Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok "hétköznapibb" keresztény...

Sok "hétköznapibb" keresztény miért hiszi azt, hogy halála után egyből a Mennyországba kerül, ahol majd találkozik a halott családtagjaival meg ilyenek?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy sok általánosabb kereszténynek, pl. aki hisz Istenben meg időnként betéved egy templomba, de annyira nem foglalkoztatja a vallás, valami olyasmi képe van a halálról, hogy meghal, a lelke kiszáll a testéből a Mennybe, találkozik a dédnagyapával meg Elvissel és jól elbeszélgetnek a hárfázó angyalok között.


Ehhez hasonló túlvilágképe a pogányoknak volt pl. az ókori görögöknek és ebből merítettek ilyen képzeteket a középkori európai kultúrába.


Se a régi zsidó írások, se a Biblia nem írnak ilyesfajta túlvilágképről.


Aki részletesen és szigorúan tanulmányozza a Szentírást az rájön, hogy a halál után közvetlenül nem lesz semmi. Meghalsz, és nincs tovább, pont ahogy az ateisták gondolják.


Viszont előbb-utóbb el fog jönni az Armageddon, amikor az Isten és a Sátán erői utoljára összecsapnak, és Jézus újra eljő. Erről a Biblia utolsó részében, a Jelenések Könyvében lehet olvasni. Angyalok trombitáiból fognak előszállni a rémségek, és le fog hullani egy csillag, melynek neve Üröm, megmérgezve a vizeket. Egy nő fogja meglovagolni a Sárkányt és régi királyok fognak eljőni, hogy egy órára uralkodjanak a megmaradt világon. Meg fog jelenni Babilon Szajhája és a Sátán, ellenük Mihály, a harcos arkangyal fogja vezetni az angyali seregeket. Jézus hatalmas és győzni fog!


Jézus vissza fog jönni és legyőzi a gonoszt, a világ pedig elpusztul. De a jószívű igazhívők fel fognak támadni a sírból, és ezen a Földön fognak új jólétre lelni Krisztus királyságában. A bűnösök pedig a Halálra támadnak fel, nekik nem lesz semmi, csak Isten hiánya.



2017. júl. 16. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Hat 1. Is nem az armageddon jön el hanem az apokalipszis

2. Halálunk után rögtön feltámadunk és vagy a mennybe vagy a pokolba jutunk

eeennyi! ✋

2017. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Az igazat megvallva, a te nézetedet csak néhány hétköznapi szektás vallja, többnyire JT-k és adventisták. Ez pedig a Bibliának egy teljesen ellentmondó nézet. Abban egyébként igazad van, hogy az ókori zsidók picit máshogy látták, mint mi "hétköznapi" keresztények, de ennek egyszerű az oka. Mi, "hétköznapi" keresztények szerint, az isteni kinyilatkoztatás Jézussal lett teljessé, az Ő tanításával lett teljes egésszé. Ezért például nem a Prédikátor könyvének tanításához fogjuk értelmezi az evangéliumok szavait, hanem pont fordítva.


Korábbi hozzászólásban már írtam számos igét, ami egyértelműen igazolja, mi szegény "hétköznapi" keresztények nézetét, ide is bemásolom.


A lelkünk halálunkkor ítéletben részesül és jut üdvösségre, vagy kárhozatra. Ezt számos ige igazolja közvetlenül vagy közvetve. A test feltámadása egy későbbi esemény, ezzel nincs összefüggésben.


"Jó véget ér, aki tiszteli az Urat, halálának napján irigykedve nézik."

Gondolom nem azért nézik irígykedve, mert valahol jót alszik, vagy lét - nem lét állapota közt lebeg, hanem mert üdvözült.


"Mert könnyű Istennek, hogy kinek-kinek megfizessen

útjai szerint a halála napján."

Ez az ige inkább csak lehetőségkéne említi, de az előbbivel együtt már egyértelműen utal rá.


"Oniász megszólalt és azt mondta: „Testvéreinknek ez a barátja Jeremiás, Isten prófétája. Sokat imádkozik a népért és az egész szent városért.”"

Ez az ige nem csak azt mutatja, hogy Jeremiás lelke üdvözült, hanem azt is, hogy nem tétlen és imádkozik népéért.


De ezeknél is nagyobb bizonyító ereje van Jézus szavainak. Amikor a jobb latornak megígéri, hogy már aznap üdvözül. Szegény Lázárról szóló példázatban is haláluk után egyből elfoglalják őket megillető helyüket. Az ApCsel is úgy beszél Júdásról, mint aki már elnyerte büntetését, a kárhozatot. Pál apostol Filippieknek írt levelében, Krisztussal való halál utáni közeli találkozásról beszél (nem sok évezredes alvásról).

2017. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Elragadtatást kihagytad
2017. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 imakommandós ***** válasza:
56%

A halál nem csak Isten hiánya, hanem igazi fájdalom a Biblia szerint.

