Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is csak idő...

Szerintetek is csak idő kérdése, hogy eltűmjön a kereszténység?

Figyelt kérdés

(Más vallásokról nem tudok semmi, úgyhogy azokat ki is hagynám)


Legyünk őszinték, amikor megjelent a kereszténység, az emberek hinni akartak valamiben, abban is hittek ,hogy több Isten van. Voltak annyira műveletlenek az emberek, hogy rengeteg tudományos tényt nem voltak képesek felfogni és azt mondták rá hogy Isten műve. Akkoriban kinőtte magát egy elég nagy vallássá, megerősítette magát Róma szívében és azóta is ot van(Vatikán).


Viszont meddig fog ez így húzódni? Egyre több ember ateista, egyre több ember cask polgári esküvőt tart, van aki nem is házasodik, van akin(én is egy vagyok közülük) végigerőltetik gyerekkora óta elsőáldozást bérmálkozást konfirmálást meg a többit úgy, hogy az adott ember nem hisz Istenben, az egész csak képmutatás. Vajon mennyi ember van aki tényleg hisz benne? Egyre kevesebb. Ez alapján a számok amik nyílvánosak hamisak is. Merem állítani, hogy a "keresztény" szülők nagyrésze is csak képmutatásból, hagyományból kereszteli meg a gyerekét, a társadalomnak akarja megfeleltetni magát és a családját.


Gondoljunk bele, ha ma megkérdezi valaki milyen vallású vagy itt M.o-on azt mondod, hogy keresztény és aki kérdezte megnyugszik, de nem azért mert hiszel Istenben csak mert keresztény vagy. Ergo nem robbantod fel magad az Istened nevében nem lopkodsz nem ölsz meg senkit stb...


Meddig tudják még kihúzni a keresztény egyházak? Elhiszi egyáltalán akárki is, hogy a világ vezetői közül akármelyik is vallásos? Szerintetek nem valószínű, hogy ez az egész vallásosdi a haláltusáját vívja az idővel?



2017. júl. 16. 20:28
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
38%
Addig örülj, amíg van "kereszténység". :)
2017. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
63%

A kereszténység nem hiszem. Mindig is lesznek olyan emberek akiknek megnyugvást jelent a hit.

Ami talán el fog tűnni nemsokára, az a fiatal föld kreacionizmus és a hasonló elképzelések, mert az tény, hogy a szó szerinti (és sokszor teljesen kiforgatott) értelmezés tarthatatlan. Gyakorlatilag már alig akad egy-két olyan kreacionista elképzelés ami ne lenne már többszörösen is megcáfolva, szóval egyre kevesebben gondolkodnak már ilyen bigott módon.

2017. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem fog eltűnni, hanem meg fog reformálódni. Nagyon sok minden át fog alakulni, pl. amint kihalnak az öregek, szélesebb körben el fog terjedni a gitáros mise, a karizmatikus dicsőítés, stb.


Amúgy nagyon sok múlik a jó papokon, pl. állítólag a kispesti Nagyboldogasszony templom fullosra van járatva, mert nagyon jó a pap.


Én hívő keresztény fiatal vagyok, és nekem elhiheted, hogy én nem képmutatásból fogom megkereszteltetni a gyerekem, hanem mert komolyan hiszek. És hidd el, sokan vannak még így. :) Vannak nagyon jó helyek, ahova sok fiatal jár még, a városokban sok a hívő fiatal. :) Nem fog eltűnni.

2017. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
55%
Kevesebb a pap, mint a kommunizmusidején. Bár nem tudom, hogy akkor hogy álltak hozzá, de azt tudom, hogy a papok száma jelentősen csökkent, legalább egyharmadára! Ha így folytatódik, a kereszténység eltűnik, hiszen nem lesznek papok! IGEN, a papoknak, immár nem csak a templom falai között kéne hirdetni, és ha ott hát, akkor nem csak a sablonos egyszerű unalmas szövegeket, hanem tanítaniuk kéne, mint régebben az apostolok, próféták, különben a kereszténységnek annyi! Ugyancsak a papoknak, a gyülekezetek vezetőinek közvetlenül a hallgatókhoz kéne szólni, nem csak beszélni. Senki sem támadja a kereszténységet Európában, mégis gyorsabban tűnik el, mint azokon a helyeken, ahol ölik őket! A kereszténység passzív támadás alatt van, szónoklatot mondani nem lehet, az emberek által támadva lenne, sőt, rendőrségre lenne cipelve közterületen lévő zaklatásért, stb. A kereszténység eltűnőben van, mert az emberek ellene vannak! Nincs közvetlen harc, de az értékrend felcserélődött a fejükben. Nem, nem feltétlenül bűnözésre gondolok! Hanem nem azt mondják, ők jók és elfogadóak, kinek kell kereszténység? A kereszténységet itt is támadják, nem fegyverekkel, nem terroristákkal, minek, hiszen ott a keresztények mellé állnak. Itt szavakkal támadják, érvekkel, a világ elég nagy táján. Itt nem vallási támadásról van szó, hanem egyszerűen egyet nem értésről a világ minden táján!
2017. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
29%

