Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miskolcon keresztény-spiritisz...

Miskolcon keresztény-spiritiszta házi gyülekezetet keresek, tudnavalaki segíteni?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumolvasók!


Nemrég költöztem Miskolcra és egy olyan keresztény házi gyülekezetet keresek, ahol a spiritizmus megvilágításában tanulmányozzák az evangéliumot és a bibliát. Élő szellemi kapcsolatot és spiritiszta jelenségeket nem keresek, a bibliát szeretném jobban megismerni csupán és egy közösséghez tartozni. Korábban is ilyen gyülekezetbe jártam Pécsen, de a távolság miatt egyelőre nem tudok rendszeresen csatlakozni hozzájuk. Bármilyen segítséget szívesen vennék!


Köszönettel:

J. Viktor



2017. jún. 25. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"keresztény-spiritiszta"

Te vagy az, aki fegyverrel harcol a békéért?

Aki panaszkodik: hiába ütöm-vágom az asszonyt naponta többször is, mégsem mondja, hogy szívből szeret!

.

A spiritizmus, a mágia ellentmond a Bibliának, tehát

- vagy keresztény,

- vagy pedig spiritiszta társaságot keresel.

2017. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

attol is fugg mit ertesz alatta

de tenyleg tiszta Biblian alapulo kereszteny gyulekezetet kellene keresned


peldaul mik erdekeltek eddig?

es rakerestel mar Miskolci kozosegekre?

2017. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
2017. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"hazi" gyulekezet? nehez lehet talalni olyan ahol "hazibuli" szeruen egyik tagjuknal tartsak, netan ha arra gondolsz hogy hazhoz mennek oda a ahova te szeretned


Xy4

2017. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt hogyan kell értelmezni: "...spiritizmus megvilágításában tanulmányozzák az evangéliumot és a bibliát." ?


Ilyenről még soha nem hallottam ilyen formában, pedig megfordultam már történelmi egyházabna. neoprotestáns kisegyházakban és olyan közösségekben is, ahol bevett szokás a házi bibliatanulmányozás.

2017. jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Házi gyülekezet alatt olyan kis (2-15 fős) gyülekezetet értek, akik nem egy templomban, hanem valamely tagjuk otthonában gyűlnek össze tanulmányozni a bibliát és istentiszteletet tartani.


Az alatt pedig, hogy ezt a spiritizmus megvilágításában teszik, azt értem, hogy a spiritizmus magyarázata szerint értelmezik a bibliát. [lásd: [link]


Az evangéliumnak és a bibliának ez a fajta - ha úgy tetszik spiritiszta - megközelítése az ami engem érdekel, és ilyen szemléletű gyülekezetet keresek.

2017. jún. 25. 22:22
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

isten ezeket helyesnek tarja? mert en nem

nezelodtem az oldalon

2017. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A spiritizmus a szellemekben és egyéb túlvilági entitásokba vetett hiten alapul. Illetve ezekkel a lényekkel lépnek kapcsolatba különböző szertartásokon keresztül.

Spiritizmus alatt biztos, hogy ezt érted?

2017. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az általam ismert spiritizmusnak valóban szerves része a szellemek létezésébe és a szellemekkel való kapcsolatteremtés lehetőségébe vetett hit.


A spiritizmus magyarázata szerinti bibliaértelmezésnek azonban nem feltétele a szellemvilággal való kapcsolatteremtés. Ez utóbbinak egyébként nincsen semmilyen szertartása.


Egyéb túlvilági entitásokról nincsen tudomásom.

2017. júl. 2. 16:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hogy fordultál a kereszténység "spiritiszta" vizsgálata felé? Gnoszticizmust értessz alatta?

Lehet nem esik jól, amit mondunk itt többen, de tévúton vagy, ha spiritizmust összeegyeztethetőnek tartod a kereszténységgel.


"És ha azt mondják nektek az emberek: 'Kérdezzétek meg a halottidézőket és a jósokat, akik suttognak és motyognak', akkor ezt mondjátok: 'Hát nem Istenét kell megkérdeznie a népnek, vagy tán a holtaktól kell felvilágosítást kérni az élők felől?' Vissza a tanításhoz és a kinyilatkoztatáshoz! Aki nem ezt mondja, annak nincs hajnala. Csüggedten, éhesen bolyong majd az ilyen, és éhségében úgy haragra gerjed, hogy megátkozza magát és Istenét. Akár fölfelé néz az égre, akár a földre szegezi szemét, mindenütt csak nyomorúságot, sötétséget talál, félelmetes homályt s aggasztó éjszakát. Hát nem csupa homály ott minden, ahol aggodalom uralkodik? (Iz 8;19-23)"

2017. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!