Nem csak itt a földi haláltusa fájdalmas, hanem a túlvilági része is, sőt ott lesz csak igazán kínos.

példa erre a gazdag és Lázár története.

Jézus szavai szerint a halál után angyalok viszik az emberek lelkeit vagy a megtartás helyére, vagy a pokolba. Ha levennéd a szemellenződ akkpr komolyan vennéd Jézus szavait, és nem hangoztatnál ilyen tévelygéseket, hogy alvás van meg hasonlók:


Luk 16:22 Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám keblébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

Luk 16:23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, >>>>>kínokban lévén<<<<<......

2017. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 KZitus ***** válasza:
30%

Szia


Talán azért, mert erre vágyik, vagy ezt hallotta vlakitől, és ez megegyezik a gondolatvilágával.

2017. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagyok szektás, mégis egyet értek.


1. a halhatatlanság "egyedül Istené" (1Tim 6:16: Kié egyedül a halhatatlanság), mivel Ő nem teremtmény

2. a teremtmények elpusztíthatóak, halandóak, nincs örök életük (Mózes 1. könyve, a teremtésrõl 3:22 Azután ezt mondta az Úristen: Íme, az ember olyanná lett, mint miközülünk egy: tudja, mi a jó, és mi a rossz. Most azért, hogy ne nyújthassa ki kezét, és ne szakíthasson az élet fájáról is, hogy egyék, és örökké éljen,kiűzte az Úristen az Éden kertjéből, hogy művelje a földet, amelyből vétetett.)

Mivel Ádámék nem ehetettek az örök élet fájáról, így nem lettünk halhatatlanok.


3. a halhatatlanságra törekedni lehet (Róma 2:7 azoknak, akik állhatatosan jót cselekedve törekszenek dicsőségre, megbecsülésre, és halhatatlanságra, örök életet ad;)


4. Aki hisz Jézusban, az MAJD elnyeri a halhatatlanságot, de csak akkor amikor visszajön Jézus:

„Ímé, titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk, nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk. Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára. Amikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz Ige, amely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra” (1Kor 15: 51-54).


A prédikátor könyve 9:5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé.


A Jelenések Könyvéről amit írsz, azzal nem teljesen értek egyet, de a kérdés lényege úgyis a halottak állapotáról szólt. :)

2017. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 changename ***** válasza:
52%

Kérdező!


Egy pár Jézustol elhangzott kijelentés ami mattolja az általánosabb keresztény kigondolásokat!


Ján 6:39 Az pedig az Atyának akarata, aki elküldött engem, hogy amit nekem adott, abból semmit el ne veszítsek, hanem feltámasszam azt az utolsó napon.

Ján 6:40 Az pedig annak az akarata, aki elküldött engem, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon.


Ján 6:43 Felele azért Jézus és monda nekik: Ne zúgolódjatok egymás között!

Ján 6:44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, aki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Ján 6:47 Bizony, bizony mondom nektek: Aki énbennem hisz, örök élete van annak.

Ján 6:48 Én vagyok az életnek kenyere.

Ján 6:54 Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

2017. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 changename ***** válasza:
38%

"Az igazat megvallva, a te nézetedet csak néhány hétköznapi szektás vallja, többnyire JT-k és adventisták. Ez pedig a Bibliának egy teljesen ellentmondó nézet."


A vallásod dogmájának teljesen ellentmondó nézet


" Mi, "hétköznapi" keresztények szerint, az isteni kinyilatkoztatás Jézussal lett teljessé, az Ő tanításával lett teljes egésszé. Ezért például nem a Prédikátor könyvének tanításához fogjuk értelmezi az evangéliumok szavait, hanem pont fordítva."


Na ilyesmire Jézus soha nem tanított senkit

Mattoljuk ezt is:


Ján 6:45 Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.


"A lelkünk halálunkkor ítéletben részesül"



Ez eddi igaz.


Most jön a megtévesztés:


"és jut üdvösségre, vagy kárhozatra. Ezt számos ige igazolja közvetlenül vagy közvetve."


MEGVAN IRVA- megfizetek az utolsó napon


"A test feltámadása egy későbbi esemény, ezzel nincs összefüggésben."


Na ezt meg honét szetted?


*"Jó véget ér, aki tiszteli az Urat, halálának napján irigykedve nézik."*


Kik nézik? Mit néznek a lelkét vagy a testét? Hány másik ember látja az ember lelkét mikor meghal.


Vagy azok nézik akik halloták a halálakor kimondott ítéletet és tudják hogy jó véget ér.

De lehet vigasztalás és reménység is azok számára akik szeretik az Urat.


"Gondolom nem azért nézik irígykedve, mert valahol jót alszik, vagy lét - nem lét állapota közt lebeg, hanem mert üdvözült."


