Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az igazi és miért?

Melyik vallás az igazi és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre utána járni a dolognak és megtudni melyik vallás az igaz vallás. Akárkit kérdeztem mindig az volt az igaz amiben ő hitt, legyen az muzulmán,keresztény,zsidó, jehova tanuja, katolikus, református, evangélikus, iszlám, hindu, buddha, szikhizmus(több hirtelen nem jut eszembe).


Szóval aki tudja a választ az kérem kifejtené hogy miért és melyik vallás az igaz vallás?



2017. júl. 11. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
52%
Nincs igazi vallás. Minden vallásnak van egy lényegi mondanivalója, és az sok esetben összecseng. Szerintem ez a végtelenül egyszerű közös nevező az "igaz vallás".
2017. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
63%

Mindenki azt fogja mondani, hogy a sajátja. Én is azt tudom, mondani, hogy szerintem az enyém. De persze erre nincs egyértelmű válasz.


Szerintem a kereszténység az. Nézzük meg a vallásokat.


A buddhizmus tanítása nagyon jó, de kihagyja Istent az egészből. A muszlimok hisznek Istenben, de sajnos túl jól ismerem a hadíszokat ahhoz, hogy ezt a vallást el tudjam fogadni magamnak. A zsidó vallás tök jó, meg minden, de zsidónak lenni nem csak egy vallás, hanem egy nép is, a Tóra a zsidókról szól, a zsidó nép és Isten kapcsolatáról, Ábrahámról, az Exodusról, stb... nekem így magyarként ez nem sokat jelent.

A kereszténység viszont arról szól, hogy Jézus a Földön élő összes emberért meghalt, ezért nekem ez jelent sokat.


Persze ez csak az én véleményem, és mindenki másban találja meg Istent, és aki őt keresi, az jó úton jár. :)

2017. júl. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 követ62 ***** válasza:
54%

Én is azt mondom, nincs igaz vallás. Egyedül Isten igaz.

Nem létezik olyan vallási közösség amely által biztosított lenne az örök életed. Egyedül Jézus által van üdvösség.


Viszont ahogy létezik az atom óra és ahhoz igazítják a többit, úgy létezik egy olyan etelalon amihez lehet mérni a vallásokat. Ez pedig nem más mint a Biblia.

Isten nem hagyta "atom óra" nélkül az emberiséget

Így minden tanítást ami létezik a világon hozzá lehet mérni.

Ami az etalontól el tér az nem Isten akaratából van.

Tudom kissé idő igényes, de az jó, hogy nem "adja olcsón magát".

2017. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Én azt gondolom minden keresztény hit és felekezet lehet igazi bárki számára, ha az Krisztushoz vezeti az embert, igaz bűnbánatra juttatja és hozzásegíti ahhoz, hogy Istenben elrejtett, boldog, jó cselekedetekben gazdag, és teljes életet éljen.


Jómagam református családban nőttem fel, 15 évesen tértem meg egy református bibliatáborban, és 18 évesen teológiára készültem. Nagyon sok keresztény közösségben megfordultam, mindig nyitott és befogadó voltam. 20 évesen ismerkedtem meg az adventistákkal, megfogott a mély bibliaismeretük, valamint az, hogy amit hisznek azt meg is élik. 2 éven belül bemerítkeztem náluk, végül a teológiát itt végeztem el, és több mint 25 éve ide járok.


Az igazság nem felekezetfüggő, az a Bibliában van benne, és egyéni döntés kérdése ki hol találja meg a neki legmegfelelőbb közösséget. Én itt találtam meg.


Bármi kérdésed van még szívesen válaszolok!


Üdv. Péter

2017. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a kereszténység elég korrekt. Kicsit ásd bele magad, mondjuk olvasgasd a Bibliát, értelmezd magadnak, aztán majd kisül, hogy neked tetszik-e.
2017. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
47%

A vallások 99%-a igazi vallás.

Talán kivétel a szcientológia, mert az egyértelműen egy sci-fire épülő pénzszivattyú.

Ezen kívül van még olyan vallás, ahol kötelező a rejtőzködés: szerintem ez is hamis, nem igazi.


De a többi 8000 mind igazi - és ezekből csak 1 a kereszténység.

2017. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 Pietrosol ***** válasza:
56%

Szia!


Az igaz vallás olyan, mint az a kabát, amelyik mindenkire passzol.

2017. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
0%

Egy vallás igaz lehet akkor is, ha nem létezik az az isten, amiben hisznek.

A VALLÁS az igaz, nem az istene.

2017. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


Az igaz vallás az a kereszténység és hogy miért?

Hát ezért!

Jézus kijelenti magáról hogy ő az igazság!

János 14:6 „Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet - válaszolta Jézus. - Senki sem juthat el az Atyához, csak általam.


Buddha tanító volt aki az igazságot kereste!


"Mohamed próféta egy egyszerű, írástudatlan arábiai ember volt, aki minden évben egy időre felköltözött a mekkai Hirá barlangba, ahol a maga módján kereste az igazságot, és próbált közeledni Istenhez."


De igaz egyházat ne keress olyan nem létezik ezen a Földön!

Az ÚT és az Igazság az amelyet Jézus Krisztus mutatott!

2017. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
30%
Arra készülj fel, hogy mivel ezen a földrajzi helyen jobbára keresztények vannak, hogy, hogy nem, pont a kereszténység lesz a legigazabb vallás.
2017. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!