Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/142 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ha ezt tanítják, akkor a kedvükért a héten a szombat esti szentmisére megyek... :))
2017. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/142 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Ez egy vélemény volt, nem tanítás! Az Adventisták nem tanítanak ilyet. Az Adventista tanítás szerint az üdvösség egyedül hit által van.


Üdv. Péter

2017. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/142 A kérdező kommentje:
Péter: a zugligeti közösségben is ezt tanítják. Akkor ők egyéni véleményt követnek?
2017. júl. 20. 22:19
 4/142 Pietrosol ***** válasza:
21%

Szia!


Szombaton a padlizsán közepét okosba kiszedem és lecsót teszek a helyére, majd grano padano, pecorino és trappista keverékkel megszórva visszarakom 200 fokon hőlégkeverésre.


Aki finomat akar enni szombaton és ezt mástol várja szombaton az képmutató, öntudatlan, debil.

2017. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/142 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem is mondják ki, és ezért azt vallják hogy ők nem tanítanak ilyet, kimondatlanul is üdvösségkérdést csinálnak belőle, akármennyire is álszenteskednek. Évekig tanulmányoztam őket, borzalmas! A központi teológiájuk, mindennél előrébb való, bőven Jézus előtt!
2017. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/142 anonim ***** válasza:
87%

A kérdéses idézet pont nem egy adventistától származik :)


Amúgy tényleg nem tanítunk ilyet, hitelveink között a hit általi megigazulás szerepel. Efézus 2:8-9 alapján. A cselekedetek nem tesznek hozzá semmit az üdvösséghez.


A szombatot úgy gondoljuk hogy Biblikus tanítás, ami ma is érvényes. Az üdvösséget nem befolyásolja, ahogy semmilyen más cselekedet sem, de mi úgy gondoljuk hogy Isten azt kéri tőlünk, hogy tartsuk meg ezt a napot. Ezt valljuk és tanítjuk. Azonban az üdvösség egy más kérdés, ami csak kegyelemből van.

2017. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/142 anonim ***** válasza:
0%

Ti nem adventisták vagytok akkor, hanem Pálisták, ugyanis Jézus nagyon is a cselekedeteket helyezte az üdvösséghez:

Jézus soha nem hirdette a csupán hit szerinti üdvösséget, ezt Pál hirdette csak.


Mt 16,27

Mert az embernek Fia eljő az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek az ő cselekedete szerint.


Jn 3,21

A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.


Jn 14,12

Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.


Máté 7,24: Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát


De ezt Jakab is tudta.

Jak 2,17

Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.


Jak 2,18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.


Jak 2,20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?


Jak 2,21

Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?


A cselekedetek nélküli megigazulást a hamis tanító Pál hirdette csak.

2017. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/142 anonim ***** válasza:
91%

A kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.


Az üdvösség kegyelemből van, hit által. Nem cselekedetekből. Viszont a hit következménye a cselekedet. Szintén fontos, hiszen megmutatja a hitünk.


Vagyis az üdvösség hit által van, és a cselekedetek is hitből vannak. Mindkettő a hitből fakad, de a nem a mi cselekedeteinkből van üdvösségünk (abból nem is lehetne, bűnösök vagyunk), hanem Jézus tökéletes tetteiből.

2017. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/142 anonim ***** válasza:
70%
Jézus többször kihangsúlyozta, hogy nem hit alapján, hanem cselekedet alapján ítéli meg az embert. Az adventistát idézem: "hitelveink között a hit általi megigazulás szerepel" Ez Jézus tanítása ellen van. Jézus soha ilyet nem állított.
2017. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/142 anonim ***** válasza:
59%
Ha azt mondod, tehát, hogy cselekedet által van az üdvösség? De fel vagytok háborodva, amikor azt állítjuk, hogy szerintetek a szombat nap megtartása üdvösség kérdés, akkor kikéritek, hogy nem, mert azt valljátok, hogy hit által van az üdvösség. De ha azt mondom, hogy Jézus a cselekedetek általi üdvösséget hangoztatta, akkor azt mondjátok hogy a hit vezet a cselekedetekhez, tehát mégiscsak cselekedet által van az üdvösség, hiszen ahogy Jakab írta, mutasd a cselekedeted, és megmondom a hitedet. Akkor a szombat nap megtartása a hit általi cselekedet, vagy sem? Ha igen, üdvösség kérdés, ha nem, hazug cselekedet.
2017. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!