Elméletileg és ítélet szempontjábol igen és várja a feltámadást. Mert amilyen gondolattal meghal az ember olyannal támad is fel.

Hasonló ez ahoz mint aki sokat van kómában.


*"Mert könnyű Istennek, hogy kinek-kinek megfizessen

útjai szerint a halála napján."

Ez az ige inkább csak lehetőségkéne említi, de az előbbivel együtt már egyértelműen utal rá.*


Az téletre Isten határozatára utal nem pedig a lélek fel alá röpködésére.


***"Oniász megszólalt és azt mondta: „Testvéreinknek ez a barátja Jeremiás, Isten prófétája. Sokat imádkozik a népért és az egész szent városért.”"

Ez az ige nem csak azt mutatja, hogy Jeremiás lelke üdvözült, hanem azt is, hogy nem tétlen és imádkozik népéért.**


Amikor is bekövetkezik és ez Jézus szava szerin az utolsó napon.


"De ezeknél is nagyobb bizonyító ereje van Jézus szavainak."


Na ez már jó kijelentés


"Amikor a jobb latornak megígéri, hogy már aznap üdvözül."


Na!!! Jézus aznap nem volt a menyben vagy az Atyánál Lázárral hanem a kereszten volt meg a sírban a feltámadásig.


Erröl bizonyságot is tesz Jézus utánna.

Jézus ott akkor aznap a kereszten igérte meg hogy vele lesz a menyországban hogy mikor?

Jézus válasza: "megfizetek az utolsó napon."

Az eredetiben nincs vessző se a ma elött se a ma után.

Ott viszont mindketten tudták Jézus is és a latur is hogy meg fog még aznap halni a kereszten, így még aznap közvetlen a halála előt hallotta a Jézus ígéretét.


"Szegény Lázárról szóló példázatban is haláluk után egyből elfoglalják őket megillető helyüket."


Ez egy példázat, előrevetités mivel Istennél a mult a jelen és a jövő egybe van. Sok prófétának Isten előrevetitett dolgokat és jóval utánna történ meg.


"Az ApCsel is úgy beszél Júdásról, mint aki már elnyerte büntetését, a kárhozatot."


Hogy nyerje el a büntetését mikor Jézus mást mond.

Az itélet szempontjábol igen.


"Pál apostol Filippieknek írt levelében, Krisztussal való halál utáni közeli találkozásról beszél (nem sok évezredes alvásról)."


De vajon minek?Préd 9:7 Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmuk nincs többé; mivelhogy emlékezetük elfelejtetett.


Jézus, a Biblia a halál állapotát alváshoz hasonlítja.

Az alvásban nem érzékelhetö az idő!

2017. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 changename ***** válasza:
27%

"A halál nem csak Isten hiánya, hanem igazi fájdalom a Biblia szerint."


A Biblia szerint a halál állapota olyan mint az alvás;

Luk 8:52 Sírának pedig mindnyájan, és gyászolák azt; ő pedig monda: Ne sírjatok; nem halt meg, hanem aluszik.

Luk 8:53 És kineveték őt, tudván, hogy meghalt.

Luk 8:54 Ő pedig mindenkit kiküldvén, és a [leányzó] kezét megfogván, kiálta, mondván: Leányzó, kelj fel!

Luk 8:55 És visszatére annak lelke, és azonnal fölkele; és [ő] parancsolá, hogy adjanak neki enni.



"Nem csak itt a földi haláltusa fájdalmas, hanem a túlvilági része is, sőt ott lesz csak igazán kínos."



Sok horrorfilmet néztél.


"példa erre a gazdag és Lázár története.

Jézus szavai szerint a halál után angyalok viszik az emberek lelkeit vagy a megtartás helyére, vagy a pokolba. Ha levennéd a szemellenződ akkpr komolyan vennéd Jézus szavait,"


A gazdag és Lázár történetének egész más a mondanivalja.


"és nem hangoztatnál ilyen tévelygéseket, hogy alvás van meg hasonlók:"


Nem mi hangoztatjuk ezeket az általadi tévelygéseket meg hasonlókat hanem Jézus.


Luk 16:22 Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám keblébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

Luk 16:23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, >>>>>kínokban lévén<<<<<......


Mekkora ez az Ábrahám keble gondolom mindenki oda fog kerülni mi?


Várjál mert idézem Jézust- "meg van írva" állkeresztény:


Ján 14:2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna nektek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.

Ján 14:3 És ha majd elmegyek és helyet készítek nektek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.


MATT!


Szevasztok.

2017. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 changename ***** válasza:
27%

#9

Várjál mert idézem Jézust- "meg van írva" állkeresztény:


Javtás Ábrahámkeresztény :)


Bízok benne hogy nem ugy gondolod hogy Ábrahám lessz az ígérete azoknak akik elfogadják Jézust

2017. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!