Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mennyire ütközik a kereszté...

Ez mennyire ütközik a kereszténységgel?

Figyelt kérdés

[link]


Meríthetünk belőle?

Itt azt mondják ne koncentráljunk arra amit nem akarunk,mert azt is megkapjuk-nem akarok beteg lenni= beteg akarok lenni.

Máshol meg azt, hogy a NEM-nek nincs jelentősége.

Ezek az ezoterikus irányzatok....



2017. júl. 21. 12:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Más kérdés,hogy nem visz el minket az önzés felé,hogy magunknak kívánunk folyamatosan?
2017. júl. 21. 12:58
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Ütközik. Az Úrban bízunk hitel vagy magunkban és a hipnózisban, meg más hókuszpókuszokban?


Persze vannak benne hasznos dolgok, pl. hogy ne gondoljunk rosszra, legyünk pozitívak, ügyeljünk a szavainkra, stb. De ezek az apostoli levelekben is benne vannak

2017. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

"Más kérdés,hogy nem visz el minket az önzés felé,hogy magunknak kívánunk folyamatosan?"

Tökéletes meglátás. Jakab Igét idéznék:


4,1 Honnét vannak háborúk és harczok közöttetek? Nem onnan-é a ti gerjedelmeitekből, a melyek a ti tagjaitokban [1 Pét. 2,11. Róm. 7,23.] vitézkednek?

4,2 Kívántok valamit, és nincs néktek: gyilkoltok és irígykedtek, és nem nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert nem kéritek.

4,3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.

2017. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor,hogy kell jól kérni?

Hogy kell Istent kérni,hogy segítsen?

2017. júl. 21. 15:39
 5/13 anonim ***** válasza:

"Akkor,hogy kell jól kérni?

Hogy kell Istent kérni,hogy segítsen?"

Erre a kérdésre nehéz kapásból felelni.


Ide kapcsolódnak Jézus szavai:


Máté

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?


6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.


6,33 Hanem [Róm. 14,17.] keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; [1 Kir. 3,13.14. Zsolt. 37,4.25.] és ezek mind megadatnak néktek.


6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert [vers 11. 2 Móz. 16,19.] a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Ha Isten dolgát cselekszed hívőként, akkor teljesíti a kérésedet is. Ha a magad dolgára kell, akkor nem teljesíti. A hívő élet nem jár gazdagsággal, mindig meg kell elégedni, amink van. Gyakorolni kell Pál és az apostolok által leírt életet Jézusban, és akkor az ember ráérez erre

2017. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon. Ég és föld, tűz és víz, világos és sötét.
2017. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Más kérdés,hogy nem visz el minket az önzés felé,hogy magunknak kívánunk folyamatosan?"


Van olyan,amit nem magadnak kívánsz az életben?:)

Alaposabban belegondolva,milyen indítékból teszed a dolgaidat?


"Itt azt mondják ne koncentráljunk arra amit nem akarunk,mert azt is megkapjuk-nem akarok beteg lenni= beteg akarok lenni.

Máshol meg azt, hogy a NEM-nek nincs jelentősége."


Egy fontos dolgot kell itt megértened:

Az érzéseid azok,amik soha nem hazudnak! Ezeket nem tudod letagadni,hiszen ezzel magadat csapnád be,akkor viszont nem működik a dolog.

Példa:valamitől nagyon félsz.Elkezded magadban mondogatni,hogy "Nem félek,nem félek,nem félek!"

Közben pedig azon kapod magad,hogy egyre nagyobb félelmet érzel,és még talán be is következik,amitől félsz.

A lelked látja,hogy hazudsz magadnak,ha kétségbeesetten el akarsz érni valamit,azzal pontosan azt bizonyítod,hogy nem áll rendelkezésedre az erőd hozzá.Márpedig szarból nem lesz vár.

"Jajj,nem akarok beteg lenni! Nagyon remélem,hogy nem leszek az! Istenem,ugye nem leszek beteg? Méltó vagyok rá,kis porszem,hogy megkapjam?"

Milyen érzéseket közvetítenek ezek a mondatok,amikor kimondod?

Érzel bennük valódi hitet,határozottságot,bátorságot,belső erőt?

Nem lehet úgy hinni,ha közben nyámnyila az ember,tele a gatyája.Jézus mit mondott? "Ne félj,csak higgy!"

Szóval "remélem,bárcsak" és mindenféle jajveszékelés helyett HATÁROZD EL,hogy úgy lesz.DÖNTS.MÉLTÓ VAGY RÁ.És előre adj hálát,hogy már megvan az,amit kérsz.Tehát TUDOD,hogy a tiéd.A kétségeket ignoráld magadból,akárhányszor is bukkannak fel.

Így kell kérni Istentől,ez a hálaadás.

