Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarorszagon hany %-nak...

Magyarorszagon hany %-nak nincs vallasa?

Figyelt kérdés
2017. máj. 19. 15:15
 1/7 s55 ***** válasza:
100%

2011es adatok szerint 18% felekezten kívüli, további 27% nem válaszolt.

[link]

2017. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Bárcsak a 100%-ának ne lenne.
2017. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tessék, a legfrisebb:

[link]

Nem tudom, mennyire pontos

2017. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* legfrissebb
2017. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én eddig csak hitetlenekkel találkoztam. Nem tudom, hogy miért baj az valakinek a szemében, hogyha valaki hívő.
2017. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5


Hívő és vallásos nem ugyanaz.

2017. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki hívő, az csak hisz. Aki vallásos, az be is tartja azokat, amiket a Biblia mond. Attól, hogy hiszel, attól még lehetsz akármilyen. Attól még bűnöző is lehetsz. Épp ezért az a lényeg, hogy ne csak higyjen az ember, hogy "persze, valaminek lennie kell", hanem be is tartsa azokat a mellesleg teljesen közönséges parancsokat, amiket mond. Azt mondja gyakorlatilag, hogy legyünk jók. Ne gonoszkodjunk, legyünk rendesek, segítőkészek, jószívűek. Ezzel mi a probléma? Egyszer valaki nekem azt mondta, hogy a vallás hazugság, ezért nem szereti. Miközben ő egy ármánykodó, kötekedő, verekedős, kényszeresen hazudozó ember volt, aki nap mint nap szembesült, hogy már megint nem mondott igazat. Ami azt mondja, hogy legyünk jók egymással, azt miért utálják? Egy olyan eszmét ad, ahol az embereknek nem kell félniük egymástól, nem bántják egymást, nem okoznak egymásnak fájdalmat. Hiszen aki nem jó hozzátok, az nektek is kárt okoz! Az életben rengeteg fájdalom és probléma van! Aki az első adandó alkalommal azt mondja, hogy "jó, feladom, elég volt, nem bírom tovább", és beáll a rosszak közé, azt gyakorlatilag be kéne zárni egy szobába, hogy semmi rossz ne érje, hogy megmaradjon a becsületessége? Egy folyamatosan vétséget elkövető, folyamatosan rosszat akaró, gonosz, kegyetlen ember miben különbözik egy bűnözőtől, akit valamilyen ember alkotta törvény nyomán a börtönbe zártak? Semmiben! Az, hogy az egyiket valamilyen indokkal sikerült elzárni a társadalomtól! A másik meg szabad lábon van!
2017. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!