Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a neve? A magyar reformátor...

PR04 kérdése:

Mi a neve? A magyar reformátor tanítása szerint Jézus halálával meghiúsult a megváltás, érvényét veszti az Újszövetség. Állítólag egy faluban karddal kergette ki a katolikusokat a templomból.

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem hallottam ilyenről.


Két változatot tudok elképzelni:

1.Egy rágalom,amit egy részeg pápista talált ki.

vagy:

2.Egy hibbant ember csatlakozott a reformációhoz,amit környezete nem vett észre,csak későn.

2017. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én simán el tudom képzelni, most is van egy Hegedűs Lórink :D sajnos mindenhol már csak a nagy számok törvénye alapján is adódik 1-2 idióta


sajnos én sem tudom ki votl a fickó, de engem is érdekel :D

2017. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ki lehetett azt nem tudom, de


#1

Nem feltétlen rágalom, rengeteg katolikus templomból elüldözték a katolikusokat és kisajátították maguknak. Szomszéd faluban is volt egy 13. századi protestáns templom. Ami ugye eleve lehetetlen (3 századdal korábban), pedig csak hosszú pereskedés után kapták vissza a katolikusok. Persze nem eredeti állapotában, a gyönyörű régi freskók nagy részét teljesen elpusztították :(

2017. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Gloria Victist csinálsz te is? :D
2017. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Olvass, fiam, olvass. Minden benne van a könyvben emígy. ;)
2017. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A reformátorok a katolikus búcsúcédula árusítás gyakorlatát vetették el 500 éve, és azt vallották, hogy a megváltás hit által nyerhető el, nem búcsúcédula vásárlása által.
2018. aug. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!