Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének nektek voltak...

Keresztyének nektek voltak olyan dolgok, ami rettentően bosszantott még amikor "kezdő" hívők voltatok, vagy mielőtt hívők lettetek?

Figyelt kérdés

Én keresztyén családban nőttem fel, de csak felnőttként lettem nem csak névlegesen keresztyén.


Például emlékszem, hogy rettentően bökte a csőrömet 7 évesen, hogy miért van benne a tíz parancsolatban, hogy "tisztelt apádat és anyádat". Ugyanis a többi parancsolatot megtartottam (nem loptam, nem öltem...), de ezt igazan kihagyhatták volna (gondoltam én).


Vagy még egy ilyen élményem volt, amikor a kamasz kroromban a Bibliában 1 Korinthus 6-ot olvastam, ami a szexuális erkölcstelenségről szól. Ez is rettentően felháborított, mert korábban azt gondoltam hogy "jó hát legyen ez a legnagyobb bűnöm", Pál Apostol szerint viszont ez tényleg óriási bűn, mivel a tested a Szentlélek templova, amivel nem illik akárhogy bánni.


Harmadik ilyen eset az volt, amikor láttam embereket a keresztyénségről beszélni nyilvánosan. Akkor azt gondoltam, hogy jobb nem nagy feltűnést kelteni, vasárnap a templomban legyünk keresztyének, de azon kívül legyünk olyan mint mindenki más. Jézus viszont ennek ellenkezőjére hív el, hogy ne legyünk olyan mint mindenki más (persze nem arroganciából, hanem szeretetben útmutatásként), és hogy hírdessük az Evangéliumot (nem idegesíteni vele az embereket, csak hírdetni azoknak, akik kíváncsiak rá).


2017. jún. 26. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Tisztelt kérdező: Nagyon jó a kérdésed! Csak így tovább.😇😊

Fiú vagyok 20 éves. Igen voltak életkörülmények sajnos amiket akkor még nem értettem hogy miért történtek meg. Amikor 15 éves koromban hunyt el édesapám sajnos Isten vigyázz ránk.

Ez az egy eset az ami mélyen meg érintett. A többi az vallási témához kapcsolódó kérdések ami úgymond engem érdekel.

Remélem tudtam segíteni.

Református keresztény Isten hívő vagyok.

2017. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő hívőként? Talán a Bibliának az "asszony feje a férfi" része idegesített. Rettentően femináci voltam és mindenbe képes voltam belelátni a "nők elnyomását". Most visszagondolva már vicces,hogy ezen hogy tudtam ennyire kibukni. :)
2017. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!