Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kreacionizmusr...

Mit gondoltok a kreacionizmusról, áldás vagy átok a kereszténységre nézve?

Figyelt kérdés

Személyesen nem nagyon ismerek kreacionistákat, az eddigi gyülekezetekben ahol megfordultam, nem is volt kérdés hogy a Föld tényleg 4,6 milliárd éves, hogy az evolúció létező dolog, stb.

Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld, és nem szeretnék ugyan neveket mondani, de egyesek teszik mindezt olyan minősíthetetlen stílusban...


Én elgondolkoztam, nem-e pont hogy ártanak ezzel a kereszténységnek? Hiszen ránéz egy átlagember az írásaikra, meglátja hogy "Mi? 6000 éves Föld? Ezek hülyék!", és ha meg is lett volna az esélye hogy érdeklődjön Isten igéje iránt, a kreacionista elképzeléseket látván inkább elfordult a vallástól.

Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények.


Ti hogy látjátok?


2017. júl. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
21%

Hol vannak az átmenetet bizonyító leletek? Vagy szerinted a véletlen képes volt egyből hibátlant alkotni mind az emberi testre nézve, mind a természetet illetően?

A kereszténységre nézve az ál és hobbi keresztények a veszélyesek.

2017. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
61%

Szívemből szóltál.

De hozzátennék még valamit. Abban a stílusban ahogy írkálnak, pl a hírhedt 44%-os (plusz-mínusz 2%), én felvetném azt az ötletet is, hogy nem is keresztények. El tudom képzelni hogy inkább egy ateista kölyökről van szó, aki most hogy nincs suli, azzal szórakozik hogy próbálja lejáratni a kereszténységet azáltal, hogy kereszténynek adja ki magát és a nevükben állít marhaságokat, személyeskedik, vádaskodik, hazudozik, stb.

2017. júl. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
55%

Önmagában nem átok szerintem, szabadság van, mindenki abban és úgy hisz, ahogy szeretne. Viszont az már súlyos átok, akik szinte üdvkérdést csinálnak belőle és kárhoztatják azokat, akik elfogadják a tudomány felfedezéseit. Az is átok, hogy vannak olyan fundamentalista szekták, amik rákényszerítik híveiket ennek elfogadására.

Egyébként nem minden kreos a 6000 éves földben hisz, nekik is vannak sokkal kifinomultabb elméleteik, amik már-már valóságosnak hatnak. Persze őket kivetik maguk közül a "6000 éves földesek", mondván ők nem "igazi" kreacionisták. Pedig csak a fogalmat kéne értelmezniük (ami láthatóan nem megy nekik), és kiderülne, hogy ők is azok.

2017. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
27%

Áldásos. Végre valakik bizonyítják, hogy a Biblia nem mese, a teremtéstörténet megáll a maga valóságában. Engem anno a kreacionizmus gyökereztetett bele Jézusba

Az ateisták nem ezért nem hisznek, ezt csak a kreacionizmus iránti elvakult gyűlöleted szeretné.


"Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények. "

Pl. Isten szava? Biblia?


"Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld"

Jobb lesz, ha beletörődsz. Isten igazságát neked sem fog sikerülni kiradírozni


"milyen butaságokban képesek hinni a keresztények"

Pl? Törzsfejlődés? Az ugye nem zavar, hogy Jézust kitalált személynek mondják? Azért beléjük karolva gyalázod a keresztény-kreacionistákat. Hát ezért hívunk álkereszténynek


Remélem kipanaszkodtad magad, és örülsz a "keresztényi" lejárató kampányodnak.


De tudod mit? Róma 14 alapján elfogadlak hitben gyengének. Te hány %-os vagy? A 64%-os?

Az Úr adjon Neked hitet és belátást!

2017. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

#1

Australopithecus afarensis, Australopithecus africanus, Kenyanthropus platyops, Paranthropus boisei, Paranthropus robostus, Homo habilis, Homo ergaster, Homo erectus

Már egyik sem majom de még egyik sem ember, hova kellenek jobb átmenetek?


