Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond Isten, az éheztetésrő...

Mit mond Isten, az éheztetésről, önsanyargatásról, önzéstől való félelemről?

Figyelt kérdés
Tudom, talán kicsit ködös. Inkább ha kérdés van, akkor válaszolok rá, minthogy kisregényt írjak ide.

2017. máj. 11. 21:47
 1/3 imakommandós ***** válasza:
82%

Ef 5:29 Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképpen az Úr is az egyházat;


Mégis van rá bibliai példa, hogy egyesek gyűlölték a maguk testét, de ezt mindig sötét erők megszállásának nyilvánitja a Biblia. Az egyik eset a gadarénusé, akiből Jézus légiónyi démont űzött ki, hogy megszabaditsa és újra a maga ura lehessen az az ember. Az önsanyargatás igen agressziv fokáig jutott:


Márk 5:5 És éjjel és nappal mindig a hegyeken és a sírboltokban volt, kiáltozva és magát kövekkel vagdosva.

2017. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez mindent elmond: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.
2017. máj. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

A böjtöt említik az apostoli levelek és szerintem is hasznos dolog, hogy gyakoroljunk uralkodni a testünkön.

Az önsanyargatás negatív dolog, mert Krisztus lett értünk megáldozva, Ő vette el a büntetéseinket


Ma ez van érvényben: " Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást."

2017. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!