Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek egy...

Keresztények! Szerintetek egy keresztény embernek szabad olyan videojátékokkal játszania, amiben lőni, ölni is kell, vagy erőszakos?

Figyelt kérdés
Manapság egyre több az ilyen játék, én is játszottam/játszok ilyennel 13 éves létemre. Tudom, manapság ez nem ritka, nem kell messzire mennem, az osztálytársaim is nagy részben ilyenekkel játszanak. A szüleim nem igazán támogatják ezt a játék dolgot, a testvéremmel közös gépünket is nagyrészt a saját zsebpénünkből vettük. Azonban nem tudom, hogy a vallás mellett meg-e fér a videojátékozás. A neten ezt konkrétan nem írták le, csak hogy ne vegye el az időnket más, hasznos tevékenységekről, meg hogy jobb az olyan hobbi, amivel alkotsz, vagy Istent dicsőíted. Viszont panelházban lakok, a hétvégi házunkhoz ritkán járunk ki,ebben a melegben meg nem tudok kint lenni egész nap a barátaimmal. Szerintem napi 1-2 óra nem gond, több már egészségtelen is. De mi a ti véleményetek, keresztények?

2017. júl. 20. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha helyén tudod kezelni a dolgokat, miért ne szabadna?

Gond akkor van ha már függővé válik az ember és tényleg olyan sok időt vesz el az életéből, hogy az már káros. De ahogy egy autós játéktól sem lesz versenyző valakiből, értelmes ember meg nem lesz gyilkos attól hogy néha játszik egy lövöldözős játékkal.

2017. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ameddig el tudod különíteni a játékot a valóságtól, és nem válsz tőle agresszívvé, nem leszel függő, addig nincs vele gond.
2017. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

13 évesen már lehet, hogy elég érett vagy hozzá, hogy ezt az igét megértsed, ha gondolkozol rajta...


"»Minden szabad nekem!« Csakhogy nem minden használ. »Minden szabad nekem!« Csakhogy én ne legyek semminek a rabszolgája."

1 Korinthus 6:12

2017. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát...talán megértettem, csak nem biztos, hogy jóra gondolok.
2017. júl. 20. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem! Nem szabad !


És azééé nem, mer csak !


Ha csak még egyszer, karnyújtásnyira is megközelíted a számítóördögöt, azonnal megyel a pók-olBAN. ☺☺☺

2017. júl. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vaszil44 ??? :)
2017. júl. 21. 08:43
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad, sőt mondhatnám tilos. Mivel ahogyan gondolkodik az ember, olyan ő. Meg van írva. ha nézünk ilyeneket pláne élvezettel akkor az beágyazódik észrevétlenül az elménkbe, lelkünkbe. És falat emel Isten és közénk. + ördögi készségeket szül. Pl ha ingerel valaki , idegesek leszünk, felháborodunk, nemtudunl uralkodni magunkon. Stb.
2017. júl. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom 500 éve is sokat kockultak az emberek, azért égettek nőket. Ti rohadt keresztények vagytok a világ pestise.
2018. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy játékban nem szabad ölni de a valóságaban lehet több millió eretneket megölni lehet keresztények?!
2022. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!