Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Amikor Jézus a...

Jehova tanúi! Amikor Jézus a minta imát mondja el a tanítványainak akkor miért nem használja Isten nevét?

Figyelt kérdés
Nem egyszer hallottam már imádkozni Jehova tanúit gyülekezetben is és az otthonukban is. Mindig kimondják a nevet is. De Jézus nem mondja ki. Mi a lehetséges magyarázata ennek?
2017. jún. 13. 15:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
25%

Jézus annyit mondott, hogy szenteltesség meg a TE neved.

Az ima minta, hiszen azt is mondta, hogy ne ismételgessétek ugyanazokat a szavakat. Tehát nem kell szóról-szóra mindig ugyanazt imádkozni.

Hogy miért nem mondta ki, utánanézek.

2017. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy az előttem szóló írta, az ima egy minta, vagy is az Istennel való beszélgetés első lépése, hogy megszenteljük Isten nevét, vagy is ha valakihez szólunk nyilván a nevén szólítjuk,


Jézus fontosnak tartotta, ezért mondta elsőként ezt.

2017. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
hol van az, hogy ez egy minta ima?
2017. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
87%
Jézus sosem mondta ki a jehova nevet, még akkor sem, amikor Ezsaiást idézte, pedig abban a részben szerepelt a JHVH tetragramma, mert senki nem hördült fel, nem akarták megkövezni.
2017. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
57%
főleg azért sem, mert a jehova név nőnemű, és pár száz éve kreálták mesterségesen. valószínűleg​még csak nem is hasonlít az eredeti JHVH kiejtéséhez.
2017. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 Garpe ***** válasza:
Ne felejtsük el, hogy Jézus zsidó volt, abban a kultúrális és vallási közegben Isten neve szent és tabu (lásd.: Brian élete kövezési jelenet)
2017. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
az a filmtörténelem top 10 jelenetei között van,
2017. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:

Oleksandr!


"Jézus annyit mondott, hogy szenteltesség meg a TE neved. Az ima minta, hiszen azt is mondta, hogy ne ismételgessétek ugyanazokat a szavakat. Tehát nem kell szóról-szóra mindig ugyanazt imádkozni."


Tudom hogy Jézus elmondta hogy szenteltessék meg a te neved. Ezt én is tudom. Azt is tudom hogy nem mantrázni kell ezt az imát.


"Hogy miért nem mondta ki, utánanézek."


Köszönöm szépen, mert pontosan ez érdekel.


living witness!


"Ahogy az előttem szóló írta, az ima egy minta, vagy is az Istennel való beszélgetés első lépése, hogy megszenteljük Isten nevét, vagy is ha valakihez szólunk nyilván a nevén szólítjuk,"


Ezt én értem. Csak azt nem értem hogy Jézus miért nem azt tette amit írsz hogy "a nevén szólítjuk"

Pont amikor tanítja Jézus imádkozni a tanítványait akkor nem mondja ki. S az lenne a kérdés hogy miért nem mondja ki? Ez érdekel. Köszönöm hogy írtál csak az a baj hogy egyáltalán nem adtál választ a kérdésemre.


"hol van az, hogy ez egy minta ima?"


Nem a Bibliában van hogy minta ima. Csak általában annak nevezik ezért neveztem én is annak.

2017. jún. 13. 20:55
 9/72 anonim ***** válasza:

Lk 11,2 Monda pedig nékik: Mikor imádkoztok, Ezt mondjátok:

Mi Atyánk...


nekem az EZT mondjátok nem egy minta imára asszociál...

2017. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 szp72 ***** válasza:
72%

Az első századok keresztény vértanúk kihamisították Jehova nevét az Újszövetségből, így a Miatyánkból is.


Isten vigyázott a Bibliára, hogy meg ne hamisítsák, csak ezt az egyet nem tudta megakadályozni. Viszont hála az Újvilág fordításnak végre helyre állt az eredeti szöveg.


Ez nem számít hamisításnak, hiszen az Őrtorony tanítás az igaz, ha a Bibliában más van akkor az a Biblia hamis. Az Őrtorony tanításához kell igazítani a Bibliát, s nem fordítva.

2017. jún. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!