Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallás - házasságon...

Zsidó vallás - házasságon kívüli szexuális élet?

Figyelt kérdés

A kereszténység a házasságon kívüli szexuális életet tiltja, ahogyan az iszlám is. A zsidó vallás is, vagy az csak a házasságtörést tiltja?

Érdekelne, vajon a héber fordítása hogyan hangzik pontosan ennek a parancsolatnak, és hogy egyéb megközelítések születtek-e. Zsidó emberek válasza érdekelne főképp, hiszen azt ők tudják a legjobban.



2017. júl. 18. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

A Talmud egy szennyirat. Konkrétan megtalálod benne, hogy tiltja a 3 évesnél fiatalabb kislánnyal való szexelést. Evvel önmagában nem lenne gond, a gond ebben az indirekt megfogalmazás... Érted... Bár lehet, hogy direkt megfogalmazásban is szerepel, tehát hogy a Talmud szerint "3 évessel lehet".


Nem tudok se héberül, se más, korabeli nyelven, csak fordítást láttam.


Tele van hasonló szenny dolgokkal a Talmud, amennyiben hihetünk az ismert fordításoknak.

2017. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es. A talmud nem a betartandó törvények könyve. A talmud az elmúlt párezer évben élt rakás rabbi tanításainak a gyűjteménye ömlesztve. Senki nem fogadja el a talmudot teljességében, mert egy csomó dolognak az ellentéte is benne van (egyik rabbi így gondolta, a másik úgy). Másodsorban pedig sehol nem tanítanak olyat, mint amit te írtál. A fordításod sem helyes, az értelmezés meg végképpen. Nem akarok teológiai vitákba merülni, de ha angolul rákeresel a google-ben, több rabbi is részletesen leírja miről van szó.


Válasz: Tiltják. Az ószövetségi könyvek is többször megemlítik, de ha csak a tórát nézzük, az is (pl. Tízparancsolat).

2017. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Olyan ez kérem, mint pl.ha azt tanítod,hogy 2×2=6 akkor azt fogják továbbadni.


Magyarul, nem laknék olyan házban, és nem mennék át egy olyan hídon, amit az így tanított mérnök tervezett.


Ezt tanították, ebből tanulnak,okulnak ma is. És persze, hogy kifelé nem ezt kommunikálják. Mint az iszlám.


Nem fejtegetem most. Majd megteszi más.


szép napot

2017. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezért fogalmaztam úgy, hogy "amennyiben hihetünk az adott fordításnak". Tisztában vagyok avval is, hogy az iszlámot szélsőségesek (pl ISIS) kiforgatják. Az Korán például a békét hirdeti, tudtommal (ld: Mihálffy Balázs, magyar iszlám pap).
2017. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem fordítják ki sem az iszlámot, sem a judaizmust.


Egyszerűen, ezek ilyenek !


Az mondani, hogy ezeket csak kiforgatják, teljes tévedés, és veszélyes dolog.


Nem nehéz megtalálni azokat az írásokat, amik elmondják,elmagyarázzák a vallásokat.


ALAPVETŐ olvasmánynak kellene lennie, mindenképpen, mindenkinek, a biblia, korán, talmud, saria, hadiszok stb.

És igen. Csupa kisbetűvel mint Nemecseket.


Ennélkül félrevezetnek ezek a mocskok. Belehazudnak a szemedbe, és közben a véredet akarják.


Sajnálom, hogyha ez neked, -vagy bárki másnak- így túl gyors, vagy hihetetlen, de attól még igaz.


Nem fogok oldalakat írogatni, mert erre most nincs időm. Valamint, nem kívánok egy másodpercel sem több időt fordítani, az ábrahámita szemétre, mint amit nagyon fontos.

Kutakodtam, végigolvastam és rosszúl lettem ettől a mocsoktól.


Ne hagyd magad megtéveszteni.


szép napot

2017. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Téged döngöltelek, - a saját butaságod miatt, mentálisan - a porba mi.


Most meg idejössz, pontozgatni? Engem, a pontok nem érdekelnek.


Hozzád méltó, sunyi, sekélyes - szerinted - bosszú.


Jót röhögök, a vergődéseden!

2017. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, ki pontozott le másokat itt? És miért?

(Az első voltam.)

2017. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

8- as nem rólad van szó. A 6-al volt egy kis teológiai vitánk, melynek következményeként, átjött piszkoskodni.

Név nélkül természetesen.


Ennél már, mérföldekkel jobban tisztelem KZitus- t is (most ép ő jutott eszembe) .

2017. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsi légyszi jelöld meg dátummal, akire gondolsz, mert közben, ahogy látom, töröltek egy hozzászólást, és csúszott az egész sorozat.


(Én egyébként nem nagyon írtam mostanság vallási kategóriába.)

(Az első voltam.)

2017. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most az 5. és a 6. is én vagyok. De az 5. válaszom után, volt egy válaszoló. Róla volt szó.
2017. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!