Ami pedig az emberi testet illeti, messze nem tökéletes, rengeteg szempontból bár működőképes, de logikátlan. Ez jól látszik pl abban hogy mennyi hát- és derékproblémával küszködnek 190 centi felett az emberek, mert evolúciós szempontból nagyon rövid ideje egyenesedtünk fel, és még messze nem alkalmazkodott hozzá tökéletesen a testünk. Vagy hogy mennyi nyűgje van a legtöbb embernek a bölcsességfogaival, ugyanis az állkapcsunk is folyamatosan rövidült az evolúció során. És rengeteg ilyen példa van még.


#2

Ez is egy érdekes elképzelés.


#3

Ja igen, hallottam már réselméletről is például, ami szerint, ha jól értettem, az emberiség 6000 éves, a világunk amúgy simán lehet sokmilliárd. Mindenképpen reálisabb elképzelés, de még nem ismerem olyan mélyrehatóan az elképzelésüket hogy véleményt formálhassak róla.

2017. júl. 17. 09:53
 6/82 anonim ***** válasza:
21%

"szinte üdvkérdést csinálnak belőle és kárhoztatják azokat, akik elfogadják a tudomány felfedezéseit"

Azaz az ateista természetfilozófiát?:) Akkor higgy a világnak. A kreacionizmus megmarad tudományos alapon:)


"Abban a stílusban ahogy írkálnak, pl a hírhedt 44%-os (plusz-mínusz 2%), én felvetném azt az ötletet is, hogy nem is keresztények. "

Örülök, hogy fájok. Ez tesz bizonyosságot. A sátán nem dolgoztatna titeket, ha nem lennék veszélyes:)

A stílusommal nincs baj, hiába kamuzzátok be

2017. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:

#4

Most elég jól visszaigazoltad az elképzelésemet (de a második válaszolóét is).

Egyből személyeskedsz, álkereszténynek meg gyűlölködőnek kiáltasz ki.

Köszönöm a megerősítést!

2017. júl. 17. 09:56
 8/82 anonim ***** válasza:
74%

"A sátán nem dolgoztatna titeket, ha nem lennék veszélyes"

Naiv kisfiú vagy te, nem veszélyes. Mire lennél az? A válaszaid alapján úgyis nyilvánvaló hogy nem vagy keresztény, nem hinném hogy bárkit is át tudsz ejteni ezzel a stílussal ami a válaszaidból árad.


"A kreacionizmus megmarad tudományos alapon"

Tényleg, tett már egyetlen tudományos felfedezést is a kreacionizmus? Hallgatlak!

2017. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
90%
Hát úgy gondolom, mindenki abban hisz, amiben akar. Engem nem zavar az, hogy ők 6000 évesnek gondolják a Földet, sokkal inkább zavar, hogy nem tartanak minket igazi kereszténynek, mert mi elfogadjuk az evolúciót. Rendszeresen megkapom ezeb az oldalon, hogy én csak álkeresztény vagyok. Szerintem ez a gyűlölködés sokkal inkább átkos, mint az, hogy ők szó szerint veszik a teremtés könyvét.
2017. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudod mi az az átmenet????


Akkor kérdezek: mi volt a szív előtt? Hogy alakult ki (nagyon remélem, hogy ismered annyira az emberi testet, hogy tudd mennyire komplex). Hát a vese? A máj? Hogy történt, hogy hirtelen nagyon sok kétféle ivarszervű egyén alakult ki, akik tudtak egymással szaporodni? Ismered egyáltalán a szaporodást? Van fogalmad arról, hogy mit tartalmaz a két ivarsejt? Ivarszervek előtt mi volt? Állítólag lassan alakult ki az ember, mégsem találunk egy olyan leletet sem, ami mutatnaá, hogy a szaporító szervek közül épp melyik fejlődne. Ma bármi is hianyzik, akkor nincs szaporodás, tehát ennek egyszerre kellett történnie.


Végül is csak gondolkodni kéne. És nagyon becsülöm a 44%os válaszolót, mert minden esetben a gyalázatos kommentek ellenére ember marad. Vegyél róla példát!

2017. júl. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!