Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rettegek a haláltól és úgy...

Rettegek a haláltól és úgy érzem Isten elhagyott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még csak 19 éves vagyok, de szörnyen félek attól, hogy esetleg ilyen fiatalon neghalok. Sosem lesz családom és kár volt megszületnem. Elvileg egészséges vagyok, gykorlatilag viszont nem tudom. De nagyon félek a szívrohatól, agyvérzéstől, evés közbeni megfulladástól. Ma egész nap úgy érzem meg fogok halni. Könyörgöm segítsetek. Annyira szeretnék még élni, de a haláltól való félelem elveszi az életet tőlem. Úgy érzem hiába imádkozom, csak rosszabb lesz. Egy időben ezek csak este voltak, mostmár az egész napom beárnyékolja. Hogy kerüljek közelebb Istenhez? Miért nem fogad el? Ha esegleg megkérhetnélek titeket is, hogy imádkozzatok értem, akkor azt nagyon megköszönném.
2017. máj. 21. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Imádkozom érted.
2017. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 imakommandós ***** válasza:
34%

Ezt hívják úgy, hogy démonikus hit.

Mert a démonok is hisznek és rettegnek.


Olvasd fel hangosan naponta többször:

Róm 8:39 Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.


2Kor 5:14 Mert a Krisztusnak szerelme szorongat minket,


Zsid 2:15 És megszabadítsa azokat, akik a haláltól való félelem miatt teljes életükben rabok valának.


  Luk 1:74 Hogy megszabadulván a mi ellenségeink kezéből, félelem nélkül szolgáljunk neki. >> 

2017. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Ha Isten el is hagyott, még mindig számíthatsz magadra!

Keress fel egy pszichiátert, egyáltalán nem szégyen.

2017. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 imakommandós ***** válasza:

Meg ezt is:


Ján 10:27 Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

Ján 10:28 És én örök életet adok nekik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

Ján 10:29 Az én Atyám, aki [azokat] adta nekem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki [azokat] az én Atyámnak kezéből.


Gal 1:4 Aki adta önmagát a mi bűneinkért hogy kiszabadítson minket e jelenvaló gonosz világból, az Istennek és a mi Atyánknak akarata szerint.


(Ha úgy érzed még nem nyerted el a fiúságot akkor fogadd el Krisztust Uradnak!)

2017. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Röviden: Szabadulj meg a halál szellemétől!


Hosszabban: nem tudom, hol tartasz a hitben, meg vagy-e egyáltalán térve, ujjá vagy egyáltalán születve víztől és Szent Szellemtől, ismered-e Jézus Krisztust úgy mint személyes megváltódat, nem mint olvasmányt v. történelmi alakot, van-e vele kapcsolat?...stb


A Szabadító ui: a feltámadott Jézus Krisztus.

Sajnos valamilyen módon megnyitottad magad, és bement..

/De: Ki fog menni!/

Keress egy "hiteles" személyt, közösséget akik élik is a Bibliát, nem csak filozofálnak róla, ... a mozgó Szent Szellem eltávolítja belőled, de én is imádkozom érted.. meg hogy találj ilyet!

Kitartás!

2017. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

A félelmed felesleges, Isten nem kegyetlen.

A halál pedig a nem létezés állapota, s ha valakit ilyen érzés kerít hatalmában alaptalan a félelme.


Egy idézetben ezt mondja magáról:

(2Krónikák 15:2) . . .; ha keresitek őt, engedni fogja, hogy megtaláljátok, de ha elhagyjátok, elhagy titeket.


Isten nem hagyja el azokat akik Őt keresik és nem felejtkezik meg Hűségeseiről.


Dávid kifejezte érzésit, mikor úgy nézett ki, hogy meg fog halni:

(Zsoltárok 23:4) 4 Még ha a sötét árnyék völgyében járok is, Nem félek semmi bajtól,Mert te velem vagy;


Javaslom mindig mond el neki az érzéseid, és kérd a segítségét. Feltétel nélkül kérd, és hidd el, hogy segít neked.

2017. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ozcar ***** válasza:
Az általad leírtak alapján én úgy gondolom, hogy orvosi segítségre lenne szükséged. Az orvosok is Isten emberei, akik tudnak segíteni ilyen helyzetben. Fordulj szerintem egy pszichiáterhez. És emellett imádkozz rendszeresen, Isten megsegít az orvosok által. A mai ember számára én úgy gondolom nem adja meg isten azt a kegyelmet és áldást, amit a tanítványoknak adott anno, amikor még éltek, hogy ők maguk csodás gyógyításokat hajthattak végre és olyan csodákat tehettek Isten által, akár a Krisztus. Szerintem a tanítványok után már senki nem kapott ilyen képességet. Ezért senki ne várja el most, hogy imádsággal egyik napról a másikra meggyógyul. Ha valaki beteg, igenis orvoshoz kell fordulnia. Ő általuk gyógyít meg Isten.
2017. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ozcar ***** válasza:
Én nagyon sajnálom, ami veled történik, szívesen beszélek veled privátban is, ha van rá igényed. Mindenesetre én imádkozom érted.
2017. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves első. Köszönöm, kölcsönös lesz. :)
2017. máj. 21. 21:24
 10/17 A kérdező kommentje:

Imakommandós köszönöm a segítséget, meglesz :)


Igen pszichológushoz szeretnék én is menni.

2017. máj. 21. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!