Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Biblia olvasók. Mennyir...

Kedves Biblia olvasók. Mennyire ismeritek a Bibliát?

Figyelt kérdés

Melyik az az ÁLLAT amely vizet fakasztott a

kősziklából az, Újszövetségben?

Ha megtalláljátok igét is kerek.


2017. jún. 22. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Református egyházi keresztény valláshoz tartózó Isten hívő vagyok.

Fiú vagyok 20 éves vagyok.

Őszintén bevallom hogy teljes mértékben hiánytalanul úgy sajnos nem ismerem a Bibliát az Isten Szavát!.

De bizonyos mértékig igen.

2017. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 imakommandós ***** válasza:
Hiába keres ilyet bárki benne. :)
2017. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Vizet nem állat fakasztott a kősziklából, hanem Mózes, és ez a Héber iratokban van, vagy is az ószövetségben.

(4Mózes 20:9–11) 9 Mózes pedig elvette a botját Jehova elől, ahogy parancsolta neki. 10 Azután Mózes és Áron összehívta a gyülekezetet a sziklaszirt elé, és ezt mondta nekik: „Halljátok meg, ti lázadók! Ebből a sziklaszirtből fakasszunk-e nektek vizet?” 11 Azzal Mózes fölemelte kezét, és ráütött botjával kétszer a sziklaszirtre. Sok víz fakadt, és a közösség meg a málhás állatok inni kezdtek.


Már 26 éve tanulmányozom a szentírást, de mindig találok benne új gondolatokat.

2017. jún. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs az Újszövetségben. A kőszikla itt van megemlítve:

1 Kor

10,4 És mindnyájan [2 Móz. 17,6.] egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, a mely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.


(2 Mózes

17,6 Ímé én oda állok te elődbe a sziklára a Hóreben, és te sujts a sziklára, és víz jő ki abból, hogy igyék a nép. És úgy cselekedék Mózes Izráel vénei szeme láttára.)

2017. jún. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Melyik az az ÁLLAT amely vizet fakasztott a

kősziklából az, Újszövetségben?"


Az teljesen biztos, hogy nem én. TEHÁT ismerem a Bibliát. :))))


Amúgy meg semmilyen állat nem fakasztott vizet, hacsak nem valami rosszakarója Mózesnek nem hívta őt állatnak.

2017. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

talan arra a reszre gondolsz amikor hollok taplaltak (most nem jut eszembe melyik profetat(?)) es ezzel kevered, inni ott egy patakbol ivott ha jol emlekszem

mas aki jol ismeri az ebbol segithet

2017. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Újszövetségben 2 helyen szerepel a kőszikla:


1. Jn 1,43

És vezeté őt Jézushoz. Jézus pedig reá tekintvén, monda: Te Simon vagy, a Jóna fia; te Kéfásnak fogsz hivatni (ami megmagyarázva: Kőszikla).

2. 1Kor 10,4

És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt.


Pontosítsd a kérdésed... :-)


Üdv. Péter

2017. jún. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6


Kiralyok I. 17.

A Kerit-pataknál.

"2 Azt mondta neki az Úr: 3 „Menj el innen, vedd utadat kelet felé és rejtőzz el a Kerit-pataknál, amely a Jordántól keletre folyik. 4 Igyál a patakból, a hollóknak pedig megparancsolom, hogy gondoskodjanak rólad.” 5 Tehát elment, és úgy tett, amint az Úr parancsolta. Elment, és a Kerit-pataknál maradt, amely a Jordántól keletre folyik. 6 S a hollók vittek neki reggel kenyeret, este húst, a patakból meg ivott."


erre gondoltam en

persze itt se viszfakasztas nincs, se koszikla, es az osszrvetsegbol van


Illes rol szol a tortenet

2017. jún. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de igazából egy kis lazitásnak szántam a sok komoly kérdés között.

Ha megadom az igét segít?

Luk.22:60-62.

😊😉

Szép napot.

2017. jún. 24. 08:07
 10/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

60„Ember – tagadta újra Péter –, nem tudom, mit beszélsz.” Még ki sem mondta, máris megszólalt a kakas.

61Az Úr megfordult, s rátekintett Péterre. Péternek eszébe jutott, mit mondott neki az Úr: „Mielőtt ma megszólal a kakas, háromszor megtagadsz.” 62 Kiment és keserves sírásra fakadt.


gunyt uzol a Bibliabol :P

amugy nem tul egyertelmu poen


nem a kakas fakasztotta konyre hanem az Jezus a joslataval

a konny nem mondhato viznek

kosziklat meg ha nagybetuvel irod talan elgondolkodnak de nem szoszerinto kosziklarol van szo

2017. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!