Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A karizmatikus keresztények...

A karizmatikus keresztények (pünkösdi, szívbunker, hitgyüli, stb. )! Melyiket fogadjátok el? Hatnapos teremtés/6000 éves Föld, vagy teista evolúció (törzsfejlődés).

Figyelt kérdés
Ha valakinek nehéz az értelmezés: karizmatikusokhoz szól a kérdés, következésképp az Ő válaszukat várom
2017. máj. 30. 09:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
59%
Azért halkan megjegyzem kedves kérdező, hogy a rendes egyházaknak is vannak karizmatikus mozgalmai, nem csak szekták közt van ilyen. Szóval a karizmatikus szót nem feltétlen jó összekötni a fundamentalizmussal.
2017. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 imakommandós ***** válasza:
30%

Hitgyüliben úgy tudom szinte mindenki a 6 napos teremtésben hisz, és az evolúciót csak egy tudományos elméletnek tartjuk.

A többség biztos, hogy egyetértene ezzel az állitásommal.


Az én hozzáfűzni valóm az, hogy semmilyen bizonyiték nincs arra, hogy a fajok egymásból alakultak volna ki, csak következtetésekkel, meg a természetben látható tények fiktív értelmezéseivel lett az evolúció a legelfogadottab elmélet. (Amihez már nagyon sok tudós és kutató egzisztenciális érdeke is fűződik)


A 6 napos teremtésnek is van több változata.

Én az öreg Föld, fiatal civilizációban hiszek(6000 év). A Földön az ember teremtése előtt élhetett egy ősi világ ami elpusztult.

További kérdésre nem válaszolok, mert nem lehet ezt konkrét igékkel alátámasztani, csak rejtetten van az igében. Ha érdekel akkor réselmélet után keresve a google-n utánanézhetsz. Főleg Dereck Prince és Kenneth Hagin véleménye a mérvadó számomra.

2017. máj. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

" Szóval a karizmatikus szót nem feltétlen jó összekötni a fundamentalizmussal."

Hát ne kösd össze, ahogyan én sem tettem

[link]

2017. máj. 30. 12:19
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
Vannak hitgyülis ismerőseim és voltam egyszer egy hitgyülis összejövetelen ahol sok emberrel tudtam beszélgetni, mivel ateista vagyok. A müveltebbek, értelmesebb gyülisek úgy gondolják, hogy a 6000 éves Föld tévedés, ugyanis az nem feltétlen a bolygó teremtését jelenti, hanem Ádám és Éváét, mert a nap mint időmérési egység a Nap megteremtése előtt (3. napon történt) nem is létezhetett. Úgy hiszik hogy a Föld többmilliárd éves ami a tudomány jelenlegi állása, a 6000 év csak Ádám és Éva teremtése, azóta vesz részt Isten a Föld és emberiség dolgainak alakulásában. Az Evolúcióban sokan "nem hittek", de felfogták és megértették amikor elmagyaráztam és alátámasztottam, bár lehet a következő gyülis istentiszteletükön a pásztor hülyeségei kiverik ezt a fejükből.
2017. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
@4 köszi
2017. máj. 30. 12:42
 6/31 A kérdező kommentje:
Annyit kérdezhetek, hogy miből szűrted le, hogy ők a műveltebbek?
2017. máj. 30. 12:52
 7/31 anonim ***** válasza:
53%

Hány éves a Föld? - Németh Sándor válaszol

https://www.youtube.com/watch?v=Ulg517UQ524&feature=youtu.be..


"Nem azt hiszem, hogy a Föld 6000 éves. Ezek mind következtetések. Sajnos gyakran a teremtés történetében hívők ilyen dolgokat állítanak, de ilyen a Bibliában nincsen. Tehát nem szerepel a Bibliában ilyen kijelentés, hogy a Föld 6000 éves. [...] Az emberi történelemben hiszek, hogy 6000 éves."

2017. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 imakommandós ***** válasza:
54%
ugyanezt irtam, csak valamiért nem lehetett elég érthető mivel a kerdező szerint nem a kérdésre válaszoltam.
2017. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Cerevisiae ***** válasza:
46%

"Az én hozzáfűzni valóm az, hogy semmilyen bizonyiték nincs arra, hogy a fajok egymásból alakultak volna ki, csak következtetésekkel"


Eltekintve attól a nyilvánvaló ténytől, hogy azt a saját szemünkkel is láthatjuk azt, meg a fossziliák, meg a genetika...


Minden cáfolhatatlanul, kísérletesen, reprodukálhatóan.


Gyakorlatilag annyi szájbarágós kézzelfogható bizonyíték van rá, hogy nincs az a történeti tudományág, ami ezzel felvehetné a versenyt bizonyítékok terén.


[link]


ha csak ez az egyetlen egy reprodukálható, megismételhető kísérlet lenne, már az is 100%-osan bizonyítja, hogy az evolúció elmélete a gyakorlatban is visszaigazolásra találtatott, vagyis létezik olyan építőmechanizmus a valóságban, amelynek jellegzetes nyomati a szintén kézbevehető és vizsgálható fosszíliák, genom stbstb visszaigazolhat.


Plusz tömegével vannak visszaigazoltan és dokumentáltan új fajok kialakulására példák.


Még egy kreacossal se találkoztam, aki képes lett volna megfogalmazni, hogy mi lenne az a minimálisan visszaigazolható tény, ami alapján már tényként kezelné az evolúció működését.


Valahányszor egy ilyen minimumot megfogalmazott, arra azonnal nyújtottam tálcán a létező példát, vagy megismételhető kísérletet.


A kreacos még életében egy incifinci megismételhető kísérletről se számolt be a teremtés eszméje mellett. Egész pontosan nulla tárgyi bizonyítékot se volt képes bemutatni...


Nem tudott egy olyan személyre se rámutatni, aki pl. képes lett volna az itt bemutatott kísérlet eredményét közvetlen génszerkesztéssel utánozni, vagyis látjuk, hogy az evolúció milliószor ügyesebben változtat élőlényt mint bármilyen tudatos elme, amiről tudunk itt az emberiségben.


Ha lennne legalább kreacionista labor, és abban egy jegyzőkönyv, hogy legalább csak ennyi változást tudjon teremtéssel reprodukálni, a laborban megjelent Isten, vagy istenek révén, már akkor lehetne tudománynak nevezni a kreacionizmust, és akkor lehetne nem hanyatt fekve röhögni az olyan állításon, hogy mi a kreacionizmus elveit valljuk, és az evolúció meg csak elmélet...


Még ha csak hipotézis lenne, már akkor több mint a konkrétan nulla tudományos értékkel rendelkező kreacionista elképzelés...


:D

2017. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Cerevisiae ***** válasza:
36%
A kreacionizmus még azt sem képes visszaigazolni, hogy a teremtési egy nap 24 óra lett volna. Nem hogy tárgyi bizonyítékokkal nem képes ezt alátámasztani, de még a Biblia szövegeit is anyonerőszakolja és széthazudja, hogy kihozza valahogy belőle a 6*24 órát, pedig abban ilyenről egy deka szó sincs, amennyiben a kreacos elfogadja, hogy a Föld gömbölyű.
2017. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!