Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kikre jellemző leginkább az...

Kikre jellemző leginkább az alábbi érvelési mód? Protestánsokra vagy katolikusokra, esetleg szektásokra?

Figyelt kérdés

Bizonyos nézetekkel kapcsolatban felvetődő kételyekre ilyen jellegű válaszok: " Istenhívőként kötelességed az igazat és csakis az igazat követni"

"Isten nem a számoknak hisz" (arra válaszként, hogy a többség miért nem az adott, illetve vitatott nézetet osztja, miért van a nézeteivel kisebbségben)

Családon belüli nem-egyetértésre:

"Jézus többször mondta, hogy a hit miatt családok eshetnek szét. Jobb, ha kézenfogva mentek együtt a pokol felé?"

Kik beszélnek így? Milyen vallású lehet az illető?



2017. jún. 13. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Ostoba.
2017. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért lennék ostoba?
2017. jún. 13. 10:41
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem rád értettem, hanem arra, aki ilyeneket mond.
2017. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, hogy félreérthető voltam, máskor jobban odafigyelek.
2017. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Katolikus nem lehet, a katolikus döntéshozók minden korban és minden esetben maximálisan törekedtek arra, hogy a világi teóriákhoz megfelelően rásimuljanak a nézeteikkel.

A protestáns elvekkel nagyjából megegyezne, de a fogalmazás elég arrogáns érzetű, ez nem rájuk vall, bár nyilván sok ember van ott is, sokféle habitussal. Egyedül a családok szétesnek mondata nem fér össze a protestantizmussal. Tehát ez is kilőve.

Marad az úgynevezett szekta, bár ezekből elég sok van. A családok szétesnek a Jehova Tanúira vall leginkább, csak ha a nagy szektákat veszem sorra. A mormonoktól sem áll távol, sőt. A kiközösítés, kvázi a megítélés az ítélkezés eléggé a teológiájuk része, még akkor is, ha mást kommunikálnak, viszont a tetteik ítélkezőek.

2017. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy katolikus szerint: a Tanúkra, esetleg a protestánsokra.

Egy Tanú szerint: A katolikusokra.

A protestánsok szerint: A katolikusokra.

A szekták szerint: minden történelmi egyházra.

A zsidók szerint: a keresztényekre igaz.

Keresztények szerint: a zsidókra igaz.

Muszlimok szerint: a hitetlenekre igaz.

A hívők szerint: az ateistákra igaz.

stb..


Ez a felelősség áthárítás, amit Ádám és Éva története is szimbolizál.

Ádám: Uram, nem én vagyok a hibás, hanem az Éva.

Éva: Uram, nem én vagyok a hibás, hanem a kígyó.

Kígyó: Uram, nem én vagyok a hibás, hanem az emberek, miért ilyen hülék.

stb..


Nincs új a nap alatt, mai is ugyan azokat a bűnöket (felelősség áthárítás és önzés) követjük el, mint sok sok ezer éve. Erkölcsi értelemben a föld kész katasztrófa.

2017. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Esszénusokra
2017. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A történelmi egyházak nagyban hangoztatják a családok egységét: maradnak a törpeegyházak.
2017. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan szektás érvelés, különösen a vége. Se a protestánsok, se a katolikusok nem hangoztatnak ilyeket.
2017. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is leginkább szekta. Érdekes módón az illető "katolikusnak" vallja magát. Olyannak, aki a hitet autentikusan, "liberalizmustól fertőzetlen" formában óhajtja őrizni.Ezért odáig elmegy, hogy jelenleg antipápa regnál. Ezért az egyház jelenleg a Sátán fészke.
2017. jún. 13. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!