Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pedofilok katolikus papok,...

Pedofilok katolikus papok, mégis hogyan tudnék ezután is bízni az egyházban?

Figyelt kérdés

Nekem 1 valamit magyarázzon meg valaki: ha a katolikus papok között vannak pedofilok, akkor miért kellene megbíznom 1-ben is, hogy a gyerekemet rá bízzam?

Higgyek benne, hogy ő jó? Ha ez így van akkor miért nem élek kedvem szerint és higgyen bennem Isten is, hogy jó vagyok? Hol van ebben az igazság? Hol van ebben az isteni szeretet? Én bízzam rá az egész életemet lelkemet egy TALÁN létező Istenre, a gyerekem lelkét egészségét életét egy TALÁN épelméjű papra? Ha Isten valóban szereti az embereket mégis mi veszi rá arra, hogy ilyent kérjen? Erre mondják, hogy higgy Istenben és a vallásban? Ha ez igaz akkor az egész keresztény vallás gonosz úgy ahogyan van.



2017. júl. 15. 18:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a pedofilok általában olyan szakmát választanak, ahol sok gyerekkel találkoznak/foglalkoznak. Ezzel az erővel a gyerekorvos is lehet az. Írom ezt úgy, hogy nem vagyok vallásos.
2017. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk úgy hogy nem néhány eset alapján általánosítva ítélsz meg egy egész vallást.


Mintha hallanál néhány sztorit kókler autószerelőkről, és nem azt mondod hogy akkor inkább utánajársz egy szerviznek mielőtt odaviszed a kocsid, hanem inkább soha többé nem viszed szerelőhöz az autód...

2017. júl. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%

A tanárok közt van, aki veri a gyerekeket, akkor egyik tanárban sem bízol meg, mert úgy gondolod, hogy mindegyik tanár veri a gyerekeket?


Én egy rakat tök jó papot ismerek amúgy. :)

2017. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

Én a Katolikus Egyházban dolgozom (nem pap), így elég sok papot ismerek, s ismerek sok olyan pletykát, amelyek papi körökből származnak. Sok olyan dologról hallani, hogy egy pap szeretőt, ágyast tart, illetve vannak meleg papok, akik fiúkkal flörtölnek, ilyenek vannak valóban. Ez a pedofil téma viszont teljesen alaptalan, én ilyenről még nem hallottam. Ezt csak a kereskedelmi tévécsatornák híradói fújják fel, illetve ők akarják a közvélemény fejébe elültetni ezt a marhaságot.


S ügyesen tudnak manipulálni, meg is világítom neked, hogyan:

Néhány éve katolikus ifjúsági világtalálkozót tartottak Madridban. Ezen az eseményen több százezer katolikus fiatal vett részt a világ minden tájáról. Magyarországról is sokan mentek, mondhatjuk tehát, hogy ez egy olimpia-méretű esemény volt. Ez az esemény úgy gondolom, nagyon jó, senkinek nem lehet ellene kifogása.

Nos, ezt a világméretű eseményt a kereskedelmi híradók még csak meg sem említették (hiszen egy átlagember számára ez pozitív dolog lenne, hogy az egyházban ennyi sok a fiatal), de azt, hogy a világ másik végén, egy ausztráliai kisvárosban volt egy pedofilgyanús eset, azt bezzeg bemondták.

Vagyis vadásszák az egész világ hírei között a pedofil papos eseteket. Érdekes az is, hogy ha nem katolikus papról van szó, akkor nem mondják meg hogy milyen vallású, csak annyit mondanak hogy pap, s esetleg mutatnak 1-1 bejátszást egy katolikus templom belsejéről, holott nem is katolikus papról van szó.

Pedofilok (sajnos) mindenhol előfordulnak. A világ több millió papja közül értelemszerű, hogy néhány havonta előfordul egy ilyen eset.

Ugyanígy a tanárok között is! Akkor ilyen erővel ne járasd a gyerekedet iskolába, mert pedofil tanárokról is lehet hallani.


Összességében én sem szeretem a papokat, mert sok embert megbántanak, kirekesztenek, bort isznak sokszor s vizet prédikálnak, szóval nem akarom őket védeni, viszont erre a pedofil témára a leghatározottabban mondhatom, hogy nem igaz!

2017. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Alain Delon ***** válasza:
23%
Nem kell megbíznod egy papban sem és nem kell hinned semmiben sem. Ennyi!
2017. júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Félre értettetek. Az iskola és a tanárok az más, iskolába KELL járnia nem csak a gyerekemnek, de mindenkinek. Templomba viszont nem és, ha ilyenekről hall az ember nem csak a TV-ből, de egy ismerősétől is akkor erősen megfordul a fejében, hogy elkülde-e elsőáldoztatni, hittantáborokba stb. a gyerekét.

Én az iskolákban jobban bízom, mégiscsak több ember fordul ott meg, mint egy magányos templomban, gondolom hamarabb lebukik aki ilyennel probűlkozik egy iskolában, mint egy templomban ahol lehet, hogy a papon kívűl nincs is bent más felnőtt...

2017. júl. 15. 18:23
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, az iskolában több pocsék tanárral találkoztam, mint amennyi pedofil pappal.


Kezdjük azzal, hogy az alsós osztályfőnököm egy vén szipirtyó volt, aki állandóan kiabált velünk, és lelkileg terrorizált minket. Felsőben meg a tesitanárom is lelkileg terrorizált, amiért nem voltam jó tesiből, folyamatosan lekezelt, az osztálytársaimat is arra buzdította, hogy csúfoljanak, amiért szar és ügyetlen vagyok.


A papokkal viszont sosem volt problémám. 7 évig ministráltam és 11 évig jártam hittantáborokba, szóval elég sok pap volt a közelemben, és egyik sem volt pedofil, vagy ilyenek.

2017. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%

Akkor bízd református papra!


Különben a pedofília alaptalan.

2017. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
20%

Nem alaptalan, és sajnos több van belőlük, mint máshol. Kedvező nekik ez a terület, ugye.

Viszont az igaz, hogy nincsenek sokan.

Van viszont egy nagy gond: ha ki akar derülni, az egyház megpróbálja eltussolni.

Na, EZ az igazi gond!

2017. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező: fiatalabb tízen éves koromban én is gyakran jártam Református egyházközség keresztény ifjúsági táborba és különböző típusú papok voltak a táborban és bátran kijelenthetem hogy egyikük sem volt ferdehajlamu hála Istennek! Nem minden ember egyforma.

Akit rajta kapnak hogy molesztált gyerekeket az rögvest fel lesz jelentve a Rendőrségen és a munkájából is végérvényesen ki rúgják.

2017. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!