm 14:10

"... Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé."


Az Ortodox hívek között nagyon "népszerű" a /Jézus ima/ aminek a legrövidebb alakja a következő;


"Uram(Jézus)könyörülj rajtam bűnösön!"

Tehát akkor Tanúk ha azt mondom, hogy /Uram ments meg és könyörülj rajtam!/ bálvány imádást követek el?

Én sokat szoktam a Jézus imát mondani mert már az életem része. Csakhogy itt olvasgatva láttam,hogy miként állnak a Tanúk Jézushoz egy kicsit bánkódni kezdtem ezek az emberek miatt,hogy ennyire idegenkednek az Úrtól.

De nem igazán szeretném ezt elhinni mert egy nap úgyis Ő előtte fogunk térdelni, akkor nem jobb inkább most lerendezni Vele ezt a problémát és elfogadni Őt és megtisztelni Őt ugyan úgy imában mint az Atyát?

Ha valakit érdekel a /Jézus ima/ bővebben itt: [link] olvashat és többet megtudhat róla.



2017. máj. 7. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Kérheted, de nem haragszik. Mintha valaki tőle idézte volna, hogy bocsássatok meg nem 7X, 77-szer. Ja amúgy Jézus állítólag mondott ilyet is, hogy nincs olyan, hogy rossz vagy gonosz ember; olyan van, hogy tudatlan, őket pedig nem kirekeszteni kell, hanem meg kell tanítani őket dolgokra.
2017. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


István megtette!

ApCsel 7:59 Míg kövezték Istvánt, így imádkozott: „Uram, Jézus, vedd magadhoz lelkemet!”

2017. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kérheted ha őszintén meg bántad :)
2017. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Jehova tanúi csak egy tökéletes embernek tekintik Jézust, és nem egy isteni személynek, így ők pusztán egy engedelmeskedő hírnököt, prófétát látnak benne, ezért nem úgy tekintenek rá, mint ahogyan a keresztények, és ahogyan azt a Bibliában szereplő számtalan megtért hívő tette. Jézus tökéletes képmása az Atyának, és a teljes hatalmát megkapta, mennyen, és földön minden hatalmat gyakorol, és ahogyan a Bibliában olvashattuk a pokol felett is, ami azt jelenti, hogy Jézus teljes hatalommal rendelkezik minden felett. Azt a Biblia számtalan helyen leírja, hogy imádatot csakis Istennek lehet bemutatni, és semmiféle olyan, vagy ahhoz hasonlatos személynek, nem, mert akkor Mózestől kezdve, számtalan prófétának is kijárhatna hasonló tisztelet, a Biblia mégis lekorlátozza ezt az egyetlen Istenre. A jelenések könyvében, Jézus előtt meghajolnak a szentek, az angyalok, és imádják őt. Egyértelmű, hogy az efféle óriási imádat, amely tökéletes szellemi lényektől ered, nem lehetnek gyakorolhatók, csakis Isten felé. Kár is ezen vitát nyitni, mert ezzel kapcsolatosan egyértelmű a Biblia. Imádat csakis Istennek jár, és Jézust imádják számtalanszor, innentől kezdve, egyértelmű, hogy imát lehet hozzá gyakorolni, végső soron közben jár az emberekért az Atya felé, de egyben ő maga is az, aki hatalommal rendelkezik a végrehajtással kapcsolatosan.
2017. máj. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A Biblia szerint nemhogy kérheted, de teljesen az Övé az ítélet.

"Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta" János 5:22


Jehova Tanúi sok helyen át kellett írják a Bibliát, hogy eladják a tanaikat. Keresztényi kérdésekben nem szabad rájuk alapozni!

2017. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a Jehova tanúiban nem az Isten Szelleme van.

Kérheted és kérned is kell ha ki akarsz jönni belőle.

Sőt, ha megengeded, segítenék is, hogy ne ess vissza a "körförgalomba", meg a soha sehova se jutásba a megigazulás kérdésében.. Ha valamelyik nem tiszta csak írj nyugodtan.

Mindenki szorul ilyen imára, mert nem Isten "ALÁ" születünk, nem csak te.

Tudnod kell, hogy van különbség, hogy valakinek meg vannak bocsátva a bűneik, vagy nincsenek./Utána Életre kelsz, felszárnyalsz, a bűnnek ui súlya volt./

Ha kezdeményezed a bűneid megbocsátását a megigazulás a cél, és nem a bűnbocsánat. Megigazulás hit által a bűnbocsánat által vagy megnyerésével.

Ha ui "csak" megbocsáttatnak a bűneid, újra elköveted azt, és már el is vesztetted azt..Lehet ismét körforogni..és hányan forgnak is benne..

Ha a megigazulás a célod, bibliai megtéréssel megtérsz az ÉLő Istenhez, lesz bibliai hited, megbánod a bűneidet, el fogják törölni a mennyben, Jézus Vére törli majd el, és érezni fogod itt lent, innentől már külőnbség is lesz azoktól. akiknek még nincsenek eltörölve a bűneik. Ennek alapja a bibliai megtérésed lesz.

Megigazultál hit által, és élsz /"felálltál" mint a számítógép/ Istennek!

Újjászületésed elkezdődött, mert Isten először a vérrel ken fel. Tiszta leszel. Élvezni fogod...Új lesz benned.

Csak akkor kezd el ha tovább is akarod: Keress egy Élő gyülekezetet, ahol Jézust prédikálják és a Szentlélek is mozog: vízkeresztelkedj meg Jézus tanítása szerint, hogy a kisbaba , az új ember meg is szülessen, ne csak megfoganjon és elvetéljen..

