Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy református lelkésznek...

Egy református lelkésznek lehet más felekezetű felesége (pl. katolikus)?

Figyelt kérdés
Adott egy katolikus lány, és egy református lelkész. tökéletesen összeillenek, de a lány nem hajlandó "átreformálódni". lehetséges köztük egyházjogilag a házasság?
2017. máj. 22. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Melyik egyház-jogilag?

Ha katolikus templomban, katolikus szertartás szerint esküdnek, akkor lehet. Ha reformátusoknál, ref. szertartás szerint, akkor szentségi értelemben nem. Mert tudtommal a reformátusoknál a házasság egy bármikor felbontható szerződés, míg a katolikusoknál egy felbonthatatlan szentség (ugye "amit Isten összeköt....").


De régen rossz, ha szegény lánynak fel kéne adnia a hitét. Akkor jobban jár, ha olyan pár után néz, aki valóban szereti és tisztelő őt.

2017. máj. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha elveszi akkor valószínűleg nem tarthatja meg a lelkészi hivatást de van 1-2 kivétel, alapból református vagy evangélikus kell legyen a felesége
2017. máj. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A katolikus oldalt tudom:

Katolikus egyházjogilag nincs akadálya. Akár ökumenikus esküvő is lehet, amit mindkét felekezet elfogad. Nem kell se átkatolizálni, se átreformálódni. Viszont azt nem tudom, hogy mennyiben befolyásolja ez, hogy lehet-e lelkész, stb.

2017. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
engem konkrétan a református rész érdekel, a katolikus oldalt én is ismerem :)
2017. máj. 23. 15:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag két református lélkészről tudok,akiknek katolikus felesége van:Ontário(Kalifornia)Független Református egyház,előző püspöke,és Hollywood(Los Angeles, Kalifornia)
2017. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nekem a fordított verzióról vannak ismereteim (református lelkésznő-katolikus vőlegény).

Ha meg akarja tartani a papi tisztségét az illető, akkor a jelen esetben a vőlegényének át kell térnie reformátusnak.

De ha semmiképp sem akar akkor le kell mondania a lelkészségről és csak akkor házasodhatnak össze.

2017. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
56%
sztem a református vallás nem hiszem hogy ilyenen fennakad. Lényeg az hogy őszintén szeretitek egymást és mindketten az Úrat akarjátok szolgálni
2017. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális a kérdés:


Reformátusok vannak annyira "rendesek", hogy nincs akadálya, ha a másik fél nem református.


Olyat is láttam már, hogy két nem református protestáns házasodott meg református templomban. (Hogy ez mennyire elfogadott az egyházon belül azt nem tudom, de nem hiszem hogy botrányos dolog lenne.)

2017. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Református lelkésznek csak református, vagy evangélikus vallású házastársa lehet.
2017. jún. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Időpont 06-05 18:20


Ez csak a nem lelkészekre igaz. Ott nincs akadálya a vegyes házasságnak.

2017. jún. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!