Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sola Scriptura Teológiai...

A Sola Scriptura Teológiai Főiskola ugye az adventista közösséghez kapcsolható?

Figyelt kérdés
2017. júl. 21. 10:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ő iskolájuk. Meg azt hiszem a KERAK-é, de lehet, hogy már egyesültek
2017. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ.

Csak én nem találom ezt feltüntetve a honlapon, vagy valóban nem írják ki?


Más közösségek oktatási intézményei egyértelműen feltüntetik, hogy rk., grk., református vagy evangélikus, stb.

Az ott oktatók neve alapján tippeltem csak, hogy melyik közösséghez tartozik ez az intézmény.

2017. júl. 21. 10:45
 3/34 anonim ***** válasza:
34%
Én sem találom. Az Adventisták szeretnek ködösíteni:) Nem akarom megbántani Őket!
2017. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nekem SEMMI bajom nincs azzal a közösséggel, csak éppen az egyházi intézményekkel kapcsolatban nézelődök a neten és így tűnt fel, hogy a Sola Scrotura nevűnél nincs egyértelmű utalás, csak az ott oktatókról olvasva tippeltem meg az intézmény mögötti felekezetet.
2017. júl. 21. 11:22
 5/34 anonim ***** válasza:
Nekem sincs bajom Velük
2017. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

#4


Sola Scrotura javítva erre: Sola Scriptura :)

2017. júl. 21. 11:32
 7/34 anonim ***** válasza:
27%

Egyébként érdekes, mert van nekik az a bibliamagyarázó oldaluk, ahhoz se tüntetik fel, hogy kihez köthető. Egy laikust sajnos nagyon könnyen megtéveszthet, csak a Szentírásban jártasabb embereknek tűnik fel, hogy valami nem stimmel a magyarázatokkal.


Szóval van igazság a 3-as hozzászólásban.

2017. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

#7

El tudnád küldeni a linket? Jöhet privátban is.

Nagyon szépen köszönöm!

2017. júl. 21. 16:22
 9/34 anonim ***** válasza:
18%
A biblia.hu az övéké. Nekem sem esett le azonnal, hogy az övéké, de feltűnően törvénykező, tele szeretetlen magyarázattal.
2017. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudtam, hogy a biblia.hu is az övék, persze ott sincs feltüntetve semmi a felekezetről, szóval gondolhattam volna. Bár rámentem a tanításos részekre és teljesen nyílvánvalóvá vált.


Egyébként én a bibliasuli oldalra gondoltam. Valamiért a krisztusi szeretet, a megváltás, az üdvösség témakörök rovására túl sokat foglalkozik a próféciiákkal, Jelenések könyvével, mit együnk és mit ne, stb... Szóval nem egy javasolt oldal, inkább kerülendő a Szentírással még csak ismerkedő emberek számára.

2017. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!