Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van még ma is szükség...

Miért van még ma is szükség vér donorokra ha már annyira fejlett az orvos tudomány, hogy kész a pót vér ami teljes mértékben minden esetben elfogadható a vér helyett?

Figyelt kérdés

Már engem is kezd zavarni ez a Jehova tanúi vs Kereszténység "keresztes hadjárat" hát kérem magyarázza meg valaki a fenti kérdést!

Nem hiszem el,hogy ennyire buták ezek az emberek,hogy ne értsék meg,hogy ameddig szükség van a véremre az nem ok nélkül van úgy!

Ha tényleg lenne egy olyan vér helyettesítő lötty akkor értelmetlen lenne az a sok vörös keresztes reklám.

Vagy valami vámpír ébredés van, hogy kell az a sok vér vagy mivan??


Ötletek!?



2017. máj. 10. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A "pót vér" előállítása sokkal drágább.
2017. máj. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 gnoomage ***** válasza:
92%

Vannak olyan esetek amikben szükség van vérátömlesztésre. Ez sajnos így van, pl ha autóbaleseted volt, vérzel mindenhol és nem lehet megállítani, de te nem kérsz vért, akkor meghalsz, ilyen egyszerű. Ha elolvasol mondjuk egy nyilatkozatot, amiben elutasítja valaki az orvosainál a vért, akkor benne is van, hogy ő vállalja a felelősséget ebben az esetben.


Elméletben kifejlesztettek valamilyen anyagot amivel valamennyire pótolni lehet, van pár cikk, de semmi komolyat nem találtam még erről. Max talán az hihető, hogy a saját vérét ömlesztik vissza műtét közben, akár tisztítással, akár előtte levették és most vissza, de egy balesetnél ez akkor is kb járhatatlan út.

2017. máj. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Nem igaz sokkal olcsóbb és egészségesebb.


Tévedés, nincs pótvér.

Egyszerűen vérserkentő szerek vannak illetve amik megakadályozzák a vérzést, vérvesztést./elektrókauter, Ringer-laktát oldat, EPO/


Miért? mert kötik az ebet a karóhoz.Amit megszoktak arról nehezebben szoknak le még ha tudják is hogy jó, lásd Dohányzás)

2017. máj. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
mindenhol írják, hogy sokkal drágább. te melyik univerzumban élsz living?
2017. máj. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Valóban?

az orvosok pedig azt mondják olcsóbb a helyettesítése, és a kockázat is kisebb.

Nézd meg a honlapon a filmeket,

2017. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

"Egyszerűen vérserkentő szerek vannak illetve amik megakadályozzák a vérzést, vérvesztést."


Ahháááá, értem, szóval akinek dől a vér az ütőeréből, csak beszed egy ilyen szert, ami megakadályozza a vérzést, attól jól eláll, utána meg a meg az 5-ből megmaradt 1 liter vérére szed vérserkentőt, és miden OK, mindenki happy.

2017. máj. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Hát igen, hirtelen nagy mennyiségű vérveszteségnél biztos hogy kisebb a kockázat, hisz nem kell találgatni, egyértelműen meghal szegény ember vérpótlás nélkül.Hol van ebben kockázat, legalább biztosra megyünk!

A jehovás orvosok meg biztos nem elfogultak, ugyan már...

2017. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem orvosi cikkeket mutass inkább, mert az a mérvadó, nem pedig orvosilag képzetlen írás.

Másrészt megmondom én neked mi az igazság: van egy ige, hogy tartozkodj a vértől. Ennyi erővel bizony akkor a nővér szakma is, hát még a sebészet is tiltott. Tartózkodni kell, ha szó szerint vesszük. De biztos vagyok benne, hogy van köztetek egészségügyi dolgozó, tehát máris nem így kell értelmezni.

Viszont ha a gyereked balesetet szenvedne és kizárólag az én vérem mentené meg, hogy beérjen a kórházba és kaphasson abból a szerből, amiről te írsz, akkor te azt nem engednéd, hagynád meghalni Isten teremtményét. Ez gyilkosság.

2017. máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jaa így már egészen tiszta a dolog! :) már értem!


"Tévedés, nincs pótvér.

Egyszerűen vérserkentő szerek vannak illetve amik megakadályozzák a vérzést,"(living witness)


Szóval akkor ha nagy vérvesztességek vannak vége az életemnek ha nem fogadom el a vért mert hát nincs is semmi más ami pótolhatja a vérem!


De akkor miért nem változtattok ezen?

Inkább meghaltok, vagy inkább meghal a gyereketek apátok anyátok?

De hogy hogy meg engedi ezt a törvény!?

Nem a középkorban élünk!

Vagy csak én tudom rosszul?


És ezek után még valaki bekeresztelkedik a vallásotokba? Na annak az embernek sincs sok esze. Vagy talán nem is tudja szegény hogy mibe mártsa magát, ez szomorú nagyon szomorú!

2017. máj. 11. 09:11
 10/13 imakommandós ***** válasza:
38%

"tartózkodjanak a.....vértől."


Ha ezt ennyire szélsőségesen értelmezik, hogy súlyos balesetnél sem adnának a saját gyereküknek vért, akkor ezt miért nem tartják be???? xd


Zsolt 127:2 Hiába nektek korán felkelnetek, későn feküdnötök, fáradsággal szerzett kenyeret ennetek! Szerelmesének álmában ad eleget.

2017. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!