Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek a szexről?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy tényleg csak utódnemzés miatt csináljátok?

2017. jún. 9. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1 Kor

7,1 A mik felől pedig írtatok nékem, jó a férfiúnak asszonyt nem illetni.


7,2 De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.


7,2 De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.


7,3 A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképen a feleség is a férjének.


7,4 A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége.


7,5 Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.


Tehát nem

2017. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen és akkor is zsákot húzok magamra, amin a megfelelő helyen egy nyílás van. :D

Micsoda kérdés. :))))

2017. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, honnan származik az a téves felfogás, hogy a kereszténység szerint a szexualitás kizárólag gyereknemzésre való. De ez nincs így, sőt, a kereszténység igazából többre tartja, mint a világ. A világ árucikknek, megvásárolható dolognak, biológiai szükségletnek tartja, míg a kereszténység a legcsodálatosabb dolognak, ami egy házasságban létrejöhet. Erre csomó utalás van a Bibliában. :)
2017. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az a véleményem keresztényként a szexről, hogy egy tök jó dolog :D csak a világ rosszul használja. véleményem szerint a szex arra való, hogy két ember kifejezze testileg egymás iránti szeretetét és összetartozását. de mivel a szexnek terhesség lehet a "mellékhatása", hisz nincs 100%-os védekezés, szerintem igenis a házasságban van csak helye. Isten azért rendelte ezt így, hogy megőrizze a család értékét és megóvjon minket sok-sok szívfájdalomtól és egyéb gondtól :)
2017. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
csatlakozom a másodikhoz, de kiegészíteném azzal hogy ezt is csak azért csináljuk, mert nincs pénzünk beültetéses megtermékenyítésre
2017. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Én mint katolikus, úgy gondolom, hogy van helye a kapcsolatban a szexnek. Én egyedül csak úgy vagyok vele, hogy alapvetően egy egyéjszakás kalandnak nem adom be a fejem, és annak sem, aki csak a szex miatt keres fel. Tehát akkor megyek bele, ha látom, hogy kapcsolat lesz belőle, vagy már bent vagyunk a kapcsolatban.

Őszintén eszem ágában nincs senkit arra biztatni, hogy házasságig várjon vele.


De alapvetően egyetértek az előttem szólókkal, ez a legcsodálatosabb módja egy kapcsolatban a szeretet kifejezésének :)

2017. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Amit a kérdező felvetett, hogy a házasélet csak utódnemzés céljából megengedhető, nem keresztény tanítás, hanem római katolikus eretnekség volt, gondolom ma már.nem mondják ezt. A zsák vagy lepedő lyukkal is mintha valamelyik "okos" pápa tanácsa lett volna...
2017. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!