Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Római Katolikus Egyház...

A Római Katolikus Egyház értelmezéésében a mennyország egy ÁLLAPOT? Tehát nem egy hely.

Figyelt kérdés

A Katekizmusban ez olvasható:

"A mennyország az ember végső célja és legmélyebb vágyainak beteljesedése, a végső és teljes boldogság állapota." (1024)


"...a végső és teljes boldogság ÁLLAPOTa."


Ezek alapján az Egyház álláspontja az "állapot"?



2017. máj. 23. 21:22
 1/3 szp72 ***** válasza:
75%
Mit értesz az alatt, hogy hely? Sem Isten, sem a mennyország nincs alávetve az anyagi-fizikai térnek, tehát Isten nincs úgymond odafent. Hogy akkor hol van? Valahogy, valamiképpen, szellemi módon létezik, amiről jobb híján beszélhetünk úgy, mint egy helyről.
2017. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ján 14:2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna nektek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.

Ján 14:3 És ha majd elmegyek és helyet készítek nektek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.



Ez 1:26 És a mennyezeten felül, amely fejük felett vala, [látszék] mint valami zafírkő, királyi széknek formája, és a királyi széknek formáján [látszék] mint egy ember formája azon felül;



Kedves kérdező egy hely egy központi hely az örökkévalóság helye minden teremtéskezdet eredete. Az Atya Isten ember formája a királyiszéken.


A mennyország- hely

Örökkévalóság-állapot

2017. máj. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Azért szoktuk inkább állapotnak definiálni, mert a hely szó alatt olyan véges teret tudunk csak elképzelni, ami itt a földi korlátok között van.

A halál után a lélek megéli ezt az állapotot, és majd a feltámadáskor egy megdicsőült testben éljük ezt meg, tehát öntudattal, nem csak érzelmek szintjén.

2017. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!