Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A FLOW élmény, ill. annak...

A FLOW élmény, ill. annak előidézésére való törekvés és a keresztény tanítás mennyire fér össze? Egy keresztény törekedhet a FLOW élmény elérésére?

Figyelt kérdés

#Jézus #pszichológia #Flow #Csíkszentmoihályi Mihály
2017. jún. 20. 23:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem bizonyos mértékben ellentétes a keresztény életfelfogással, filozófiával.

Persze vannak olyan részei, amire egy keresztény is azt mondaná, hogy miért ne, nincs benne semmi rossz. Azonban számos ponton teljes ellentét. Hogy most ezek a flownak mennyire lényeges vagy lényegtelen pontjai, azt nem tudom, olyan mélyen nem néztem utána.

Csak néhány példa, hogy ne a levegőbe beszéljek. Az önkontrol gyengítése, a pillanatnak élés, a valóságtól való elszakadás, atb...

Egyébként ez nem csak a kereszténységgel ellentétes, hanem úgy általában nagyon távol áll a nyugati civilizáció életfelfogásától.

2017. jún. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én éppen a napokban olvasom újra Csíkszentmihályi Flow c. könyvét.

Ugyanazt figyeltem meg, amit Te is (#1) említettél.

Pl. az ént helyezi a középpontba, mindent szubketívnek mond, saját célok, elképzelések, uralkodás a tudatunk felett és ezáltal a környezetünk "irányítása", stb.


Ahogy olvasom, sehol nem találom benne Isten szerepét. És most nem egy radikális, fundamentális hozzáállással mondom ezt.


Ezért is vetődött fel bennem a jelen kérdés.

2017. jún. 21. 00:13
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Flow nélkül nem lehet normálisan dolgozni, mert kikészülsz egy hosszabb lélegzetű munkánál.

Vagy szenvedsz végig. A flow pont az az élmény, hogy MEGY a munka!

2017. jún. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mit jelen az, hogy flow élmény?
2017. jún. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Te mikor élted már át? Isten alkotta a testedet, Pál apostol pedig megmondta, hogy semmi sem tiltott, ami nem távolít el Istentől az önsanyargatás pedig Istenellenes. Úgyhogy aki éhezteti magát, meg ostorozza magát, az Isten ellen cselekszik. Csináld, csak ne cselekedj Isten szava ellen. És ha boldog vagy tőle, amit csinálsz, akkor köszönd meg Istennek. A mi testünket Isten alkotta. Amit érzünk, az csak az agyunkban lejátszódó kémiai folyamatoknak köszönhetjük. A Mennyországban a földi örömöknél sokkal nagyobb örömben lesz részünk. Semmi földi öröm nem érhet fel hozzá.
2017. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok örömben volt részem. Sok szenvedésben is, de sokszor voltam boldog, és össze tudom hasonlítani, hogy melyik boldogság mit ad. Pl. tudtad, hogy amikor szexelni akarsz, akkor előtte te nem érzed jól magad? Nem a szex a jó, hanem előtte szenvedsz, mert a hormonok ezt váltják ki. A szexben akkor érzed a "jó" hatást, amikor megszabadulsz attól a kínzó érzéstől. És ez sok mindennel így van. Sok érzést éreztem már, de semmi sem hasonlítható ahhoz a boldogsághoz, amit Isten tud nyújtani. Csak kevesen kerülnek ilyen közelségbe hozzá. Nincs az a mérhetetlen nyugalom, boldogság, szeretet, és bátorság, amit ő olyankor nyújt. Tudom, mert átéltem. Nincs semmi, ami olyankor megijesztene, vagy mérhetetlen jósag, nyugalom, és szeretet szállja meg akkor az embert. Akármilyen droggal próbálkoznál, nem okozna nyugalmat. Csak elkábítana, és a boldogság illúzióját keltené az agyadban. Csupán kémia. Isten viszont nem az. Aki még nem élte át, az nem tudja, hogy milyen hihetetlen erőt és boldogságot ad. mert inkább valami mérhetetlen unalom és fárasztó dolognak tartják az emberek. Pedig ez nem igaz. Az unalom saját gyengeséged és lelki fájdalmad azért, mert szívesebben csinálnál mást. Aki megtapasztalja Isten erejét és boldogságát, az már nem kíván mást.
2017. jún. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

"Csupán kémia. Isten viszont nem az."

El kell szomorítsalak: az agyban van az áhítatközpont is.

Az istenélmény is hasonlóan működik, mint az összes többi élmény: te magad hozod létre.

2017. jún. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Lepontozták az utolsót! Pedig így van! Amikor Istenhez imádkozol akkor is magadhoz a saját agyadhoz imádkozol.
2017. jún. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam rajta jobban.

Keresztény szempontból ugye mindent Isten dicsőségére kell végeznünk. Mindent úgy kell tennünk, mintha nem embereknek szolgálnánk, hanem Istennek.

Ha pedig valakinek FLOW élménye van, az azt is jelenti, hogy szinte elveszett az adott tevékenységben, örömmel végzi azt, "nem fárad bele". Így pedig az is teljesítve van, hogy örömmel végezzük kötelességeinket, vagy amit éppen teszünk, Istennek ajánlva.

2017. jún. 21. 07:24
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Akkor miért kellett minden jó választ ennyire csúnyán lepontozni?
2017. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!