A 3. lépésként vedd az Isten Szellemét és egyed a hamisítatlan tejet Isten Igéjét, táplálkozz folyamatosan..hogy megerősödhessen a gyermek Új embered.

Ami Istentől született, egy sem esik bűnbe.

Az Újjászületés három lépésével, a helyed megtalálásával, új kapcsolatokkal élhetsz sikeres győztes keresztényéletet. /Másképp az embernek esélye sincs, mert testi természettel születik a világra és csak termeli a bűneit./

ÚJJÁSZÜLETETTEN meg tudod feszíteni a testi természetedet, újjászületés nélkül nem. Üdvözlettel.

Ha még segíthetek, privátban is írhatsz.

2017. máj. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Mi, Jehova tanúi, éppen úgy vágyunk arra, hogy az imáink meghallgattassanak, mint te kedves kérdező. Éppen ezért gondosan utána jártunk a Bibliában, hogyan tegyük ezt meg, hogy imáink meghallgatásra találjanak. Mert bizony van aki meghallgatja könyörgéseinket, és a hálánkat is. Én személy szerint ezt találtam:

„Ó, Ima Meghallgatója, teeléd járul minden test” Zsoltárok 65:2 de ki elé járulhatunk úgy, hogy az meg is hallja?

Példabeszédek 15:29

Jehova messze van a gonoszoktól, az igazságosak imáját azonban meghallgatja." nos meg van ki hallja meg! :-)


Jézus mit tanított arról, kihez, hogyan imádkozzunk?

Máté 7:7–11

Állandóan kérjetek, és adnak nektek; állandóan keressetek, és találtok; állandóan zörgessetek, és megnyittatik nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, és mindenki, aki keres, talál, és mindenkinek, aki zörget, megnyittatik. Ugyan ki az az ember közöttetek, aki, ha a fia kenyeret kér tőle, követ ad neki? Vagy ha talán halat kér, kígyót ad neki? Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékokat adni gyermekeiteknek, akkor égi Atyátok mennyivel inkább ad jó dolgokat azoknak, akik kérik őt!


János 14:14

" Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni." -nem tőle, inkább a nevében

János 14:16, 17

ÉN pedig KÉRNI FOGOM az ATYÁT, ÉS másik segítőt AD NEKTEK, hogy az örökre veletek legyen, az igazság szellemét, melyet a világ nem kaphat meg, mert nem is látja, és nem is ismeri. Ti ismeritek, mivel nálatok marad, és bennetek van.


János 14:6 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.


Krisztus nagy hatalmat kapott az Atyjától:neki adott minden hatalmat élők és holtak fölött. És a megmentést és az ítéletet is neki adta. Az általad idézett versek is ezt bizonyítják. De sehol nem olvashatunk arról, hogy az ima meghallgatását átadta volna Isten a Fiának.

Mivel minden emberekkel kapocslatos hatalmat is megkapott, ránk hatványozottan igaz:Cselekedetek 4:12

" Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk.”

Tehát ha alávetjük magunkat Krisztus hatalmának, magának Istennek rendeljük alá magunkat, mert elismerjük Krisztus Istentől kapott hatalmát.

2017. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"János 14:6 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam."


Zita! Akkor miért is állítja magáról egy szervezet hogy ő Isten szócsöve?


"Krisztus nagy hatalmat kapott az Atyjától:neki adott minden hatalmat élők és holtak fölött."


Nagy hatalmat?

Máté 28:18 Jézus pedig hozzájuk ment, és azt mondta nekik: Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Te hogy is magyarázod, "...nem tőle, inkább a nevében"

Ebben az esetben meg nem nagy hatalmat kapott hanem "minden hatalom" és nem csak a élők és holtak felett hanem minden felett!


"Mivel minden emberekkel kapocslatos hatalmat is megkapott, ránk hatványozottan igaz:Cselekedetek 4:12

" Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk.”

Tehát ha alávetjük magunkat Krisztus hatalmának, magának Istennek rendeljük alá magunkat, mert elismerjük Krisztus Istentől kapott hatalmát."



Tudod nagyon érdekesek azok a cikkek amik arról szólnak hogy elvileg betiltották Jehova tanúi Oroszországban. De amikor meghallgattam az ítéletet akkor abban csak arról volt szó hogy elkobozzák az összes ingatlant beleértve az adminisztratív központot is.

Nem esett szó Jézusról. Pedig az ApCsel 9:13-17 pontosan erről szól. Szenvedés Jézus nevéért. Azért a névért ami által megmentése van az embereknek. S pont róla nem tanúskodtak a testvéreid az Orosz bíróság előtt. Pedig hatalmasságok elé lettek hurcolva.

2017. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kzitus kedves!


Leírtál nekem ide egy fél oldalt valami olyasmiről amit egyáltalán nem kérdeztem. :)

Sajnálom de nem tudom hasznosnak értékelni a válaszodat!

De adok még egy esélyt,hogy korrigáld magad.


Mivel így is úgy is Jézus Krisztus ítélőszéke előtt fogunk állni egy nap mindannyian, kérhetem Tőle még itt a földi életemben,hogy bocsásson meg bűneimnek?

És ha kérem akkor bálvány imádást követek el?


Kérlek szépen erre a kérdésre válaszolj,és ha lehet röviden mindenféle + magyarázkodások nélkül.


Köszönöm szépen!

2017. máj. 8. 15:18
 10/15 A kérdező kommentje:

A többi válaszra meg ment a zöld pacsi mert úgy gondolom, hogy a Biblia szerint válaszoltatok.


Köszönöm!

2017. máj. 8. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!