Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért cserélted le a vallásod,...

Miért cserélted le a vallásod, hited? Mire?

Figyelt kérdés

Mi volt számodra meggyőzőbb a másik vallásban amiért feladtad a régi hitelveid ?


Miről mire tértél át?


Fura,hogy mindenki másban találja meg amit keres.

Keresztényből muszlim lesz,mert az a jó és igaz miközben meg muszlimból is lesz keresztény,mert az az igaz és jó.

Katolikusból protestáns abból meg ortodox.

Vagy buddhista. Esetleg irány a Krsna völgy?



2017. jún. 15. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Lecseréltem a cipőmet, mert nem esett jól benne a járás. Ja, a hitem? Az meg alakul, változik, ahogy életem során haladok az Isten-,világ-,ember-,önmegismerésben és az alkotásban, kifejezésben, munkámban.
2017. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Én nem vallás cserélésnek nevezném.


Egyszerű felismerés az igazságra, arról amit a Biblia Tanít.


Reformátusnak keresztelkedtek, Jehova Tanúja vagyok

2017. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
A tudomanyra csereltem le. Mert a vallasok sokasaga nem tud meggyozni, a jozan esz es logika viszont igen.
2017. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Római katolikuskan neveltek, de Sosem hittem benne ezért ateista lettem.
2017. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Én,átcserélte a vallásosságom Krisztus követésére.


A vallás szabályokat állít fel,hogy mit hogyan kell hinnem,és cselekednem,Krisztus pedi felajánlja példáját,mint hiteles követendő életmódot.


A vallások külsőségek,mert a belsőt képtelenek megérinteni.Krisztus,az értem tett áldozatával,mély hatást tett rám,s így,-miután szeretettel fordulok felé-könnyű követni.


Azok a vallások tudnak hatékonyan fejlődni,amelyek,a tagjai közti szeretetkapcsolat fejlesztését feladatukként élik meg.Ebben,egymást szeretik,és egymást követik.(Ezért nehéz kiragadni egy JT-t a közösségéből.)


Én,életcélomnak tekintem embereket Jézushoz vezetni,hogy ők-megismerve végtelen szeretetét-tanítványaivá szegődjenek,megváltoztatva életüket.

Nyilván szeretem az embereket,-akiket látok-de nem szeretném,ha engem követnének.

2017. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Lecseréltem a vallás mániámat az ateizmusra,mert 0 igazságot találtam benne.Egyszer eljött az a pont,mikor be kellett látnom,hogy egy bizonyítatlan marhaságban próbálok hinni (beleerőszakolni magam). A motivációm a szimpla halálfélelem volt.24-25 évesen ráeszméltem,hogy egy mulandó lény vagyok és próbáltam "kiutat" keresni ebből az állapotból.A túlvilág igen csábítónak tűnt...

10 év önámítás és több 10ezer elolvasott oldal után levontam a szerintem legmegfelelőbb következtetést.Hazudok magamnak és akit bele akarok rángatni ebbe,annak is.

Egyszerűen nem ment tovább......

2017. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Kereszténynek neveltek, éveken keresztül ministráltam, gyóntam, áldoztam, bérmálkodtam. Aztán megutáltam Jézust, majd végül megbékéltem. Most a hinduizmus egyes irányzatai állnak hozzám a legközelebb.
2017. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem mondanám, hogy lecseréltem. Egyszerűen felismertem, hogy az amit hiszek nem egyezik az egyház gondolkodásával. Akkor meg miért hazudjam, hogy ki vagy mi vagyok? Nem dobom el az elveimet és nem veszem fel másokét nevekért.
2017. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 János114 ***** válasza:
81%

Az ember szereti azt a társaságot ahol értékelik elfogadják szeretik . A legtöbb valláscsere hátterében az áll hogy az egyén összebarátkozik az adott felekezetbe tartozóval elmegy vele egy összejövetelre és szép lassan megszereti a tagokat és mivel a tagok többsége szinte egyazon hangot képvisel előbb utóbb ő is átveszi azonosul a többiek hiedelemrendszerével .

A legtöbb vallásnál legyen az keresztény vagy sem , szokott lenni közös program együtt éneklés közös munka közös projektek egymáshoz járnak vendégségbe egymás gyerekeire vigyáznak stb. Ezek mind nagyszerű csapatösszekovácsoló tevékenységek . A 21. Századi drasztikusan elmagányosodó civilizációkban ,ahol az egyén felmagasztalása az egoista világnézet térhóditása tombol ott az emberek szomjaznak a valódi kapcsolatokra . Sokak szívében egy kitöltetlen űr tátong a társas érintkezés hiánya.

A vallási közösségek kielégítik a csoporthoz való tartozás ősi vágyát.

2017. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

János114!


Kivállóan megfogalmaztad a lényeget!

2017. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!