Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hazudok egy dologrol, hogy...

Ha hazudok egy dologrol, hogy ne járassam le magam az bűn?

Figyelt kérdés
Elsősorban Hit gyülekezeti tagok válaszát váromm

2017. máj. 30. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Másodsorban akkor válaszolok én is.

Attól függ. Pl. munkahelyi környezetben semmi okod mindent kiadni magadról, ellenben párkapcsolatban nem szerencsés így védeni magad.

2017. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A rokonsagi illetve az ismerosi korrol lenne szo :/
2017. máj. 30. 14:59
 3/19 anonim ***** válasza:

Természetesen én sem vagyok hit-es.


Alapvetően kínosan figyelek rá, hogy ne hazudjak. Ha más miatt kényszerülők rá akkor kifejezetten kellemetlenül szoktam magam érezni. Ha viszont olyan dologra kérdez rá valaki amit eleve tapintatlanságnak vagy bunkóságnak érzek akkor nem csinálok belőle problémát ha nem mondom meg neki az igazat. Persze ilyenkor is szerencsésebbnek érzem a válasz megkerülését.

2017. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sajnos tolem teljesen termeszetes dologra kerdeznenek ra... Csak amit kerdeznenek az a dolog nem sikerult es kirohognenek ha megtudnak illetve ugy neznenek ram mint egy szanalmas kis valakire ,hogy ők elote gondoltak,hogy nekem nem fog sikerulni ez a dolog..
2017. máj. 30. 15:07
 5/19 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben szimplán egy kudarcod felvállalásáról lenne szó szűk ismeretségi körben.

Semmi köze a bűnhöz. Inkább a felnőtt gondolkozáshoz, mert aki érett az vállalja a tetteit (kudarcait); és az azokkal járó felelősséget is.

Nem sikerülhet minden.

2017. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szintén másodsorból:


A hazugság bűn,és bizalomvesztő hamisság.


Csak Sátán nagyon intelligens,és jó memóriájú szolgáinak ajánlom,mert meg kell jegyezni mit,mikor kinek hazudtál,s azt újabb hazugságokkal kell védni.Ennek a kesze-kusza hazugsághalomnak biztos eredménye a bizalomvesztés,melyen egy ördögi szolga jót nevet.

2017. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ha meg leszegyenitem magam az is bun,ugyanis nem "szabad" megbotrankoztatni masokat.


Ha meg fullentenek akkor megmenekitem magamat a szegyentol.


A Bibliaban is van hasonlo tortenet,hogy egy hazugsaggal megmenekitette az emberek eletet :),csak ugye ott nagyobb dolog volt a "tét",ezert is gondoltam ,hogy ebben az esetben a hazugsag szabad lenne szamomra.

2017. máj. 30. 17:45
 8/19 imakommandós ***** válasza:
54%
Egy esetben tényleg megáldotta Isten a hamis tanúságot, de konkrétan nálad nem értem a pontos szitut. Ha gyarlóság miatt és nem az igazságért kell szenvedni, akkor el kell inkább tűrni a kárt. Onnan tudod, hogy jó célért hazudsz-e, hogy ha nem szégyenkezel miatta hanem érzed belül, hogy jó és tiszta a lelkiismereted. Minden más esetben a szívből származó hamis tanúbizonyság megfertőzteti az embert és bocsánatot kell kérni miatta.
2017. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igazából ,nálam az a helyzet ,hogy elmentem nyelvvizsgázni és nem sikerült..

De a rokonok érdeklődni fognak,hogy milyen lett és ha kiderül,hogy nem sikerült röhögni fognak rajtam és lefognak nézni ,illetve szánalmasnak fognak tartani..

2017. máj. 30. 22:11
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezért a közös összejövetelen azt mondanám,hogy még nem derült ki ,vagy valami hasonlót :/
2017. máj. 30. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!