2017. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Van olyan,amit nem magadnak kívánsz az életben?:)

Alaposabban belegondolva,milyen indítékból teszed a dolgaidat? "


Igen. Pl. kívánom, hogy a szomszédom gyógyuljon meg. Ezen felül rengeteg dolgot nem magamnak kívánok. Önző ember lehetsz...


"Az érzéseid azok,amik soha nem hazudnak!"

Az érzésekre egy keresztény nem hagyatkozhat, mert az megcsalja. Az Ige, ami sosem hazudik


"Példa:valamitől nagyon félsz.Elkezded magadban mondogatni,hogy "Nem félek,nem félek,nem félek!" "

Ellenpélda: indokolatlan félelem, a fóbia. Máris becsaptak az érzéseid.


"Szóval "remélem,bárcsak" és mindenféle jajveszékelés helyett HATÁROZD EL,hogy úgy lesz.DÖNTS.MÉLTÓ VAGY RÁ"

Szerintem ez az ezotéria rovatba való, itt most kereszténységről van szó ...

2017. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Igen. Pl. kívánom, hogy a szomszédom gyógyuljon meg. Ezen felül rengeteg dolgot nem magamnak kívánok. Önző ember lehetsz..."


Igen önző,sőt,tudod mit,velejéig mocskos világi ember vagyok.Hiszen ismersz....Én soha nem kívántam még másnak,hogy gyógyuljon meg.Te viszont sokkal jobb vagy nálam.Egoizmus és lenézés nélkül gondolod azt rólam,hogy én hozzád képest egy önző ember vagyok.

Arra akartam utalni,hogy az ember mindent önérdekből tesz.De ezzel nincs baj.Ha a szomszédodnak jót kívánsz,akkor is jó érzés fog el,tudod,hogy az neked is jó.Esetleg vállon is veregeted magad,hiszen jót tettél valakivel.Természetesen ha valaki nem tudja a határt,abból galiba lehet,és ez bármire igaz az életben.


"Az érzéseid azok,amik soha nem hazudnak!"

Az érzésekre egy keresztény nem hagyatkozhat, mert az megcsalja. Az Ige, ami sosem hazudik"


Ha ennyire nem bízol a saját érzéseidben,miért kívánsz jót a szomszédodnak,vagy miért teszel jót bárkivel is? Lehet,hogy rosszat teszel vele,mert azért kapja a betegséget,hogy a szenvedéssel tanuljon valamit,te meg a jó kívánságoddal lerövidíted a betegségét,így nem végzi el a feladatát.Vagy valakivel jót teszel,közben nem is arra van szüksége,csak te látod úgy.A pokol útja is jószándékkal van kikövezve alapon.De rendben,ahogy gondolod.A kérdezőre sem erőltettem rá semmit,csak válaszoltam a kérdésre.


"Példa:valamitől nagyon félsz.Elkezded magadban mondogatni,hogy "Nem félek,nem félek,nem félek!" "

Ellenpélda: indokolatlan félelem, a fóbia. Máris becsaptak az érzéseid."


Nem érted,hogy miről beszéltem,itt most nem erről volt szó.A félelmeknek a nagy része becsapós igen,mert csak az agy játéka a folyamatos "Mi lesz ha?" De mi van,ha?" "Jajj,nem fogom tudni" stb.elveken alapulva.A fóbia is egy ilyen becsapós dolog.

Szóval most mit akartál ezzel bizonyítani?


"Szóval "remélem,bárcsak" és mindenféle jajveszékelés helyett HATÁROZD EL,hogy úgy lesz.DÖNTS.MÉLTÓ VAGY RÁ"

Szerintem ez az ezotéria rovatba való, itt most kereszténységről van szó ...


Szorosan a kérdéshez kapcsolódik,csak el kellene olvasni,mikről kérdezett a kérdező.Más kérdés,hogy neked nem tetszik,senki sem kérdezte.Lehetőséged van lepontozni.

2017. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mint ahogy korábban már valaki megfogalmazta,az ezotéria is megfogalmaz igazságokat.


A fent idézettek nem tartoznak oda.


A betegségek ellen nem valami görcsös önszugerálással lehet küzdeni,hanem a szeretetre épülő harmóniával 4 területen:

Harmónia önmagammal,

Harmónia a környetetemben élő emberekkel,

Harmónia Istennel,

Harmónia a teremtett világgal.


Szuggerálhatja valaki önmagát betegség ellen,ha életmódjával,mentalitásával epeköveit építgeti,vagy imádkozhat lábai megmentéséért Istenhez,ha szenvedélyesen dohányzik, kávézik,és érszűkülete van.


A nem,és igen,a harmónia alapvető fogalmai.(Ezért féltem a jövő nemzedékét,hisz nem tanítják meg a gyermekeknek ezt a két fogalmat.


Tudni kell,hogy NEM vesszük el a másét,NEM gázolunk bele mások magánéletébe,stb.

2017. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!