"nem terroristákkal, minek, hiszen ott a keresztények mellé állnak"


Úgy értem, ahol támadják a keresztényeket, ott összefognak! Ott látható, hogy gyilkolások vannak ok nélkül, és ott azért a békés keresztények mellé állnak! De itt nincs támadás, hanem inkább a kereszténység maga bomlik, hígul fel, ami sokak számára nem is baj, de a gond, hogy ez egy erkölcsi tartalmakkal rendelkező vallás, amely hatalmas visszafogó hatással rendelkezik. Elég ütős, világmegváltó beszédek kellenének ahhoz, hogy ezt a folyamatot visszafordítsuk! És láthatóan elég sok pap nem él ezzel.

2017. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 imakommandós ***** válasza:
28%

Annak a fajta kereszténységnek ami a Katolikus múzeumokban haldoklik szerintem se sok ideje van.

Ha a só erőtlenné válik akkor kidobják és megtapossák az emberek.

2017. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
62%

Ez a "halál tusa" már mintegy 2000 évvel ezelőtt elkezdődött, Jézus keresztre feszítésével.


Akkor is azt gondolták Jézus ellenségei, hogy na most má' vége, mert kinyírtuk a vezérüket. :)


Valójában "Ég és föld elmúlnak, de Jézus Igéje soha el nem múlik".


Tehát pont fordítva, mint ahogyan azt elképzeled kedves kérdező, az "idő vívja a haláltusáját", de nem a Jézusba vetett hit, mert a HITen nem fog az idő vasfoga sem.

2017. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
63%

A felvilágosodás korától kezdve temetik a vallást, a kereszténységet, mivel azóta is áll, a felvilágosodás nagy gondolkodói pedig már régen elporladtak, gondolom téged is túlél és még számtalan generációt, amíg világ a világ. Egyébként csak Európára, és itt sem minden országra jellemző a kereszténység visszaszorulása, a világban pont ellentétes a helyzet.


Ráadásul honnan tudod, hogy nem a keresztényeknek van igaza? No nem mindnek, mert néha nekem is égnek áll a hajam néhány hozzászólástól, de úgy a többségnek.


Honnan tudod, hogy kinek milyen a hite? Én pl. pont úgy látom, hogy teljesen ateista (amolyan keményvonalas), nagyon kevés van. Az emberek többsége hisz, legyen akár ez a kereszténység, vagy más vallás, vagy csak egyszerűen egy felsőbb létező.

2017. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
30%

Többször elmondtam már, de szerintem ez a dolog nyitja.

Úgy 30-35 éve olvastam egy tudományos cikket. Hőtérképet készítettek az emberi agyról, és azt találták, hogy a vallásos emberek agyának egy bizonyos meghatározott pontja melegebb, mint az ateistáké. Ezért ők a hitük tárgyát teljesen kézzelfogható valóságként képesek érzékelni, és nem is értik, hogy más emberek hogy lehetnek ilyen vakok, ilyen elborultak, hogy ne látják, ami a napnál is világosabb.

Olyan ember, akinek az agyának egy bizonyos meghatározott pontja melegebb, mindig fog születni. Nagyjából annyi, mint akinek nem. Ennélfogva vallás mindig lesz, míg ember él a földön. A keresztény hit valójában egy szép hit (itt most nem az ószövetségre gondolok), és nem valószínű, hogy eltűnik a süllyesztőben. Újra és újra fel fog támadni, még ha mi, ateisták mesebeszédnek tartjuk is az egészet.

2017. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 KZitus ***** válasza:
59%

Szia


Isten szemszögéből nézve, soha nem múlhat el a kereszténység, mert az azt jelentené, hiába jött a földre krisztus, hiába tanított, és hiába halt meg értünk - na ezért lehetetlen.

Kriszus tanítása mindig itt lesz a földön, és Isten akarata, Krisztus tanítása szerint, meg fog valósulni ahogyan a mennyben úgy itt a földön is.

2017. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!